gry planszowe rodzinne > Ticket to Ride Nordic Countries
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Ticket to Ride Nordic Countries

Ticket to Ride Nordic Countries

Specjalne wydanie gry Ticket to Ride. Tym razem budujesz trasy w skandynawii.

cena:

159.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 3
wiek: od 8 lat

wydawca: Days of Wonder
nr katalogowy: 7208
projektant: Alan R. Moon

wersja językowa: europejska
instrukcja: angielska

Opis


Ticket to Ride Nordic Countries zabierze cię w skandynawską podróż przez Danię, Finlandię, Norwegię oraz Szwecję, w trakcie której zagościsz we wspaniałych północnych miastach, takich jak Kopenhaga, Oslo, Helsinki i Sztokholm. Odwiedź piękne norweskie fiordy oraz cudowną górską scenerię linii kolejowej Rauma. Wdychaj słone powietrze tłocznych szwedzkich portów nad Morzem Bałtyckim. Mknij przez duńską prowincję, niegdyś przemierzaną przez Wikingów. Wskocz do fińskiego pociągu i przejedź przez koło polarne do krainy białych nocy. Gracze zbierają karty różnych rodzajów pociągów, które pozwalają im obejmować kontrolę nad szlakami kolejowymi, przejeżdżać tunelami i wjeżdżać na promy, aby podróżować pomiędzy miastami Skandynawii. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych wersji, gra charakteryzuje się eleganckim wystrojem, a jej zasady można poznać w przeciągu 5 minut, dzięki czemu zapewnia wiele godzin zabawy zarówno dla rodzin, jak i dla doświadczonych graczy. Ticket to Ride Nordic Countries jest kompletną grą planszową przeznaczoną dla 2 lub 3 graczy.Zawartość pudełka: pełnowymiarowa plansza przedstawiająca mapę państw Skandynawii;135 kolorowych pociągów;110 kart pociągów;46 biletów docelowych;1 karta premiowa Globtrotter;3 drewniane znaczniki punktacji;1 instrukcja;1 internetowy kod dostępowy Days of Wonder.

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Ticket to Ride Nordic Countries:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-11-27 Ticket dla lubiących konfrontację autor: Zwieżak

Kolejna odsłona świetnej serii gier Days of Wonder. Tym razem na północy Europy wśród śniegów zapełniamy mapę Skandynawii. A trzeba to robić szybko, bo gra nie uznaje przestojów, a zwlekanie z budową może kosztować bardzo drogo w ujemnych punktach za niezrealizowanie połączeń. Bo tym właśnie różni się Nordic Countries od innych Ticketów: Europy i USA. Tu trzeba walczyć o miejsce na planszy, uprzedzać graczy, może przy okazji im przeszkodzić i to niezależnie czy grają 2 czy 3 osoby. Brak dworców Europy i brak wielkich przestrzeni USA. Krew, pot i łzy - no może bez przesady, raczej śnieg, lód i ciasnota. Jak dla mnie bomba, ale wydaje mi się, że jako początek przygody z grami inne podstawki lepiej się sprawdzą. Chyba, że od początku jest się nastawionym na walkę.
Gra jest niezależna w tym sensie, że nie trzeba mieć ani USA, ani Europy - zawiera wszystko, co jest potrzebne, by grać. Z uwagi jednak na skierowanie jej do 2-3 graczy, zabranie wagoników i kart, by grać w większym gronie na innych mapach. Jeśli jednak czasem brak 4 i 5 gracza, Nordic Countries sprawdzi się świetnie.
Poza tym - jak to w Ticketach, świetna jakość wykonania, dynamika i prostota rozgrywki, fajnie spędzony czas przy stole. I jeszcze ten klimat zimowy nie tylko w wyborze regionu, ale też w ilustracjach na kartach oraz kolorystyce wagoników(fiolet, biel i czerń).
dodano: 2013-09-23 polecam! autor: Jagoda

Ticket w zimowej odsłonie jest doskonałą propozycją dla osób, które często mają kłopot ze zorganizowanie dużej ekipy do gry, a lubią planszowo w kameralnym gronie dać sobie łupnia. Cenią sobie interakcje i możliwość "zblokowania" partnera, zamieszania szyków i możliwość podkręcania negatywnej interakcji. Jeśli zbierze się większa grupa można na ebayu zakupić dodatkowe wagony i zakupić dodatek. Całość bowiem jest kompatybilna z dodatkami (liczba wagoników i kart wagonów jest wystarczająca) i nie trzeba koniecznie inwestować w kolejną podstawkę.
dodano: 2013-04-15 The best of Ticket to Ride autor: leser

Nordic Countries to zdecydowanie najlepsza osłona gry Wsiąść do Pociągu. Jest to jedyna (obok Legendary Asia) plansza, na której nie da się "naklepać ticketów", czyli dobrać ich bardzo dużo tak żeby wszystkie zrealizować. Na skandynawskich trasach jest bardzo ciasno, niezależnie od tego czy gramy w dwie czy trzy osoby. Nie ma tutaj stacji, więc nie będziemy jeździć po cudzych trasach, a dodatkowo z lokomotyw-dżokerów skorzystamy wyłącznie w tunelach i na promach co jeszcze bardziej wzmaga przepychanki i blokowanie przeciwników. Graczom, którzy wolą bardziej łagodną wersję polecam raczej Europę. Natomiast tym, którzy lubią twardą rywalizację - zdecydowanie Nordic Countries.
dodano: 2012-11-10 najlepsza z serii autor: szara_mycha

