gry planszowe rodzinne > Domek Na Drzewie
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Domek Na Drzewie

Domek Na Drzewie

Zbuduj wymarzony i niepowtarzalny domek na drzewie!

cena:

44.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Nasza Księgarnia (2017)
projektant: Scott Almes

wersja językowa: polska

Opis


Masz do dyspozycji ponad 70 atrakcji, które możesz w nim umieścić: hamak, most linowy, kawiarnię, kino i wiele innych zaskakujących pomieszczeń! Stwórz najładniejszy i najlepiej wyposażony domek na drzewie. Uwaga! Pilnuj, aby podczas budowy drzewo nie przechyliło się w którąś ze stron!

Budowa będzie trwała 3 rundy, po których wyłoniony zostanie zwycięzca.


Proste zasady gry!

Na kartach trzymanych w ręku znajdują się pokoje z atrakcjami, które możesz wybudować w domku. Wybierasz jedną z nich i umieszczasz na swoim drzewie. W ten sposób rozbudowujesz swój domek.
Wybudowany pokój musi przylegać krawędzią do pokoju w takim samym kolorze (np. czerwony pokój musi sąsiadować z wcześniej wybudowanym czerwonym pokojem).
Rozbudowując domek, musisz pilnować, aby drzewo zachowało równowagę! Po wybudowaniu pokoju z jednej strony drzewa następny pokój będziesz musiał zbudować w jego drugiej części. W innym przypadku twoje drzewo przechyliłoby się za bardzo w jedną ze stron!

Zdobyte nagrody

NAJLEPSZA GRA RODZINNA (nominacja Golden Geek, USA, 2015)
NAJLEPSZA GRA KARCIANA (nominacja Golden Geek, USA, 2015)

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-02-21 Zbudujmy fajną chatę! autor: Piotr Karolak

Gra prosta, ciekawa, duży wybór pomieszczeń, konieczność planowania, ale też mnóstwo kombinowania, aby zdobyć jak największą ilość punktów, a ograniczyć jak najbardziej ilość punktów przeciwników.
dodano: 2017-07-05 Zajefajny domek zbuduję! autor: flowermaiden

Domek na drzewie to bardzo przyjemna gra karciana w budowanie domku na drzewie, gdzie banda dzieciaków będzie mogła oddawać się różnym uciechom. Zasady są proste, przystępnie wytłumaczone w instrukcji - gra wyraźnie jest kierowana do młodszych graczy (według wydawnictwa od 8 r. ż.) Omówione są również dodatkowe warianty urozmaicające grę.

Mamy talię pokoi w 6 kolorach i staramy się wybudować je tak, aby dawały nam jak najwięcej punktów po każdej z trzech rund oraz na koniec gry. Punktacja jest nie zawsze oczywista, gdyż każdy z graczy ma szansę wpłynąć na to jakie pokoje jak będą punktowane. Dodaje to bardzo fajnego urozmaicenia, a i można trochę zaszkodzić rywalom w zbieraniu punktów. Karty pokoi uzyskujemy poprzez draft, więc i tu mamy lekkie pole do podejmowania decyzji.

Gra wydana jest prześlicznie. Strasznie podobają mi się grafiki pokoi, gdzie wszędzie widać uśmiechnięte buziole dzieciaków zajmujących się rozrywkami typu pizzeria, surfing czy klasyczna piaskownica. Jest do czego się uśmiechnąć. Choć gra polega tak naprawdę na wybieraniu kolorów, to takie dodatkowe smaczki uprzyjemniają bardzo obcowanie z tą grą.

Domek na drzewie pozostawił po sobie bardzo przyjemna wrażenie. Jako rodzinna gra z dzieciakami lub jako przyjemny mały filler dla dorosłych sprawdza się bardzo dobrze.