gry planszowe przygodowe > Last Night on Earth
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Last Night on Earth

Last Night on Earth

Walka o przetrwanie w świecie prosto z horroru

cena:

229.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Flying Frog
projektant: Jason C. Hill

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Opis w przygotowaniu ...

 

When night begins to fall on the sleepy town of Woodinvale, the shadows and fog rolling in bring with them more than just a chill shiver. A living nightmare erupts as the once peaceful community is overrun with the restless dead…scratching and clawing their way to the surface with an insatiable hunger for human flesh. Now only a handful of unlikely Heroes are left, banding together to fight for their very lives. On a night that never ends, the only thing worse than death… is becoming infected.

 

 

 

Last Night on Earth, The Zombie Game is a fast-paced game of brain-eating Zombies, small town Heroes, and horror movie action. Players take on the role of either the Heroes, working together to make it through the night; or the Zombies, unending waves of undead spreading over the town like a plague. Featuring a modular board, eight Heroes to choose from, and several different Scenarios to play that drastically change the game, Last Night on Earth is designed to create a cinematic feel as the story and game unfolds.

 

So put down that popcorn, grab your shotgun, and hide your brain; the Zombies are coming and this could be your Last Night on Earth!
 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-02-04 Zombie w świetnej formie... autor: rafalm

Na tytuł trafiłem zupełnie przypadkowo, ale jako miłośnik gier w klimatach horroru nie mogłem przejść obok niego obojątnie. Opinie w sieci znalazłem różne, więc postanowiłem sam sprawdzić z czym mamy do czynienia.

Pierwsze wrażenie po dość żmudnym rozpakowywaniu paczki - wiadomo jak Rebel opancerza przesyłki ;-) - BARDZO pozytywne. Gram w gry od wielu lat, ale takiego wydania gry chyba jeszcze nie widziałem. Plansza modułowa na twardej tekturze, karty postaci i misji na jeszcze twardszej, właściwie niezniszczajnej. Podobnie wydane są talie do gry, ilośc lakieru zabezpieczającego jest taka, że używanie koszulek na karty jest zbyteczne. Do tego dochodzą doskonale wykonane figurki, szkoda tylko że zombie nie są bardziej zróznicowane (występują tylko trzy wzory).

Ale najmocniejszą stroną gry jest KLIMAT. Wydawca zadbał dosłownie o najmniejsze szczegóły, aby gra umożliwiła przeżycie historiii rodem z horrorów lat 80-tych. Znajdujemy w niej standardowy zestaw postaci z amerykańskiego małego miasteczka, a więc stróża prawa, kilka róznych postaci studentek i studentów, dziwnego nieznajomego etc., a grafiki na wszystkich kartach i w instrukcji wyglądają jak kadry z filmu. Do tego dochodzi płyta z soudtrackiem do gry, którą można włączyć w tle w trakcie rozgrywki. Utwory może mogły by być trochę bardziej w klimacie horroru, ale i tak duży plus za pomysł.

Co do samej mechaniki gry to mamy do czynienia z typowym ameritrashem. Gra jest mocno losowa, walka oparta na rzutach koścmi, których ilość zależy od użytych, losowo dobieranych kart. Z tego opisu mogłoby wynikać, że to główna słabośc tej gry, ale... no własnie. Twórcom udało się zrobić z niej zaletę, wkomponowując losowość w klimat gry. Przypomnijmy sobie przecież dawne horrory, gdzie bohatoerom broń zacinała się w najbardziej nieodpowiednim momencie, ale wręcz odwrotnie, gdy już cała nadzieja uleciała odnajdywali niespodziewanie siekierę, dzięki której przerąbali się przez fale napływających zewsząd zombie. Podobnie jest w LNoE - losowość pełni w niej rolę nieprzewidzianych zwrotów akcji, które skazują bohaterów na porażkę lub łutu szczęścia, który w ostatniej chwili podsuwa znikąd potrzebny przedmiot. Dzieki takiej mechanice gra jest absolutnie nieprzewidywalna, a gracze wcale nie narzekają na nadmierne "turlanie", zamiast tego słychać zewsząd okrzyki "znowu mi się zaciął rewolwer!!!", albo "dlaczego akurat teraz musiało zabraknąc mi paliwa do piły spalinowej???", co przypomina nieco klimat RPG.

Trochę się rozpisłąem, więc czas na podsumowanie: Gra jest absolutnie REWELACYJNA, jeśli podejdzie się do niej trochę z przymrużeniem oka, a trochę jak do narracyjnej histori rodem ze starych horrorów. Dla graczy, którzy cenią przede wszystkim klimat i prostotę rozgrywki to pozycja obowiązkowa, natomiast zwolennicy cięzkich eurogier raczej nie odnajdą się w tej rozgrywce.
dodano: 2008-07-02 Strach sie bać autor: Mateusz Górski

Moim zdaniem najlepsza gra w temacie ZOMBI. Grajac czuje sie klimat ucieczki przed umarlakami choc czasem to one przed nami uciekaja:] Duzo duzo duzo zabawy troszeczke strategii i działania druzynowego, to recepta na dobra gre. Dodatkowo rozgrywke urozmaicaja rozne scenariusze i oczywiscie znienawidzone przez wielu kosci ktore doskonale tu pasuja dajac element niepewnosci, koniec koncow z umarlymy nigdy nic nie wiadomo :]