gry planszowe przygodowe > Dracula (trzecia edycja)
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Dracula (trzecia edycja)

Dracula (trzecia edycja)

Dedukcyjna gra w klimatach gotyckiego horroru

cena:

204.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 14 lat
czas gry: od 120 do 180 min.

wydawca: Galakta (2016)
nr katalogowy:PL-GW09
projektant: Kevin Wilson , Frank Brooks , Stephen Hand

wersja językowa: polska

Opis


Myślicie, że nie zostawiliście mi już żadnego miejsca, gdzie mógłbym spocząć, ale się mylicie! Moja zemsta dopiero się zaczyna! Rozciągnę ją na wieki, a czas jest moim sprzymierzeńcem!
— Bram Stoker, Dracula

Rok 1898. Osiem lat temu złowrogi Hrabia Dracula odbył podróż do Londynu, gdzie planował szerzyć swe wampiryczne przekleństwo. Jego zamiary pokrzyżowała niewielka grupa bogobojnych ludzi, którym udało się przerwać jego knowania i zgładzić winowajcę u stóp jego zamku. Tak im się przynajmniej wydawało…

W grze Dracula jeden z graczy wciela się w rolę Hrabiego, który w tajemnicy przemierza całą Europę, tworzy nowe wampiry i zastawia pułapki na swych prześladowców. Przeciwnikami Draculi są Łowcy, którzy muszą odnaleźć swego wroga i zgładzić go, zanim jego nieumarli niewolnicy podporządkują mu cały świat.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 1 plansza ● 1 Zasady wprowadzające ● 1 Kompletna Księga Zasad ● 5 arkuszy postaci ● 5 plastikowych figurek ● 70 kart Miejsc ● 28 kart Spotkań ● 75 kart Wydarzeń ● 38 kart Przedmiotów ● 13 kart Walki Draculi ● 12 kart Walki Łowców ● 5 kart Mocy ● 4 karty pomocy dla Łowców ● 1 mapa pomocnicza ● 6 żetonów burzy ● 4 żetony mgły ● 2 żetony nietoperzy ● 3 żetony rozpaczy ● 4 żetony ugryzień ● 16 żetonów biletów ● 1 żeton poświęconej ziemi ● 31 żetonów obrażeń ● 8 żetonów blokad ● 3 żetony Przenajświętszej Hostii ●4 żetony pogłosek ● 1 znacznik wpływów ● 1 znacznik czasu ●

Często kupowane razem z Dracula (trzecia edycja):Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-06-26 polecam autor: gaska

Gra zdecydowanie dla grupy role play-owej. długie tury pełne planowania i konsultacji. Gra zdecydowanie skierowana do cierpliwego grona planującego długie rozgrywki. Im więcej graczy tym dłuższa gra. Mimo to gra ma świetny klimat i rozbudowaną ciekawa rozgrywkę. Zdecydowanie polecam zapalonym graczom gier planszowych. Jeśli takie tytuły jak : Gra o tron, Descent, Posiadłość szaleństwa przypadły wam do gustu to ta gra jest własnie dla was.
dodano: 2016-09-25 Super! autor: Michał Przywarski

Tą grę chciałem kupić chyba od pierwszej edycji i jakoś ciągle nie było mi po drodze. Wreszcie się udało kupić trzecią edycję, do trzech razy sztuka. No, ale o samej grze w dwóch słowach: coś niesamowitego!
Dracula to gra dedukcyjna w klimatach powieści Bram'a Stoker'a "Dracula" Akcja gry dzieje się kilka lat po wydarzeniach z książki. Hrabia Dracula odrodził się i próbuje zawładnąć światem. Jedynie czwórka łowców, którzy już kiedyś powstrzymali mrocznego Pana, może uratować świat.
W grze może brać udział od 2 do 5 graczy. jeden z graczy wciela się w Draculę a pozostali gracze w łowców, którzy musza ze sobą współpracować by odnaleźć i pokonać mrocznego Pana. To, co naprawdę ciekawe w tej grze to ukryty ruch Draculi. Łowcy nie wiedzą gdzie jest książę wampirów. Podróżują po całej europie odwiedzając mniejsze i większe miasta i szukają śladów. Kiedy już odnajdą trop mogą wpaść w zasadzkę wampira, ale również podejmują trop i mogą deptać Draculi po piętach by wreszcie go dopaść i zgładzić. Tymczasem Dracula podróżuje po europie i zwiększa swe wpływy. Tworzy nowe sługi, zastawia zasadzki na łowców oraz knuje i spiskuje.
Tak o to w fotograficznym skrócie przebiega około 2-3 godzinna rozgrywka. Gra daje niesamowitą frajdę i jest naprawdę emocjonująca, jeśli dodamy do tego przepiękną szatę graficzną a do gry włączymy ścieżkę muzyczną z filmu "Dracula" skomponowaną przez Wojciecha Kilara to mamy zapewniony niesamowity wieczór.
Na koniec chciałem się odnieść do zarzutów, które niektórzy mają do tej gry, że łowcy nie mają co robić z akcjami, że są powtarzalne, że gra Draculą jest nudna. Ludzie, ta gra to klimat i fun, jeśli chcecie z gry wyciskać max to polecam Scythe, Agricole albo inne euro. Dracula to gra klimatu i świetnej zabawy przy stole a klimat z tej gry wręcz cieknie ze stołu na podłogę. Gorąco polecam!