gry planszowe przygodowe > Pandemic Legacy (Pandemia): Edycja niebieska Sezon 1
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Pandemic Legacy (Pandemia): Edycja niebieska Sezon 1

Pandemic Legacy (Pandemia): Edycja niebieska Sezon 1

Wciągająca gra o nieuchronnej zagładzie ludzkości

cena:

259.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Rebel.pl (2015)
projektant: Rob Daviau , Matt Leacock

wersja językowa: polska

Opis


Zaczyna się prosto...

Wirus bardziej złośliwy niż inne. Nic, z czym wasz zespół nie mógłby sobie poradzić. Jednak na przełomie stycznia i lutego... Tak. Z pewnością ten rok będzie czymś, czego nie zapomnicie do końca zycia. To nie jest zwykły wirus. To nie jest zwykły rok.

Zobaczycie i doświadczycie nieprawdopodobnych rzeczy. Będziecie musieli prowadzić działania mające na celu ocalenie ludzkości przed wyginięciem. O wszystkim, co wydarzy się w tym roku, przez kolejne stulecia będzie się mówiło tylko szeptem.

Czy wasz zespół uratuje ludzkość? Czy potraficie to zrobić w ciągu 12 miesięcy? Czy umiecie stawić czoła comiesięcznym niespodziankom, komplikacjom i złudnym zwycięstwom? Czy jesteście gotowi na Pandemic Legacy?

Uwaga! "Pandemic Legacy" jest samodzielną grą. Do rozgrywki nie jest wymagana gra "Pandemia".

"Pandemic Legacy" to unikalna epicka gra kooperacyjna dla 2 do 4 graczy. W przeciwieństwie do większości gier, skutki niektórych decyzji i podjętych działań w jednej rozgrywce "Pandemic Legacy" będą miały wpływ na przebieg kolejnych gier. Co więcej - gra działa przeciwko nam. Rozgrywając kolejne kampanie, będziecie otwierać zapieczętowane przesyłki, odkrywać tajne informacje i odnajdywać różne sekrety. Zegar tyka, a wy macie tylko dwie próby na odniesienie zwycięstwa w każdym miesiącu. Potem musicie przejść do kolejnego.

Postacie będą otrzymywać blizny, miasta będą panikować, a choroby mutować. Żadne dwa stworzone światy nigdy nie będą takie same!

Uwaga! Gra nigdy nie będzie dodrukowana w żadnej wersji językowej.

Edycja niebieska i czerwona różni się jedynie opakowaniem, a nie zawartością.

Zawartość:
1 plansza z zaznaczonymi miastami świata oraz ich status
5 kart postaci
4 pionki
6 stacji badawczych
7 znaczników
96 znaczników chorób
48 kart infekcji
61 kart gry
62 karty Legacy
4 karty mieszkańców
5 teczek
karty pomocy
instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2024-01-17 Co to za niezwykła gra! autor: iskierka

Nie przepadam za grami kooperacyjnymi, ale to był wyjątek. Co to za niezwykła gra! Zupełnie inny poziom grania niż zazwyczaj. Poziom emocji wykroczył poza skalę. Musimy walczyć z wirusem, a jak każdy po roku 2020 wie, wirus niesie się prędko i nie jest łatwo opanować pandemię. Walka trwa z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Gra jest typu "legacy" czyli pełno w niej niespodzianek, zupełnie jak w życiu. Co chwila coś się zmienia, zakasuje nas, a my walczymy o ludzkość! Nie jest łatwo, ale jest przyjemnie i emocje są OGROMNE. Polecam bardzo. Kolejny sezon już nas nie wciągnął, ale pierwszy sezon genialny!
dodano: 2020-02-03 Bardzo dobra autor: Adam Krajnik

