gry planszowe rodzinne > Wielka Wystawa Dinozaurów
GRY RODZINNE
logo przedmiotu Wielka Wystawa Dinozaurów

Wielka Wystawa Dinozaurów

Zbuduj swojego dinozaura!

cena:

144.50 109.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat

wydawca: Cube (2016)
projektant: Scott Almes

wersja językowa: polska

Opis


Wielka Wystawa Dinozaurów to doskonała, rodzinna, strategiczna gra planszowa autorstwa Scotta Almesa (opowiedzianego m.in. za niezwykle popularną serię Tiny Epic..). Gracze wcielają się w paleontologów schyłku XIX w., konkurując o najbardziej lukratywne miejsca wykopalisk, znalezienie najlepszych kości i zbudowanie najbardziej unikatowych dinozaurów, które później pokażą na wielkiej wystawie!

Gra luźno nawiązuje do historycznego okresu znanego pod nazwą Wojny o Kości. Były to czasy wielu wspaniałych odkryć, nazwania wielu gatunków tych pradawnych gadów, ale i wyjątkowej bezwzględności. Zwykle opanowani naukowcy, byli skłonni zrobić wszystko, byle by przewyższyć osiągnięcia swoich konkurentów. Sabotaż pracy pozostałych i inne brudne występki nie były niczym wyjątkowym.

W trakcie gry będziecie wydobywać kości i rekonstruować z nich szkielety, które później wystawicie na Wielkiej Wystawie Dinozaurów. Będziecie mogli opierać się na prawdziwych gadach lub puścić wodzę wyobraźni i stworzyć gatunki, o których się nikomu nie marzyło! Co turę, oprócz wydobycia, przeprowadzać będziecie też różnego rodzaju akcje. Niektóre z nich (te bardziej podstępne) przysporzą Wam złej sławy – żetonów o ukrytej wartości między 1 a 3. Złą sławę podliczacie na końcu gry. Uważajcie, bo ten z Was, który zdobył jej najwięcej straci te punkty zamiast zyskać!

Recenzje naszych klientów:


nie ma jeszcze żadnej recenzji

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną