gry planszowe przygodowe > Uśpieni Bogowie (edycja polska)
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Uśpieni Bogowie (edycja polska)

Uśpieni Bogowie (edycja polska)

Kooperacyjna przygoda na tajemniczym wędrującym morzu

cena:

399.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: Lucky Duck Games
projektant: Ryan Laukat

wersja językowa: polska

Opis


Witajcie na wędrującym morzu. Przywiedli was tutaj pogrążeni w głębokim śnie bogowie, byście mogli ich wybudzić. Podczas wyprawy będziecie eksplorować egzotyczne wyspy w poszukiwaniu zaginionych totemów bóstw. Czy zdołacie przetrwać i wrócić do domu?

Uśpieni bogowie to kooperacyjna gra kampanijna dla 1 - 4 graczy w wieku 13+. Gracze wspólnie eksplorują rozległy świat, podejmują wyzwania i walczą z przeciwnikami, a każda decyzja może odmienić los kampanii. Ogromny otwarty świat przedstawiony jes w postaci atlasu. Każda strona przedstawia jedynie niewielki fragment odkrywanego świata. Zwiedzane wyspy opisane są w obszernej księdze przygód, każde miejsce kryje swoją historię, nowe postaci czy cenne skarby. Jedna kampania trwa 15 - 30 godzin, a system gry pozwala przerwać i zapisać kampanię w dowolnych momentach.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2023-07-24 Dobra gra przygodowa autor: mbroni

Sleeping Gods jest bardzo dobrą grą przygodową. Co najważniejsze wprowadza parę mechanizmów, których nie widziałem w innych grach planszówkowych.

Na czym ta gra polega? Przede wszystkim jest to gra kooperacyjna i bez względu na liczbę graczy, wszystkie postacie biorą udział w rozgrywce - jedna będąca kapitanem statku. W związku z tym gracze zamiast utożsamiać się z daną postacią grają wspólnie starając się doprowadzić historię do końca. Na duży plus zasługuje historia. Jest bardzo ciekawa i wciągająca. Możemy poruszać się po całej "mapie", która jest oddzielnym skoroszytem. W związku z tym zmniejsza to czas potrzebny na rozłożenie gry. Poza tym na duży plus zasługuje system zapisywania gry. Jedynym mankamentem może być zapamiętywanie tokenów na konkretnych postaciach, oczywiście można tego dokonywać w specjalnej księdze, ale my jednak posłużyliśmy się zwykłymi zdjęciami przy użyciu telefonu. Powoduje to, że późniejsze przywracanie gry ze stanu zapisu jest dużo szybsze. Jak już wspominałem świat gry jest naprawdę rozległy, niestety bez notatek się w tej grze nie obędzie. Istnieją misje, które odblokujemy dopiero po wykonaniu pewnych zadań, i zapamiętywanie wielu numerów z mapy graniczy z cudem. Na plus zasługuje także księga skryptów - jest czytelna i łatwo w niej odnaleźć konkretne pozycje. Tutaj, aby wszyscy gracze mieli zabawę w trakcie gry najlepszym rozwiązaniem jest dzielenie roli "Mistrza Gry" pomiędzy wszystkich graczy. Niestety osoba, która czyta skrypt może wiedzieć co wydarzy się dalej oraz znać wymagania do zdania testu. Mechanizm walki również jest ciekawy. W trakcie naszej podróży możemy napotkać różne potwory, z którymi przyjdzie nam walczyć (mają konkretne numery). I zadajemy obrażeń trochę w stylu tetrisa zakrywając pola na ich planszetkach. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, którego nie widziałem dotychczas.

Ogólnie gra jest bardzo ciekawa i spędziliśmy razem wiele godzin aby dotrzeć do końca.
Dlaczego w takim razie dałem ocenę 4, a nie 5? Gra ma wiele możliwych zakończeń, co jest jej wielkim atutem. Nie zdecydowaliśmy jednak zagrać w nią jeszcze raz, gdyż wydaje nam się, że mimo wszystko wiele misji może się powtórzyć nawet jeżeli będziemy starać się osiągnąć inne zakończenie. Z tego względu odjąłem grze 1 punkt. W sumie dałbym 4.5, ale nie ma takiej oceny w tym serwisie :)

Jeżeli podobał Wam się "Gloomhaven" lub "Gloomhaven: Szczęki Lwa" to serdecznie pozdrawiam ten tytuł, bo warto w niego zagrać.