Gra jest bardzo dobra, bez dwóch zdań. Była to pierwsza (nie licząc kampanii do Netrunnera) gra legacy w jaka grałem. Fajne jest stopniowanie rozgrywki i dokładnie zasad w miarę upływu czasu. Pozwala to na dość zrównoważone wejście graczy. Gra ma proste zasady core'owe, rundy są szybkie i proste. Trochę przeszkadzała losowość w dobieraniu usprawnień, choć to też i urok i po 4tej rozgrywce już wiadomo mniej więcej w co warto inwestować. Niektóre postaci były mega słabe (choć kto wie, być może w innej konfiguracji byłyby przydatne). Dla mnie największy minus to fakt że pod koniec czekało się na coś specjalnego, jakąś zmianę w rozgrywce, taki game changer a tu nic. Niemniej, gra jest spoko. Bardzo fajnie choć łatwo nie jest. Bywają łatwe miesiące/rozgrywki ale to tylko po to by zebrać siły. Godna polecenia i nie ma co żałować pieniędzy, zwłaszcza że przy legacy można się spokojnie zrzucić w grupie.
dodano: 2017-06-18 Gramy we dwoje! autor: Hubert Leszczyński

Gra nietypowa ale mechanika znana. Bardzo byłem się faktu że tylko raz przejdę grę. Chciałem pograć ze swoją dziewczyną w to ale obawa czy zadziała ta gra na dwie osoby zniechęcała mnie do kupna. W końcu sie zdecydowałem... I jesteśmy zachwyceni! Nieważne że przejdziemy gre i będzie tylko kolorowe pudełko na półce. Gra warta tego żeby spędzić czas przy niej : ) We dwie osoby super się sprawdza!
dodano: 2017-05-15 Rewelacja!!!! autor: Corqan

Pandemic Legacy jest grą planszową z fabułą. Każda rozgrywka ma wpływ na następne. Naklejamy naklejki, zmieniają się zadania, rozwijaną postacie i karty otrzymują dodatkowe zdolności, plansza się zmienia, ogólnie gra cały czas ewoluuje.
Głównym założeniem gry jest walka z czterema chorobami. Robimy to poprzez zbieranie kart w kolorze choroby. Jednak podczas gry zadania się zmieniają, fabuła jest ciekawa, a gra bardzo, ale to bardzo wciąga. Bardzo ciężko od niej odejść. Gra na sam koniec jest zupełnie inna niż na początku.
Elementy wykonane są bardzo dobrze, dużo jest naklejek i skrytek, które trzeba otwierać w otpowiednich momentach. Gra jednak ma pewien drobny problem otóż dla dwóch graczy jest troszkę za prosta. Przez to we dwójkę szybko można ukończyć grę (nam to zajęło 13 gier). Na szczęście po ukończeniu gry nadal można grać w podstawową Pandemię, więc nie jest tak że po rozegraniu części Legacy gra nienadaje się do niczego.
Pandemic Legacy jest świetną grą, wciąga bardzo i po ukończeniu jest żal, że to już koniec, bo chciałoby się grać dalej. Na szczęście już pracują nad sezonem 2 :)
dodano: 2016-12-13 Polecam wszystkim autor: theczarek

Miałem okazję grać i w Risk i w Pandemię Legacy i obie mi się podobają. Panademia stanowczo wibija się nad Riskiem. Ilość "dobra" poukrywanego w skrzyneczkach i za okienkami aż przytłacza. Co chwilę otwieramy nowe elementy, dodajemy zasady, karty, postacie itp.

Ważnym elementem gry jest też fabuła - narracja obfituje w nieoczekiwane zdażenia kóre znajdują swoje odzwierciedlenie w zmianie zasad.

Z każdą rozgrywką poziom trudności i rozbudowania rośnie. Dobrym mechanizmem jest też regulacja poziomu trudności w zależności od postępów graczy. Nie psuje rozgrywki nadmiernym ułatwieniem ale pozwala nadrobić straty w przypadku kilku nieudanych partii.

Ogólnie zasiadając do kolejnych partii czuję się jaby otwierało się nową grę albo conajmniej nowy dodatek.

Mały antyspoiler: spotkałem się z informacją, że dodatkowe mechaniki i elementy w wersji Legacy odpowiadają dodatkom do zwykłej Pandemii. Nie jest to prawda. Jesteśmy w połowie gry i żaden z dodanych elementów/zasad nie jest specjalnie podobny do zawartości "Na krawędzi" czy "Laboratorium"


Bardzo polecam.
dodano: 2016-10-16 Odkrycie roku autor: Bartłomiej Bajda

Nie sądziłem, że na moim stole jakaś kooperacja zostanie dłużej niż 2-3 dni. Gramy ją dosłownie codziennie! Niesamowicie wciąga i ma swój klimat.

