gry planszowe rodzinne > Carcassonne: Wieża (edycja skandynawska)
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Carcassonne: Wieża (edycja skandynawska)

Carcassonne: Wieża (edycja skandynawska)

Tym razem miasto rozbudowuje się w górę.

cena:

49.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Enigma
projektant: Klaus-Jürgen Wrede

wersja językowa: nie dotyczy
instrukcja: nie dotyczy

Opis


W tym dodatku do Carcassonne gracze będą mieli możliwosć budowania w górę! Panowie ziem otaczających Carcassonne wznoszą wieże, aby zwiększać swoje siły i wpływy w regionie. Zatrudniają ludzi, którzy staja na straży wież, ochraniając ziemie i informując swojego władcę o tym, kto i gdzie podróżuje.

Gracze będą mogli pojmać ludzi (pionki) przeciwnika i trzymać ich w więzieniu. Później możliwa będzie wymiana więźniów lub odzyskanie ich za okup!

Dodatek zawiera też specjalną wieżę do przechowywania żetonów, co daje graczom okazję do wygodnego wyciągania elementów w czasie gry.

Zawartość opakowania:

  • 18 nowych żetonów planszy
  • 30 klocków wieży
  • kartonowa wieża do przechowywania żetonów

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-10-10 złosliwa niespodzianka autor: Maciej Staśczak

Polecam Ten dodatek "Carcassonne: Wieża", dzięki której wprowadza się nowy element strategii. Mający na celu stawianie drewnianych wież w trakcie rozbudowywania planszy gry, za pomocą których możemy chwytać pionki innych graczy np. w celu obrony zamku, przejęcia zamku czy też pozbycia się rolnika.
Dodatek ten jest ciekawy i wymagający dodatkowego myślenia jak przejąć pionki przeciwnika bądź nawet jak uniknąć takiego przejęcia własnych pionków przez innych graczy.
Dodatek ten utrudnia grę i przedłuża czas gdy o jakieś 30min.
Polecam więc dodatek dla tych którzy lubią strategiczne myślenie, lubią robić czasem na złość swoim znajomym czy rodzinie ale się przy tym nie obrażając.
dodano: 2012-07-20 obowiazkowy dodatek autor: Piotr Bajda

Dodatek ,,Wieża'' dodaje nowy element gry, czyli tytułową wieże. Dzieki temu możemy zamknąćć w wieży naszego przeciwnika i dzieki temu sprobowac zabrac mu jego droge/zamek czy klasztor. Tern dodatek dodaje dużo emocji w grze i negatywnej interacji, lecz na koniec i tak nikt już nie będzie pamiętał tych uwięzionych naszych ziomków bo gra dziei temu wchodzi na wyzszy poziom i ten dodatek powinien obowiązkowo być w Twoim pudełko od Carcassonne.
Dodatkowo otrzymujemy z tektury zrobioną więże gdzie od tej pory z niej będziemy ciągnąć kafelki, więc dodatkowy plus dla tego dodatku.

Podsumowanie: Obowiązkowy dodatek i 5/5 zupełnie zasłuzone.
dodano: 2012-03-23 totalne zamieszanie autor: pieguz

Dodatek "Wieża" powoduje totalne zamieszanie w strategii oraz w wyglądzie budowanego pola.

Dzięki nowym zasadom możliwe jest zbijanie pionków przeciwnika, co powoduje, że tworzenie wielkich zamków przestaje być takie opłacalne. Sporo jest zagrań taktycznych i gra robi się bardziej nastawiona na przeszkodzenie przeciwnikowi, niż zbieranie własnych punktów.

Polecam wszystkim, którzy już osiągnęli mistrzostwo w grze z dodatkami, które posiadają. "Wieża" wprowadza miłą odmianę i gra staje się bardziej emocjonująca. Nie zaczynałabym natomiast od tego dodatku, jeśli gracze nie poznali jeszcze za dobrze mechanizmu gry oryginalnej.
dodano: 2011-01-15 prima sort! autor: Martynika62

Uwazam, ze ten dodatek jest najlepszy ze wszytkich, ktore do tej pory posiadamy. Wprowadza duzy dreszczyk emocji i kompletnie zmienia strategie gry. kartoniki z polem wiezy pozwalaja na usuniecie z planszy pionka przeciwnika. Nie musze chyba mowic jakie slodkie minki robie do swojego meza i czym mu grożę zeby tylko nie zbil mojego pionka?
Dodatek ten powoduje, ze kazdy stara sie jak najszybciej obudowac swoje pionki tak, aby wieza objela go swoim razeniem. Nie zawsze jest to takie proste i czesto zdarza sie, ze jeden z graczy zostaje zdjety z ogromnego zamku lub wielkiej łąki pełnej małych zameczków.
Gorąco polecam ten dodatek. Z nim ta gra nabierze rumieńców!
dodano: 2007-11-25 Carcassonne dla zwolenników walki :) autor: bb-bartosz

grę kupiłem razem z podstawką, na razie jestem po jednej partii 2-osobowej.

Gra zawiera 18 nowych żetonów terenu (na wszystkich jest nowy element terenu-podstawa wieży). W trakcie gry można (rezygnując ze stawiania pionka na położonym kafelku) rozbudować wieżę na dowolnym kafelku z podstawą wieży. Rozbudowa ta daje możliwość pojmania w niewolę pionka przeciwnika. Nie ma to jak sprzątnąć pionka z dużego miasta lub łąki, by zająć je samemu:)

Wrażenia- gra zmienia charakter i zyskuje głębi.
Warto rozważnie wykorzystywać swoje segmenty wieży. Trzeba się pilnować gdzie stawiamy swoje pionki- nie warto stawiać pionka tylko po to by przeciwnik łatwo wziął go w niewolę:) Sensowne wykorzystanie wież pozwala pomieszać szyki przeciwnikom, pozbawić ich pionków i punktów.

Gra staje się bardziej konfrontacyjna (co jest pewną zmianą i może przeszkadzać).

Dobrze sprawdza się też (i ładnie wygląda) kartonowa wieża do przechowywania żetonów.

Reasumując- polecam zwolennikom Carcassonne, znającym już dobrze grę(nie warto zaczynać od tego dodatku) i mającym ochotę na 'coś więcej' w jej ramach.