gry planszowe rodzinne > Karuba (edycja polska)
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Karuba (edycja polska)

Karuba (edycja polska)

Weź udział w poszukiwaniach starożytnych świątyń!

cena:

139.90 125.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 40 min.

wydawca: Haba (2016)
projektant: Rüdiger Dorn

wersja językowa: polska

Opis


Wiele książyców temu wasze łodzie wypłynęły w rejs na Karubę. Gdy dotarliście na miejsce, zebraliście ekspedycje i wyruszycie badać dżunglę. Waszym zadaniem jest odkryć poukrywane w gęstwinie starożytne świątynie. Nie będzie łatwo, gdyż wiele ścieżek prowadzi donikąd, a jeszcze inne tworzą niekończące się pętle, które utrudniają wędrówkę. Gdzieniegdzie jednak błysk złota lub lśniącego kryształu poprawia morale i przypomina wam, że świątynia jest już blisko, a drogą musi się kiedyś skończyć!

Karuba to szeroko nagradzana gra familijna - wyścig, w którym gracze dokładają kafelki dżungli do swoich plansz, po których ścigają się do skrytych w gęstwinie świątyń ukrywających skarby. Po drodze będą zbierać grudki złota i kawałki drogocennych kryształów, za które otrzymają dodatkowe punkty.

Na czym to polega?

Każdy gracz otrzymuje identyczną planszę, na której stawia się po cztery świątynie i pionki, każda para w innym kolorze.
Następnie losowane są kartoniki z narysowanymi ścieżkami, każdy według własnego uznania rozstawia je na swojej planszy.

Celem jest zbudowanie ścieżki od pionków do świątyń w tych samych kolorów, a potem szybkie przeprowadzenie tych pionków - członków naszej ekspedycji.

Po drodze można jeszcze zbierać kryształy i bryłki złota. Wygrywa ten, kto zrobi to najsprawniej i najszybciej.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-01-03 bardzo dobra rodzinna pozycja autor: minja

Gra Karuba ma wiele zalet. Jest prosta do nauczenia, prosta do przygotowania, ciekawa podczas rozgrywki, w miarę krótka. Polega na optymalnym sposobie połączenia dwóch elementów, każdy z graczy ma takie same parametry, ale inne role i różne możliwości ich wykorzystania. Gracz, który losuje kafelki, nie widzi pozostałych. ten, który znajduje odpowiedni, wyciągnięty przez ciągnącego kafelki gracza, kafelek może zobaczyć które elementy jeszcze zostały. Gra przypomina ciut bingo, a także inną grę opartą na podobnej zasadzie znalezienia drogi dotarcia z punktu A do punktu B - Avenue, tyle tyko, że tutaj mamy inny sposób przebiegu rozgrywki. Jednakowoż obie gry są super, mają sporo do zaoferowania. Karuba jest grą rodzinną, ale nie jest to gra dająca możliwość interakcji poza wywoływaniem numerów kafelków. Jeśli jednak nie jest to coś co Cię odstrasza to polecam, gra jest super.