gry planszowe rodzinne > Wielki Wyścig
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Wielki Wyścig

Wielki Wyścig

Świetna rodzinna gra wyścigowa.

cena:

48.00 29.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat

wydawca: Granna
projektant: Jan Rojewski , Michał Stajszczak

wersja językowa: polska

Opis


Wielki Wyścig to gra, która pozwala przeżyć emocje, znane tylko kierowcom wyścigowym. Niepotrzebne prawo jazdy, ani nawet karta rowerowa. Wystarczy tylko przewidywać posunięcia innych graczy i rozsądnie regulować prędkość. Można jechać wolno, ale bezpiecznie, nie przejmując się uciekającymi konkurentami. Można szybko - ryzykując wypadnięcie z toru.

Zawartość pudełka

  • 16 dwustronnych segmentów toru (po 8 kwadratowych i trójkątnych)
  • 6 samochodów
  • 6 prędkościomierzy
  • 180 żetonów opon

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-11-02 Poczuć się jak Kubica? autor: lider uga buga

Żaden problem! Wystarczy zakupić grę Formuły 1 - Wielki Wyścig.
Szczerze mówiąc, nie przypuszczaliśmy, że taka tania gra może być tak ciekawa i w dodatku może mieścić w tym niemałym pudełku tak ogromną ilość elementów! W tym przypadku bardzo miłe zaskoczenie - za niecałe trzy dyszki mamy dość pokaźny zestaw i to nie tylko wizualny.
Zanim przystąpimy do gry, zabawimy się w ułożenie toru z szesnastu segmentów - już to może stać się prawdziwym wyzwaniem, wierzcie nam drodzy Planszomaniacy! Kolejnym etapem przygotowania do pierwszej rozgrywki będzie złożenie kierownic z licznikami prędkości (należy w odpowiedni sposób zmontować wskazówkę, polecamy przy tym duży zapas cierpliwości, gdyż dla nas nie było to proste zadanie!).
Jak już uda nam się przygotować zestaw toru i bolidów, możemy zagrać w prawdziwe Grand Prix! Jest to zdecydowane odzwierciedlenie popularnego F1, co potwierdza chociażby ilość opon, którymi dysponuje zawodnik czy zakręty, na których należy, w zależności od sytuacji, zwalniać lub przyspieszać swój samochód za pomocą kierownic z wskazówkami.
Jedno okrążenie (czyli jedna rozgrywka) mija dość szybko, zazwyczaj około 15-20 minut, jednak możemy zwiększyć ilość okrążeń, ustalając to przed przystąpieniem do zabawy z pozostałymi kierowcami. Wówczas instrukcja podpowiada, o ile opon powinniśmy zwiększyć swój asortyment niezbędny do Pit-Stopów.
Cóż, brzmi ciekawie, prawda? Pozostaje więc spróbować samemu swoich sił w tej sportowej elitarnej rozgrywce. Od nas ocena 5 za przejrzyste reguły i dużą ilość elementów w pudełku. Polecamy!