gry planszowe przygodowe > Arkham Horror: the King in Yellow
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Arkham Horror: the King in Yellow

Arkham Horror: the King in Yellow

Czy widziałeś żółte znaki ?

cena:

101.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 8
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 120 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:VA45

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Nowa gra nadchodzi w progi Uniwersytetu Miskatonic, a ktokolwiek kto jest
kimkolwiek przybywa na uroczystość otwarcia. Jednakże jest coś złowieszczego w tej grze, a ludzie którzy ją ujrzeli wracają odrobinę... inni.
Tak jak przedtem śledczy nie mieli zbyt wiele powodów do zmartwień, tak teraz muszą się zmierzyć z wypaczającymi umysły efektami działania Króla w Żółci, gry która opowiada historie szaleństwa i horroru, otwierające drzwi dla Podartego Króla i zapraszająca go do środka...

Arkham Horror jest bazowaną na kultowej twórczości H.P. Lovercrafta grą planszową, stworzoną przez Richarda Launiusa. Przedstawiany dodatek rozszerzający wprowadza nową zasadniczą zmianę w mechanice gry - Posłańców, którzy przygotowują ścieżkę dla Starożytnego. W dodatku stare znajome twarze zwrócą się przeciw poszukiwaczom w sposób, którego najmniej się spodziewają. Z ponad 160 nowymi kartami, posłańcy Króla
w Żółci sprowadzą mroczne czasy dla wszystkich miłośników Arkham Horror.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-23 ciekawa autor: Marcin Milczarek

King in Yellow, drugim z kolei dodatkiem karcianym po Czarnym Faraonie i trzecim dodatkiem w ogóle do Arkham Horror gry przygodowej z elementami grozy i horroru.
Fabuła dodatku King in Yellow, obraca się wokół tytułowej sztuki, która podobno ma ogromną tajemniczą moc i każdy kto ją przeczyta lub obejrzy, oszaleje i do zadania badaczy należny sprawdzenie czy w tych opowieściach tkwi jakaś prawda.
Sam dodatek oprócz pewnej ilości nowych kart i żetonów nie zawiera nic więcej, co do samego wykonania tego dodatku trzyma on bardzo wysoki poziom, taki sam jak podstawka tej gry. Dwiema rzeczami z nowości o których warto wspomnieć to trzy nowe zasady związane z tytułowa sztuka oraz nowy Herold, tytułowy Król w Żółci który bardzo ciekawie urozmaica rozgrywkę.
Podsumowując King in Yellow to niezbyt obszerny dodatek do Arkham Horror, ale wprowadza on sporo nowych ciekawych rozwiązań, dlatego mogę go z lekkim sercem polecić wszystkim miłośnikom Arkhamm Horror.
dodano: 2009-06-26 Najlepszy "mały" dodatek autor: Epidares

Jeżeli Arkham Horror przypadł Ci do gustu i zastanawiasz się nad kupnem dodatku to... Chyba lepiej trafić nie można. Dodatek zawiera nowe czary, przedmioty zwykłe, jak i unikalne, karty mitu, zdarzeń w innych światach jak każdy inny dodatek, ale... Zawiera także kartę heralda- Króla w żółci, który znacznie utrudnia rozgrywkę, torując drogę przedwiecznemu. Przez to do gry wchodzą tzw "Blighty" które utrudniają grę, a reprezentują ważne osoby z Arkham które oszalały widząc przeklęte, tytułowe przedstawienie. Poziom terroru potrafi skakać jak szalony.
Nowe karty mitu radzę położyć na górze stosu, dzięki czemu rozgrywka stanie się bardziej wymagająca, a zagrożenie 3 aktem sztuki, który powoduje naszą przegraną, bardzo realne. Czasem gra stanowi prawdziwe wyzwanie.
Wydanie jak zawsze dla FFG świetne. Serdecznie polecam!

P.S. Jeżeli czytałeś/aś "Króla w żółci" to ten dodatek jest pozycją obowiązkowa, wiele kart zawiera odniesienia do książki.