gry planszowe rodzinne > Deukalion
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Deukalion

Deukalion

Taktyczna gra rodzinna o bohaterstwie Herkulesa i Achillesa

cena:

69.00 39.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Parker
projektant: Arno Steinwender , Wilfried Lepuschitz

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Opis w przygotowaniu ...

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-09-06 średnia autor: elmotoja

Powiem szczerze, że gra przeleżała u mnie na półce około rok zanim odważyłem się w końcu pójść z nią w szranki. Z tego powodu miejcie na uwadze, że byłem do niej trochę uprzedzony. Raz zerknąłem tylko do środka i, mając nadzieję na trochę mniejszą grę pokroju Cyklad, zobaczyłem komponenty prostej gry w stylu pickup and deliver.
Po roku jednak postanowiłem dać jej szansę. I wówczas spotkała mnie kolejna niespodzianka, tym razem in plus. Okazało się, że to niezupełnie Monopoly czy inne Cluedo, a całkiem sprytnie rozwiązany mechanizm wyboru akcji, który daje w turze aktywnego gracza zrobić coś także innym - wszak to mniejsze akcje, ale przynajmniej się nie nudzą. Zabawnie rozwiązane walki pomiędzy wojownikami - po prostu rzucasz meeplami zamiast kostkami i patrzysz czy przewrócą się awersem, rewersem (meeple z jednej strony mają naklejony "+") czy staną na boku - w ten sposób determinując swoją siłę w bitwie.
Wyszła z tego gra "ok" - tak pomiędzy 3 a 4, z lekko powtarzalnym elementem przewożenia kosteczek.

Dlaczego więc 3?
Po pierwsze, jeśli już ktoś grał w gry, to tutaj naprawdę nie ma niczego nadzwyczajnego (poza ciekawym rozstrzyganiem walk, ale choć zabawnym na kilka razy, to wolę walczyć bardziej taktycznie).
Wożenie kosteczek trochę nudzi. Nie widzę też wielkiego celu w podróżowaniu po całej planszy, skoro lepiej jest obrócić kilka razy zawijając jedynie do miast najbliższych Atenom.
Jest po niemiecku i, choć język jest istotny tylko na kartach, to jednak trzeba wydrukować sobie kartki z pomocą (dla osób słabo znających niemiecki).

Ostatnia uwaga jest już bardzo osobista, ale po prostu nie chce mi się sięgać do niej jeszcze raz. Po prostu za dużo jest gier bardzo dobrych, żeby ktoś przez pomyłkę kupił tę "okej" grę.

Jeśli spotkałeś już trochę dobrych gier w swoim życiu, to zdecydowanie odpuść.
Jeśli nie, to możesz zaryzykować, ale może lepiej poświęć chwilę i sprawdź najpierw gry pokroju Tokaido, Libertalia, Epoka Kamienia, Dominion, Carcassonne, Hanabi, Smallworld, Wsiąść do pociągu i wiele, wiele innych lepszych gier.
dodano: 2013-09-03 Szybka walka autor: Mateusz Górski

Gra może nie jest wybitna, ale gra się bardzo sympatycznie, a co ważniejsze szybko. Bardzo interesujący jest mechanizm kubka. Jest to znakomita alternatywa dla długich gier wojennych. Jedna partia trwa max 45 min przy graczaj znających już zasady i karty.
dodano: 2013-04-08 Mity i hity. autor: danie1

Bardzo fajna gra z ciekawymi mechanizmami używania kości do gry i wykorzystywania wojowników do walki.Gra bardzo dobrze oddaje klimat poprzez wcielenie się w postacie bohaterów mitycznej Grecji , jak również poprzez wykonywanie "boskich poleceń". także sam KYLIX , który w ciekawy sposób determinuje nasze działania i działania naszych przeciwników wpisuje się w klimat tej gry.KYLIX z greckiego oznacza kielich w którym mieszano wodę z winem. my zamiast wina mieszamy kostkami.Deukalion to świetna gra rodzinna pełna przygody i rywalizacji.Bardzo polecam.
dodano: 2011-12-20 Przygotować się do abordażu! autor: leser

Niesamowita zabawa połączona z grą strategiczną? To możliwe! Do tego bardzo oryginalne mechanizmy, których nie spotkałem w innych grach (np rzucanie ludzikami niczym kostkami). Mamy tutaj strategiczną eurogrę z bardzo fajnym klimatem (starożytna Grecja), przy której można się zarówno świetnie bawić w gronie rodzinnym jak i toczyć zażarte bitwy w męskim towarzystwie. No i jeszcze ta niesamowicie niska cena! Ta gra jest na prawdę tego warta!
dodano: 2011-04-04 Bez rewelacji ale... autor: lukruk

to ciekawa propozycja. Mimo, że wydawca to potentat na rynku zwłaszcza zabawek to jego gra zalicza się raczej do tych niszowych. Sam osobiście przez przypadek trafiłem na opis tej gry w internecie i po późniejszym skojarzeniu tytułu w promocjach na Planszomania.pl postanowiłem zakupić.
Czy warto?
Jeśli lubisz efektowne gry ze wspaniałym mechanizmem pięknym tłumaczeniem kart, figurkami to raczej sobie daruj.
Gra raczej dla koneserów. Ludzi którzy docenią trud i pracę zespołu nad grą i będą traktować ją jako ciekawostkę w swojej kolekcji. Gra nigdy nie osiągnie statusu gry kultowej i pewnie nie doczeka się edycji polskiej ale z pewnością po zaznajomieniu się z regułami ( z tego co pamiętam można odszukać tłumaczenie z języka niemieckiego na język polski *) i po pierwszej partyjce stwierdzi się, że te 35 PLN nie było aż tak strasznym wydatkiem. Zwłaszcza, że otrzymujemy znośne pudełko, planszę, kilka znaczników i ciekawy nowy system rzucania kośćmi tzw. Kylix ( kubeczek który ma na spodzie otwory do których wpadają kostki ). Tak więc można twierdzić, że mamy do czynienia z całkiem dobrym stosunkiem cena/jakość.
W grze standardowo zbieramy punkty zwycięstwa podróżując po morzu. Można obrać różne strategie i nie ma jednej drogi do zwycięstwa. Dodatkowo mamy element walki tak więc można poczuć klimat jaki tworzy gra.
Planszówka zdecydowanie dla początkujących, czyli tych których chcemy stopniowo wprowadzać w świat gier planszowych. Najpierw z Deukalionem popływajmy po morzu a dopiero później wypłyńmy na oceany gier planszowych.

*w razie kłopotów służę pomocą z tłumaczeniem czy też z zasadami kontakt lukaszlcp@o2.pl