gry planszowe przygodowe > Legendy krainy Andor
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Legendy krainy Andor

Legendy krainy Andor

Nadchodzi czas legend.

cena:

159.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Galakta
nr katalogowy:PL-SAM21
projektant: Michael Menzel

wersja językowa: polska

Opis


Kraina Andor jest w niebezpieczeństwie. Zza lasów i gór naciągają wrogowie, by zaatakować zamek starego króla Brandura. Tylko wasza mała grupa może stanąć na ich drodze. Czy zdołacie obronić zamek?

Tylko razem jesteście silni i możecie zostać Bohaterami Andoru.Po pierwszej przygodzie czekają na was kolejne. Będziecie musieli odnaleźć czarownicę i zdobyć lecznicze zioła dla chorego króla. W podziemnych kopalniach odkryjecie bezcenne klejnoty i zmierzycie się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. W końcu będziecie musieli stanąć do walki z prastarym, obudzonym z letargu smokiem. Czy stawicie czoła wszystkim tym wyzwaniom?

 ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 Dwustronna plansza

41 pionków postaci

4 arkusze bohaterów

1 arkusz wyposażenia/walki

132 kartonowe żetony i znaczniki

72 duże karty i 66 małych kart

20 kostek

9 drewnianych krążków

5 drewnianych sześcianów

1 pionek narratora

15 woreczków na elementy

1 instrukcja

1 instrukcja „Szybki start”

 

Gra zawiera przygodę wprowadzającą ułatwiającą szybsze rozpoczęcie pierwszej rozgrywki!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-04-28 Oryginalna kooperacyjna przygoda autor: caroll_i_markus

Legendy krainy Andor to piękna kooperacyjna gra przygodowa o świetnym klimacie i interesującym mechanizmie. Gracze wcielają się w czterech bohaterów, którzy mają za zadanie ocalenie krainy Andor przed nadciągającymi hordami potworów. W pudełku znajduje się pięć legend, a z oficjalnej strony gry można ściągnąć kolejne (po angielsku). Gra ma sporą regrywalność - te same legendy można przechodzić kilkukrotnie i nie stają się szczególnie nudne, gdyż prawie każda ma mały element losowości, który sprawia, że scenariusze różnią się od siebie.

Rozgrywki są dość trudne, rzadko kiedy udało nam się wygrać za pierwszym podejściem, szczególnie ze względu na interesujący mechanizm - każdy zabity potwór przybliża legendę do końca, dlatego gracze muszą uważnie wyliczyć, ile potworów mogą zabić i ja szybko mogą się poruszać - sprawia to, że gra nie składa się z dzikiego mordobicia, ale raczej ze sporej porcji strategii i rozważnego planowania. W rozgrywce powinni brać udział wszyscy czterej bohaterowie, dlatego najlepiej grać w cztery lub dwie osoby, gdy każdy z graczy konroluje dwóch bohaterów. Jest to zaskakująco fajna propozycja dla grających par.

Legendy różnią się jakością - niektóre są znakomite, inne nieco słabsze, rozgrywka zajmuje zazwyczaj około 1,5 - 2 godzin. Jedynym, co przeszkadzało mi w grze był nieszczególnie silny klimat całej historii - każda legenda z osobna jest niezwykle klimatyczna i mocno różni się od pozostałych, tak cała historia spajająca wszystkie scenariusze, mogłaby być lepsza.

Plansza i komponenty są przepiękne i bardzo dobrze wykonane. Gra jest zdecydowanie warta swojej ceny i warta wypróbowania.
dodano: 2013-09-21 Piękna przygoda autor: smoku68

Gier przygodowych ostatnio pokazało się sporo na rynku , ale tu mamy wyjątkową pozycję ponieważ gra daje możliwość rozgrywki solowej. Każdy scenariusz można zmodyfikować i rozegrać go również w samotności. Gra jest kooperacyjna i nie gramy przeciwko współgraczom , ale przeciwko grze (ratujemy królestwo ,wykonujemy questy itp.)
Moim zdaniem w grze muszą brać udział wszystkie cztery postacie, ponieważ questy wymuszają czasowe wykonanie zadania i ze względu na limit tur trzeba trochę taktyki w ruszaniu postaciami . Gracz solo może ,a nawet musi prowadzić 4 postacie na raz.
Dlaczego piękna przygoda? Czy plansza zaprojektowana przez Michaela Menzel może być brzydka. Jest bardzo klimatyczna i dwustronna . Z jednej strony mamy widok na krainę ,wzgórza, lasy, rzeki z mostkami ,klimatyczne zamki i ruiny. Z drugiej strony mamy mroczne podziemia. Proste reguły (system scenariuszy i kart wydarzeń) i bardzo klimatyczna plansza dały ciekawą grę przygodową opartą na scenariuszach , które można rozwijać samemu lub korzystać z nowych, przygotowanych na stronie wydawcy.