gry planszowe przygodowe > Descent: Cień Nerekhall
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Descent: Cień Nerekhall

Descent: Cień Nerekhall

Niewidzialne zło budzi się w mieście próbującym zerwać z mroczną przeszłością.

cena:

189.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 14 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: Galakta (2014)

wersja językowa: polska

Opis


Miasto Nerekhall podniosło się po czasach upadku i na przekór zagrożeniu ze strony Namiestników Daquana. Dziś jego obywalele śmiało twierdzą: „Zło dawno minęło”. Cóż z tego, skoro przerażające siły odradzają się w ukrytych zakątkach miasta? Przygotowują się na nadchodzący wielkimi krokami dzień, gdy Nerekhall, baronie i całe Terrinoth zatrzęsą się w posadach przed obliczem nowo zdobytej potęgi mroku.

Cień Nerekhall stanowi rozszerzenie do gry Descent: Wędrówki w mroku 2. edycja, wprowadzające nową kampanię, oferującą graczom wyjątkowe doświadczenia. Zawarto w nim nowych bohaterów, potwory, klasy i wiele innych elementów.

Kampanię „Cień Nerekhall” osadzono w samym sercu Terrinoth. Jej uczestnicy staną się częścią mrocznej opowieści pełnej zdrady, a zarazem starań o to, by wyplenić korupcję toczącą miasto zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.

Dzięki 16 nowym, plastikowym figurkom, 46 wyjątkowo zaprojektowanym kafelkom mapy, ponad 100 kartom i wielu innym elementom, Cień Nerekhall będzie wspaniałym dodatkiem do każdej kolekcji gry Descent: Wędrówki w mroku 2. edycja!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-01-16 najlepszy dodatek autor: Miszon

Raczej wszędzie można znaleźć opinie, że to najlepszy dodatek do Descenta i w sumie trudno się im dziwić: dużo zawartości, ciekawa duża kampania miejska z nowymi mechanikami, ciekawe potwory i bohaterowie, fajne figurki. Zdecydowanie pierwszy zakup, który powinien rozważyć ktoś, kto planuje rozszerzyć swoją kolekcję Descenta.
dodano: 2018-04-11 genialne uzupełnienie autor: rabitto

Pewnie nie powiem nic nowego, ale dodatek z Descent: Cień Nerekhall wbił mnie w fotel. Mnóstwo postaci, 100 dodatkowych kart i 46 kafelków mapy (tak tylko o dwa mniej niż w podstawce), czyni z tego dodatku niesamowite uzupełnienie zarówno kolekcji jak i samej rozgrywki. Jeśli kupiłeś/aś podstawkę, powinieneś/aś od razu rozejrzeć się za ,,Cieniami". Dzięki różnorodności, dodatek nie jest jednorazowym zakupem. Po rozegraniu kampanii możesz jeszcze do niego wrócić i przeżyć przygodę w całkowicie inny sposób !
dodano: 2016-08-11 Najlepszy dodatek do Descenta autor: Wakomski

Dodatek, który uważam za najlepszy, ze wszystkich dostępnych obecnie dla drugiej edycji Descenta. Nowe potwory są bardzo ciekawe, oraz świetnie wpisują się w klimat "miasta" w którym dzieje się kampania. Mroczny władca otrzymał także nową talię. Bohaterowie, dzięki nowym klasom oraz przedmiotom nie pozostaną mu na szczęście dłużni.

Same misje, są bardziej zbalansowane o tych która mamy w podstawowej wersji gry. Co więcej, są bardzo ciekawe, aż chce się grać by sprawdzić co będzie dalej. Czuje się, że gracze mają namacalny wpływ na losy miasta i jech mieszkańców.

Dzięki nowym mechanikom nawet kilkukrotne rozegranie tej samej mapy może dawać różne efekty.

Podsumowując, jeżeli miałbym wybrać tylko jeden dodatek do Descent, który miałbym zakupić to zdecydowanie wybrał bym Cień Nerekhall. Fani tej gry na pewno nie będą tym zakupem zawiedzeni.
dodano: 2015-03-03 Świetny dodatek autor: AndrzejK

UWAGA - moja recenzja może być bardzo subiektywna jako że uwielbiam descenta ;)

Ale wracając do samego dodatku:

- mamy nową kampanię, chyba najlepszą ze wszystkich trzech. Must have jeżeli lubicie descenta
- mamy 4 nowych bohaterów - są ciekawi
- mamy nowe klasy - też są bardzo ciekawe ;)
- nowe potwory - świetne :) i bardzo pomysłowe (zarówno jak i figurki jak i modele)
- kafelki - tutaj zmienia się troche "otoczenie", mianowicie akcja dzieje się w mieście oraz w kanałach. Oczywiście są łączniki więć połączenie tych kafelków ze starymi to nie problem. No i te kafelki są naprawde ładne !! :)

Plus więcej wszystkiego więc jeżeli lubisz descenta to nie ma się co zastanawiac ;)
Polecam bardzo :)