gry planszowe przygodowe > Zombicide Season 2 Prison Outbreak (edycja polska)
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Zombicide Season 2 Prison Outbreak (edycja polska)

Zombicide Season 2 Prison Outbreak (edycja polska)

Dodatek do Zombicide

cena:

349.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 13 lat
czas gry: od 30 do 180 min.

wydawca: Black Monk (2013)

wersja językowa: polska

Opis


Świat ogarnęła WOJNA przeciwko hordom wygłodniałych ZOMBIE, które sprowadziliśmy na siebie sami. Większość wybrała ucieczkę i szybko stała się łatwą ofiarą. Jednak nie MY, MY wybraliśmy WALKĘ i staliśmy się DRAPIEŻCAMI. Ocaleliśmy i codziennie, każdą dostępną bronią WALCZYMY z samą śmiercią. Pora na… ZOMBICIDE!
 
Zaprojektowana jako samodzielna pozycja, jest też w pełni kompatybilna z innymi produktami z serii Zombicide. Można ją łączyć zarówno z Sezonem 1 jak i dodatkiem Toxic City Mall. Wciel się w rolę Bohatera dysponującego unikalnym zestawem umiejętności i wykorzystaj je przeciwko hordom bezmózgich, żądnych krwi Zombie! Nieumarli kontrolowani są przez prostą mechanikę oraz talię kart. Na Twoje nieszczęście jest ich dużo więcej niż jesteś w stanie zgromadzić amunicji…

Zmierz się z 10 różnymi misjami na 10 różnych mapach składanych z modułowych kafelków lub stwórz własne scenariusze.

Znajdź broń i zabijaj zombie. Im więcej zombie zabijesz, tym wyższy osiągniesz poziom. Im wyższy poziom, tym większe fale napierających zombie!

Sześciu bohaterów wyrusza znaleźć schronienie w zainfekowanym przez zombie więzieniu. Zmierzą się z zombie berserkerami – oszalałymi maszynami do zabijania. Na szczęście nasi bohaterowie dysponują całym wachlarzem nowych brony: automatycznymi strzelbami, podwójnymi toporkami, młotkami, tasakami, tarczami policyjnymi, a nawet spluwonożami!
 
Zawartość pudełka:
90 figurek (12 bohaterów, 78 zombie)
10 znaczników poziomu
6 dwustronnych kart postaci
149 kart
9 kafelków planszy
110 znaczników
6 kostek. 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-03-02 Dobra gra autor: Skywarden

Uniwersum Zombicide ciągle się rozrasta. Sezon 2 daje nam szansę, na odwiedzenie z naszymi bohaterami więzienia, gdzie będziemy szukać bezpiecznego schronienia w świecie opanowanym przez Zombie.
Rozgrywka z ZPO oparta jest na systemie niepowiązanych scenariuszy. Każda przygoda stawia przed graczami unikatowe zadanie do wykonania na modularnej planszy. Podobnie jak w sezonie 1, mapy składają się z 4-9 kafli, co w znaczący sposób wpływa na czas niezbędny do ich ukończenia oraz trudność poszczególnych scenariuszy. W kilku przypadkach gra, dzięki obrotowym drzwiom i systemie przełączników, zmusza nas do wykorzystania szarych komórek i aktywnego zarządzania niekończącym się napływem zombie. Ja osobiście traktuję to jako dodatkową zaletę, gdyż nasze powodzenie w większym stopniu zależy od przyjętej taktyki.
Żeby nie było tak łatwo nasi adwersarze tym razem występują w dwóch gatunkach: zwykłej oraz nazwijmy to umownie „opancerzonej” wersji. Tą drugą można pokonać wyłącznie w walce wręcz, a to wymusza na graczach większą uwagę na to co dzieje się na planszy.
Podsumowując: Lepiej i więcej niż w sezonie 1. Oczywiście dla fanów gatunku.
dodano: 2014-11-27 Rewelacja autor: Maciej Roszkowski

Jakiś czas temu kupiłem tę grę. Muszę przyznać że do tanich to ona nie należy, ale jest na prawdę warta swojej ceny. Mając pozostałe dodatki możemy stworzyć duży świat pełen zombiaków, aż żałuję że jak byłem młody to nie było tej gry. Na pewno przez kilka tygodni nie wychodził bym z pokoju.

Jeśli chodzi o rozgrywkę: Jest trochę zasad do zapamiętania. Niektóre są mocno absurdalne, no ale gdyby nie one to gra była by zbyt banalna. Gra bardzo wciąga i uruchamia naszą wyobraźnię szczególnie gdy musimy otworzyć drzwi za którymi stoi 20 zombi.

Do wad gry na pewno można zaliczyć jej cenę oraz fakt że ilość figurek zombi jest zbyt mała i szybko okazuje się że trzeba dokupić dodatek z dodatkowymi zombi.

Podsumowując: polecam tą grę wszystkim osobom które lubią klimat zombi (jest to chyba najlepsza gra tego typu) gra zapewni nam niezapomnianą rozrywkę na wiele wieczorów w samotności lub w gronie znajomych. Gorąco polecam. Dobrze zainwestowane pieniądze.
dodano: 2014-01-13 Grywalność super, wykonanie do bani autor: Pyza

Po strasznie długim czasie oczekiwania w moje łapki wpadły obydwa dodatki do gry Zombicide. Więc teraz po kolei - co daje nam Prison Outbreak?
Grywalność - jest po prostu mega. Pokaźna zawartość pudełka bardzo urozmaica rozgrywkę. Zarówno nowe kafelki planszy, jak zupełnie nowy oręż i wprowadzenie wielu ciekawostek i nowinek w zasadach odświeżają grę i sprawiają, że musimy modyfikować swoje wypracowane metody gry. Wiele nowych, ciekawych postaci o indywidualnych umiejętnościach to też spory powiew świeżości.
Fajnym pomysłem jest to, że Prison Outbreak może być zarówno dodatkiem, jak i samodzielną grą. Daje to graczom sporą dowolność w budowaniu rozgrywki.
Wspomnieć jednak należy o dużym minusie tej gry. Za cenę, jaką płacimy za ten dodatek, jakość wykonania powinna być pierwszorzędna. Niestety tak nie jest. W porównaniu z wykonaniem pierwszej edycji figurki graczy oraz naszych martwych przyjaciół są wykonane niedbale, z małą dbałością o szczegóły, niektóre są powyginane i po prostu brzydkie. Kafelki planszy są pogięte (tak, wiem, że mogę sobie przycisnąć czymś ciężkim i się wyprostują, ale powtarzam - przy tej cenie nie powinno to mieć miejsca!) i trudno z nich złożyć planszę.
I - na koniec - to już za pewne czepialstwo z mojej strony, ale brakuje mi plakatu z polskim opisem nowych postaci, tak jak to miało miejsce w pierwszej edycji ;)
PODSUMOWANIE
Plusy:
+ Grywalność
+ Klimat
+ Ogromna ilość dodatków, broni, żetonów, żetoników, zasad... :)
+ Ciekawe nowe postacie i scenariusze
+ Nowe zombiaki!
Minusy
- W stosunku do ceny bardzo złe wykonanie
- Gdzie mój plakat? ;)