GRY RODZINNE
logo przedmiotu Karuba

Karuba

Nominowana do Spiel des Jahres kafelkowa gra planszowa dla miłośników poszukiwania skarbów

cena:

129.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: od 40 do 40 min.

wydawca: Haba (2015)
projektant: Rüdiger Dorn

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Minęło już sporo czasu odkąd Wasze łodzie odpłynęły w podróż do Karuby. Kiedy tylko dotrzecie na miejsce każdy z graczy poprowadzi wyprawę zespołu czterech podróżników. Musicie nawigować przez gęstą dżunglę aż dotrzecie do świątyń. Co może jednak nie być takie proste, ponieważ w dżungli kryje się mnóstwo niebezpieczeństw które musicie ominąć. Do tego wiele ze ścieżek jest zablokowanych i tylko niektóre prowadzą do celu. Kto pierwszy dotrze na miejsce ma szansę na najlepsze znaleziska. Spójrz! Czy to nie sztabka złota? Możesz ją podnieść i zachować w swojej kolekcji. To samo dotyczy tych błyszczących kryształów, które są ukryte wzdłuż Twojej ścieżki.

Zawartość pudełka:
4 wyspy
64 kryształy
12 bryłek złota
16 skarbów
16 podróżników
16 świątyń
144 kafelki dżungli


Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-11-19 Całkiem OK autor: banachow

Patrząc na pudełko lub opis od razu rzuca się w oczy „Nominowana do Spiel des Jahres”. Niby fajnie, ale ostatnie wybory budziły we mnie duże wątpliwości i powiem szczerze, dużo wyżej cenię naszą rodzimą Planszową Grę Roku.
Na zdjęciach może tego nie widać, ale gra jest spora (ok. 30x20). W środku dużo elementów (kryształy, bryłki złota, skarby, piramidy, ludziki). Od razu proponuję trzymanie zestawów kafelek w osobnych woreczkach, w przeciwnym wypadku setup (przygotowanie gry) będzie trwało długo. W związku z tym, że elementów jest dużo, do grania (szczególnie w pełnym składzie) przyda się sporych rozmiarów stół.
A sama gra? Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Graliśmy w składzie 4 osobowym (2 osoby dorosłe, 12-latek i 8-latka) oraz 3 osobowym (1 dorosły, 8-latka i 7-latka). Grało się cały czas bardzo przyjemnie. Generalnie gra polega na układaniu drogi, którą będą przemieszczać się podróżnicy, aby dotrzeć do świątyń. Kto szybciej dotrze do świątyni danego koloru, dostaje więcej punków. Po drodze można jeszcze zbierać punktowane kryształy i bryłki złota. Co ważne, emocje były do ostatniego kafelka 12. To co szczególnie istotne, to to, że wszyscy gracze układają te same kafelki w rundzie (to znacznie ogranicza losowość, bo każdy ma ten sam wybór). Zasady są łatwe, intuicyjne i szybkie do przyswojenia. Naprawdę gra godna polecenia.
W grze jeden z graczy jest zawodnikiem prowadzącym grę (losuje kolejne kafelki do ułożenia przez wszystkich graczy). U nas natomiast rewelacyjnie sprawdziła się prosta aplikacja z Google Play: Karuba Tile Selector, a muzyczka z niej potrafi zrobić niezły klimat!
dodano: 2016-10-25 Zdarzyło się grać 5 razy pod rząd, więc raczej fajna ;) autor: maarhabaj

Z córką zakochaliśmy się w tej grze. Zdarza się, że gramy w nią 5 razy pod rząd. Gra jest prosta, oparta o Bingo i brak w niej jakiejkolwiek interakcji, jednak problem optymalnej ścieżki, jaki trzeba rozwiązać, jest fascynujący.