To nasza faworytka, jeśli chodzi o pociągi. A wygląda na to, że mamy już prawie wszystkie wersje gry. O zaletach całej serii pociągów pisać nie będę. Wprowadzenie promów i tuneli urozmaica wędrówki po planszy. Ta jest świetna na wieczory we dwoje. Pozwala odpowiednio utrudniać życie przeciwnikowi (w pierwszych ruchach walczymy z mężem o strategiczne odcinki ;), a nie tylko jeździć po swojej części planszy (jak zdarza się, gdy gramy we dwoje na większych planszach), jest przepięknie i nastrojowo wydana: ośnieżone wagony, ostrokrzew na punktacji i kolorystyka nadają jej bajkowo świąteczny wymiar, świetny na zimowe wieczory. Nam nie nudzi się, mimo wielokrotnego grania.
dodano: 2012-09-27 Najlepszy z Ticketów autor: Lothrain

Zasady opisano wyżej, więc się powtarzać nie będę, tylko opinię przedstawię.
Przeznaczony dla 2-3 graczy, nie ma ułatwienia w postaci dworców, jak w Europie, sporo jest połączeń promowych i tunelowych, więc naprawdę trzeba się spieszyć z ustawianiem wagoników. Wybitnie konfrontacyjna plansza, na której łatwo się blokować i trzeba mieć oczy otwarte na poczynania przeciwnika. Rozegrałem kilkadziesiąt partii i zawsze z chęcią siadam do kolejnych. Warto grać z tymi samymi przeciwnikami, bo nowicjusz z wyjadaczem nie ma na tej planszy szans - problemem jest już choćby ogarnięcie nazw. Do Europy mógł usiąść każdy kto jako tako zna geografię kontynentu, tutaj na początku trzeba się nieźle napocić, żeby kojarzyć gdzie leży Oerebro, a gdzie Kajaani. Tak czy inaczej dla równorzędnych graczy jest to sympatyczna lekka gierka - żona zdradziła ją dopiero dla Zamków Burgundii. Polecam gorąco spróbować!
dodano: 2012-02-10 Idealne uzupełnienie Ticketowej kolekcji autor: Tomasz Laskowski

Ticket to Ride: Nordic Countries jest świetnym przykładem jak bardzo dobry tytuł można jeszcze ulepszać.

Podstawowa wersja Ticketa posiadała jeden mankament - średnio działający tryb dla dwóch graczy. Zagrać oczywiście można, czas spędzi się nad planszą bardzo miło, ale jednak czegoś będzie nam brakować. Dreszczyk emocji ucieknie...

Alan R. Moon postanowił wyeliminować ten mankament wydając edycję przeznaczoną specjalnie dla 2-3 graczy. Rozgrywka odbywa się na praktycznie takich samych zasadach (opisałem je dokładnie w recenzji podstawowej wersji), z kilkoma tylko wyjątkami:
1) Gracze mogą budować połączenia promowe, które wymagają użycia od jednej do kilku lokomotyw.
2) Niektóre połączenia biegną tunelami, przy próbie wybudowania tunelu odsłania się 3 górne karty z talii kart, jeżeli którakolwiek z nich zgadza się kolorem z budowanym połączeniem lub jest lokomotywą to koszt budowy połączenia jest zwiększany o ich ilość. Jeżeli gracz nie jest w stanie tego ponieść (nie ma wystarczającej liczby wagonów zapasowych lub mu się to nie opłaca), traci ruch.
3) Istnieje jedno połączenie długie na 9 wagonów, warte 27 punktów.

Plansza została zaprojektowana bardzo inteligentnie. Dostęp do wielu miast jest ograniczony i nawet we 2 graczy można się bardzo łatwo blokować. W każdej chwili przeciwnik jednym ruchem może przeciąć nasz szlak i zmusić do podjęcia kosztownej i ryzykownej próby budowy objazdu.

Podsumowując Ticket to Ride Nordic Countries to solidna pozycja skierowana do osób grających w mniejszym gronie. Cena może wydawać się wysoka, gdyż dla osób posiadających wersje podstawową będzie tylko dodatkiem, jest to jednak pełnowartościowy produkt z kartami w formacie znanym z USA1910, świetnie wykonaną planszą i grafikami nawiązującymi do okresu zimowo-świątecznego.

Polecam!
dodano: 2011-11-30 autor: razul

Gra z serii Ticket to Ride przeznaczona dla mniejszej (2-3) liczby graczy. Zarówno przy dwóch jak i trzech osobach rozgrywka jest pasjonująca i niezwykle zacięta. Tym razem akcja toczy się w mroźnej Skandynawii. Na planszy panuje tłok, a szybkie zajęcie niektórych tras jest kluczem do zwycięstwa. Drobne modyfikacje zasad (w stosunku do wersji Europa) nie wpływają znacząco na sposób gry, ale w moim odczuciu nieco zaostrzają rywalizację. Zmiany nie są na tyle duże, aby konieczne było uczenie się wszystkiego od podstaw. Niewątpliwym plusem jest oprawa graficzna, moim zdaniem bardziej klimatyczna niż w innych wersjach.
Generalnie gra równie dobra jak inne tytuły z tej serii. Gorąco polecam!
dodano: 2010-12-21 REWELACJA autor: Piotr Czuba

Nasza ulubiona gra. Mojej Żonie i najstarszemu Synowi wersja Nordycka podoba się zdecydowanie bardziej aniżeli Europa.
Jest to związane z większą liczbą interakcji między graczami. Niesamowita grafika, która jest na czasie (ośnieżone wagoniki) daje dodatkowy przedświąteczny i zimowy klimat. Gdybyśmy mogli dać 10 to taką ocenę bym wystawił. Polecam na 2, 3 osoby