gry planszowe przygodowe > Wielka Księga Szaleństwa
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Wielka Księga Szaleństwa

Wielka Księga Szaleństwa

Wspólnie stawcie czoło potworom jakie znajdują się w księdze

cena:

129.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal
projektant: Maxime Rambourg

wersja językowa: polska
Premiera planowana jest na koniec lipca

Opis


Wielka Księga Szaleństwa stoi zakurzona na pulpicie. Otwórz ją, jeśli masz dość odwagi!

W tej grze wcielasz się w rolę uczniów szkoły czarodziejskiej, którzy nieopatrznie otworzyli prastary wolumin i uwolnili kryjące się w nim potwory!
Zamknijcie ponownie księgę, strona po stronie, wiążąc na powrót wszystkie potwory.

Aby wygrać musicie współpracować, uczyć się nowych zaklęć, poszerzać swoje umiejętności i nade wszystko nie dać się porwać szaleństwu.

Wielka Księga Szaleństwa to gra oparta o mechanizm budowania talii. To emocjonująca przygoda zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych graczy.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-11-08 Kooperacyjna łamigłówka autor: flowermaiden

Wielka Księga Szaleństwa to gra kooperacyjna z elementami budowania tali kart. Gracze wcielają się w uczniów szkoły magii (znacie Harry Pottera?), którzy starają się pokonać klątwy rzucane na nich przez potwory wyłażące z TEJ KSIĘGI, do której mieli nie zaglądać. Skoro mleko się wylało, to trzeba zakasać rękawy i stanąć oko w oko z szaleństwem. Wygrywają grę gdy pokonają ostatniego potwora z TEJ KSIĘGI albo przegrywają gdy opanuje ich szaleństwo/skończą się karty szaleństwa lub potwora nie pokonają.

Główna mechanika gry polega na przełamywaniu klątw za pomocą kart żywiołów - potrzeba aby gracze mieli 4 znaki tego samego żywiołu lub 4 różne znaki żywiołów (klasyczne ogień, ziemia, powietrze, woda). Ale trzeba się z tym naprawdę spieszyć, bo jeśli klątwy będą miały czas zadziałać, to gracze będą cierpieć na negatywne efekty ograniczające ich możliwości pokonywania potworów lub przybliżające ich do popadnięcia w szaleństwo (odpadnięcia z gry).

To co mnie bardzo urzekło w tej grze, to bardzo dobra jakość wydania. Karty, plansza, żetony, grafiki są świetne. Instrukcja jest napisana przejrzyście i zawiera wiele przykładów. Styl graficzny jest trochę młodzieżowy, ale nie jestem pewna czy do młodzieży jest skierowana ta gra. W trakcie rozgrywki trzeba ze sobą współpracować bez dwóch zdań. Gracze wymieniają się kartami żywiołów, ustalają przebieg tury, planują następna posunięcia - aby wygrać nie da się pójść na żywioł, trzeba pomyśleć i najlepiej wykorzystać karty na ręce każdego gracza. Oprócz tego ważne jest, aby wykorzystywać umiejętności każdej postaci w grze oraz rozwijać je w optymalny sposób. Każdy gracz zaczyna grę ze swoją umiejętnością postaci oraz podstawowymi zaklęciami, które potem może wymienić na lepsze zaklęcia.

Ta gra jako kooperacyjna łamigłówka jest bardzo dobra. Klimatu może nie ma zbyt wiele, pomimo świetnej oprawy graficznej. Jeśli lubisz zagrać w kooperację, to uważam, że jest to solidna pozycja. Dla osób, które nie lubią zombiaków, a lubią Pandemię ta gra może się bardzo spodobać.
Ta gra bardzo mi przypadła do gustu, gdyż ta gra ma wiele