gry planszowe przygodowe > DungeonQuest: Smocze Lochy
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu DungeonQuest: Smocze Lochy

DungeonQuest: Smocze Lochy

Czy stawisz czoła wyzwaniu rzuconemu przez smoka?

cena:

166.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Galakta
nr katalogowy:PL-SAM12

wersja językowa: polska

Opis


O ŚWICIE OTWIERAJĄ SIĘ LEGENDARNE DRZWI... i zapraszają cię, byś zagarnął bajeczne bogactwo. Ale strzeż się! W lochach czają się straszliwe istoty i zabójcze pułapki, gotowe zgładzić nieuważnych. A jeśli nie uda ci się powrócić na powierzchnię przed zapadnięciem zmroku, drzwi na powrót się zatrzasną i nie będzie już ucieczki przed gniewem Smoczego Władcy Kalladry! DungeonQuest: Smocze Lochy to gra planszowa o wyprawie do lochów dla jednego do czterech odważnych graczy. Każdy gracz będzie kontrolował bohatera uzbrojonego w unikalny zestaw zdolności, magicznych runów i cały zapas szaleńczej odwagi, które pomogą mu stawić czoła terrorowi Lochów Smoczego Ognia. Ci z bohaterów, którym dopisze szczęście i dotrą do Skarbca, będą mogli spróbować zrabować jego bogactwo.Zawartość pudełka:117 komnat Lochu50 kart Lochu54 karty Walki44 karty Mocy40 kart Katakumb32 karty Skarbów30 kart Przeszukiwania15 kart Pułapek15 kart Drzwi15 kart Zwłok15 kart Krypt12 kart Runów8 kart Smoka6 figurek bohaterów6 kart Bohaterów1 plansza6 znaczników wejść do katakumb41 żetonów ran24 żetony determinacji20 żetonów potworów6 znaczników podróży4 sześciościenne kości1 znacznik słońca1 znacznik pierwszego gracza1 instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-07-16 Rzuć 1kę to zginiesz autor: Michał Kochman

Rewelacyjna szybka i prosta gra.

Instrukcja jest odrobinę przydługawa jak na taki gameplay oraz na początek może się wydawać mało czytelna.

Gra jest kwintesencją losowości. Dopiero jak się ją trochę ogarnie można przyjąć jakąś taktykę, która pozwoli na przetrwanie.
Losowość w tej grze jest zamierzona i widać w niej czarny humor twórców. Najbardziej można ja porównać pod tym względem do Space Hulk: Anioł Śmierci.
Losowość można nieco ograniczyć oraz zwiększyć ilość wyborów poprzez wprowadzenie opcji dodatkowych których na końcu instrukcji jest dość sporo.

Narzekanie na losowość w tej grze to tak jakby narzekać na to, że Kenny umiera w każdym odcinku South Parku.

Dodatkowo gra ma całkiem fajną mechanikę walki przy pomocy kart. W porównaniu ze starym systemem (papier-kamień-nożyce) system kart oferuje kilka możliwości do wyboru podczas walki.

Gra dobrze się sprawdza zarówno w wersji jednoosobowej jak i wieloosobowej.

Jeszcze słowo o zawartości pudełka.
Dużooo kart i kafli lochu. Dobrze dobrane grafiki i ładne figurki (które najlepiej pomalować). Kafle i żetony dobrej jakości.

Podsumowując jest to typowy "ameri" z dużą losowością i mocnym klimatem czarnego humoru fantasy.
dodano: 2011-07-28 Rosyjska Ruletka autor: smoku68

Gra jest skrajnie losowa ,kilka kart i kafli uśmierca natychmiast bohatera.
Losowy rozkład korytarzy,losowe rzuty kostkami ,losowy dobór kart. Jeżeli ktoś nie lubi "przypadku" w grach ,to niech lepiej nie wchodzi do " Smoczych lochów".Tu nie mam miejsca na taktykę,walki są banalne i losowe.Gra jest dosyć krótka,można nawet zakończyć swoją przygodę już w pierwszej turze. Każdy ruch podnosi poziom adrenaliny:udało się ,czy nie? Możemy wpaść w przepaść,możemy zostać skasowani przez ostrze,możemy zablokować się w komnacie bez wyjścia.Możemy też wyjść z lochów ze skarbami (co w tej grze należy do rzadkości). W tej grze czuje się ,że każdy krok może być ostatnim. Gra wzbudza skrajne emocje ,ja całkiem nieźle się bawiłem.