gry planszowe przygodowe > Incan Gold
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Incan Gold

Incan Gold

Wyprawa po skarby do kopalni

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 8
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Gryphon Games
projektant: Bruno Faidutti , Alan R. Moon

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Incan Gold to anglojęzyczna wersja gry znanej jako Diamant, której autorami są Bruno Faidutti i Alan.R.Moon (twórca serii Ticket to Ride).Diamant to gra szczęscia - masz do wyboru kontynuowanie podróży i odkrywanie kolejnych skarbów w kopalni Króla Salomona, narażając się przy tym na niebezpieczeństwa, lub też wycofanie się  co daje gwarancję bezpieczeństwa.  Incan Gold jest kontynuacją tych przygód. Tym razem odkrywamy ruiny świątyni w Peru w poszukiwaniu inkaskich artefaktów i bogactw.Gra świetnie sprawdza się na imprezach. Zapewnia doskonałą zabawę dla grupy od 3 do 8 osób.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-12-14 Szybka gra dla ryzykantów autor: willydon

Bardzo przyjemna gra. Szybka I emocjonująca. Główna mechanika gry jest “push your luck” - czyli czy ryzykujesz żeby zyskać trochę więcej niż Twój przeciwnik i zostajesz w grze ale możesz stracić wszystko czy zadowalasz się tym co masz i wycofujesz się w tej turze z gry.

Szybka rozgrywka oraz możliwość gry do 8 osób mimo umiarkowanej interakcji miedzy graczami sprawiają że jest to świetna pozycja na rozrywkę w przerwie towarzyskiego spotkania. Jedyny minus z mojej perspektywy to minimum 3 osoby potrzebne do gry według standardowych zasad, chociaż w intrenecie znalazłem zmodyfikowaną wersję zasad tylko dla dwóch graczy.

Zaleta jest również to że gra jest bardzo kompaktowa co czyni ja przenośną i nie potrzeba stołu lub dużej płaskiej powierzchni do grania co sparwia że można grać w dowolnych warunkach.