gry planszowe przygodowe > Hobbit - Pustkowie Smauga
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Hobbit - Pustkowie Smauga

Hobbit - Pustkowie Smauga

Druga część przygód Bilba Bagginsa.

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Galakta
projektant: Andreas Schmidt

wersja językowa: polska

Opis


Niezwykła podróż trwa dalej. W Mrocznej Puszczy Bilbo i Krasnoludy natrafiają na podstępne pająki i uciekają przed wrogimi leśnymi Elfami.

Największe zagrożenie stanowi smok Smaug, strzegący pod Samotną Górą skarbów, które niegdyś zrabował Krasnoludom. Jednak ci nie pozostają bezsilni. Chcą zaatakować Smauga i przepędzić go.
Czy dotrą bezpiecznie do Samotnej Góry? Tylko wtedy będą w stanie wspólnie zwyciężyć.

Liczne oryginalne zdjęcia z filmu kinowego pozwolą graczom na autentyczne przeżycie tej niezwykłej przygody.

W tę grę można grać samodzielnie a można ją także łączyć z pierwszą częścią czyli grą Hobbit: Niezwykła Podróż.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-26 Przygoda dalej trwa po napisach końcowych. autor: balif

Pierwsza myśl kiedy zobaczyłem ta grę to ze to próba sprzedania kilka ładnych grafik z filmu w pudełku z grą. Myliłem się. To pełnoprawna gra. Nie ma tu fajerwerków w stylu figurek, jednak drewniane pionki i tak wyglądają świetnie. Gandalf jest wysoki a bilbo mniejszy i odrobinę grubszy z nałożonym pierścienie. Za wykonie duży plus. Mechanicznie gra jest bardzo prosta do zrozumienia, mamy 4 karty ruchu, które określają o ile pól idziemy. Karta po użyciu jest zablokowana dopóki nie wykorzystamy wszystkich 4. Taki mechanizm wymaga planowania lecz jest na tyle prosty że zrozumie go 7 latek. Po drodze nasze krasnoludy napotykają przeszkody z którymi mogą walczyć wspólnie jeżeli staną na jednym polu. Wygrywamy gdy każdy gracz jednym swoim krasnoludem stanie na polu końcowym, nie jest to proste gdyż smaug idzie w przeciwnym kierunku. Musimy od przepędzać i jednocześnie uważać by krasnoludy nie zostały pożarte. Jest to doskonała kooperacyjna gra familijna.