gry planszowe przygodowe > Gauntlet of Fools
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Gauntlet of Fools

Gauntlet of Fools

Wszystko czego potrzebujesz w grze przygodowej.

cena:

85.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Indie Boards and Cards (2012)
projektant: Donald X. Vaccarino

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-12-28 Piwo i precle autor: leser

Po zaznajomieniu się Dominionem, Kingdom Builderem i Infiltration znakiem firmowym Donalda Vaccarino jest wysoka regrywalność tworzonych przez niego gier. Nie inaczej jest w przypadku Gauntleta.

O co chodzi. Gra jest szalenie prosta i składa się z dwóch faz. W pierwszej z nich, fazie przechwałek, siedzimy w knajpie i "napinamy muskuły" opowiadając jacy to nie jesteśmy świetni w tłuczeniu potworów i w jaki sposób możemy to udowodnić. W praktyce wygląda to następująco. Wykładamy na stół tyle postaci ilu jest graczy. Postaci tworzone są przez dwie losowe karty: klasy i broni. Pierwszy gracz bierze jedną z wybranych postaci. Drugi może zgarnąć inną niewybraną postać z puli lub odebrać postać poprzedniemu graczowi. Druga opcja wymaga jednak dodania odbieranej postaci jednej lub większej liczby przechwałek, które osłabią tę postać w następnej fazie. Po zakończeniu tej specyficznej licytacji schodzimy do podziemi i zaczynamy lanie potworów, co sprowadza się głównie do rzucania kostkami i wykorzystywania specjalnych umiejętności. Wcześniej lub później (raczej wcześniej;) każda z postaci zginie. Wygra ten z graczy, który przed zgonem uciułał najwięcej łupów. To w zasadzie wszystko.
Gra jest niesamowicie losowa (szczególnie w pierwszych grach, kiedy gracze nie mają jeszcze pojęcia o użyteczności poszczególnych kombosów umiejętności i w praktyce prawie nie korzystają z przechwałek), ale pozostawia na tyle duże pole do decyzji, że z punktu widzenia kilku partii da się zauważyć który gracz jest sprytniejszy, rozsądniej się przechwala i sensowniej korzysta z umiejętności postaci. O "perspektywę kilku rozgrywek" zaś nietrudno, gdyż pojedyncza gra trwa dosłownie parę minut. Ciężko oprzeć się pokusie rewanżu ;)

W okresie okołoświątecznym zagrałem kilkadziesiąt partii w różnych gronach - zawsze było mnóstwo zabawy. W kategorii gier do piwa i precli Gauntlet jest tytułem wybornym. Tylko niestety odrobinę zbyt drogim, choć jest to uzasadnione sporą liczbą i dobrym wykonaniem komponentów.