GRY RODZINNE
logo przedmiotu Wasabi

Wasabi

Zmierz się z przeciwnikami w trudnej sztuce przyrządzania sushi

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Z-Man Games
projektant: Adam Gertzbein , Josh Cappel

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis w serwisie BGG

Opis


Jesteś uczniem i wielkiego mistrza sushi i spędziłeś tam ostatnie 10 lat rozwijając swoje umiejętności i czekając na ten dzień - twój ostatni egzamin przed otrzymaniem tytułu szefa kuchni: Itamae-San

W sushii chodzi o doświadczenie kulinarne i zawsze musisz wykorzystać wszystkie swoje umiejętności aby podane danie miało żywe kolory, rozpływało się w ustach i świetnie smakowało. Egzamin będzie bardzo trudny. Musisz zmierzyć się z innymi pracując na ograniczonej przestrzeni starając się swtorzyć przepisy o różnych stopniach złożoności. Tylko jeden z was zdobędzie szacunek nauczyciela i otrzyma tytuł Itamae-San!


Zawartość opakowania
  • plansza
  • 72 kafelki składników
  • 40 żetonów zadań
  • 52 paski z przepisami
  • 10 kart
  • 4 miski
  • 4 menu
  • drewniane kostki Wasabi
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-07-16 Bardzo przyjemna autor: monga

Gra oferuję miłą i przyjemną rozgrywkę - w trakcie gry realizujemy przepisy na sushi - 2,3,4 lub 5 składnikowe. Każdy z graczy na początku gry dostaje zestaw żetonów, który ogranicza ile maksymalnie przepisów danej długości można ułożyć w trakcie całej gry. Do tego dostajemy na stan posiadania 3 różne składniki i wybieramy sobie 3 dowolne przepisy (przepisy są zakryte, wybieramy je tylko na podstawie długości). Następnie w kolejnych ruchach gracze wykładają na planszę po jednym składniku. Jeśli w wyniku naszego ruchu na planszy znajdują się obok siebie - w pionie lub poziomie - składniki z naszego przepisu w dowolnej kolejności - przepis mamy zaliczony. Jeśli składniki są w takiej kolejności jak na przepisie - jeszcze lepiej - dostajemy dodatkowe punkty - tzw. kostki Wasabi. Za ułożenie przepisu dostajemy jedną z kart specjalnych - jest ich 5 rodzajów i pozwalają np. w jednym ruchu wyłożyć 2 składniki, zamienić na planszy 2 składniki miejscami, wyciąć jakiś składnik z planszy i na jego miejsce położyć swój czy też swój składnik położyć bezpośrednio na innym. Gra trwa do czasu wypełnienia całej planszy, wygrywa gracz z największą liczbą punktów (im przepis dłuższy tym oczywiście mamy za niego więcej punktów).
Gra jest bardzo ładnie wydana - składniki są kolorowe, miseczki na kostki Wasabi choć zbędne, są również miłym dla oka akcentem. Rozmiar planszy jest dostosowany do liczby graczy stąd gra się tak samo dobrze w 2, 3 i 4 osoby. Nie jest to gra którą bym się zachwycała bez granic, ale jest to gra w którą zawsze chętnie i z przyjemnością zagram 1 czy 2 partie i mogę z powodzeniem polecić jako tytuł rodzinny, jako lekką pozycję do zagrania ze znajomymi, kiedy nie mamy chęci/ czasu na nic bardziej wymagającego.