Mamy 4 choroby, ktore zarazaja swiat, naszym zadaniem jest ... no właśnie! Ciagle zadania sie zmieniaja, mamy stos kart, ktore dyktuja nowe zasady i nowe scenariusze. Gra trwa rok, czyli jest ok 12 misji. Piszę około bo sam jeszcze nie wiem ile ich jest, bo wszystko jest tajne. Mamy kilka zamknietych pudelek, ktore otwieramy jak gra nam karze, mamy kilka tajnych dokumentów, ale otworzymy je dopiero wtedy, gdy scenariusz takie warunki podyktuje. Dużo tajemnoczści i ciągła zmiana gry. Tak mapa ciągle się zmienia, bo przyklejamy do nich naklejki z oznaczeniami, które na zawsze zmieniaja gre. To chyba wciaga najbardziej: tajemniczość i ważność decyzji. Nasza decyzja będzie miała wpływ na wszystkie przyszłe rozgrywki.

Plusy:
- wciąga
- dużo tajemnicy
- niepowatarzalna rozgrywka
- unikalny pomysł z trwałym zmienianiem planszy

Minusy:
- wciąga
- na stałe coś zmieniamy -> nia ma możliwości zagrania jeszcze raz od zera w tą grę
- cena (ale jak na tyle pracy przy grze, myślę, że warto!)
dodano: 2016-09-30 WOW! autor: zioombel

WOW! To jedno słowo określi całą rozgrywkę w Pandemca Legacy. Tego jeszcze nie było. Niby sprawdzona mechanika zwykłego Pandemica a jak wielka różnica w rozgrywce. Kampania, bo inaczej nie można tego nazwać jest pełna zwrotów akcji. Nieoczekiwanych rozwiązań. Można się zżyć z postacią, którą kierujemy w celu uratowania świata przed chorobami, że później trudno zmienić postać na inną bardziej potrzebną w danej chwili. Czuć to, że ratujesz świat i wszystko do Ciebie zależy. Gra mocno angażuje emocjonalnie - do tego stopnia, że czasem po pierwszej rozgrywce mimo tego, że był czas na drugą nie byłem w stanie dalej kontynuować rozgrywki, żeby nie wyzionąć ducha ;-)
Wiem, że niektórym przeszkadza jej "jednorazowość"- zagrasz całą kampanię i drugi raz się już nie da. Jednak, 180 zł za TYLE! godzin wyśmienitej zabawy dla 4 osób to jest nic. Więcej zapłacimy wychodząc 4 osobową rodziną do kina na 2 godziny.
W moim odczuciu każdy powinien zagrać.

dodano: 2015-12-15 autor: Tvar
ZALETY:
+ Niepowtarzalna (dosłownie) przygoda
+ Normalny Pandemic z licznymi usprawnieniami i twistami
+ Po całej kampanii Wasza plansza będzie absolutnie wyjątkowa
+ Wyjątkowość gry - system legacy, brak planowanych dodruków

WADY:
- dla niektórych wadą będzie to, że po skończeniu kampanii raczej nie można wrócić do normalnego Pandemica (dla mnie to zaleta)
- lekkie zamieszanie z dwiema wersjami gry, które nie różnią się niczym poza kolorem pudełka

Pandemic Legacy to kolejna, po Risk Legacy gra, w której każda rozgrywka ma wpływ na wszystkie kolejne. Nalepki będą wędrowały na plansze, postacie będą zyskiwały cechy, być może jakieś elementy zostaną fizycznie zniszczone...Wnętrze pudełka przypomina trochę kalendarz adwentowy z kilkoma skrzyneczkami, które zostaną otwarte w określonych momentach gry. To naprawde wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich zaangażowanych, polecam spróbować póki jeszcze jest okazja i nakład nie zniknął bezpowrotnie.