GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Martynika

Martynika

Pojedynek o pirackie skarby

cena:

99.00 19.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Axel

wersja językowa: polska

Opis


Stara legenda głosi, że na wyspie Martynika ukryto nieprzeliczone skarby: złoto, klejnoty i kosztowności, pochodzące ze statków handlowych, plądrowanych i zatapianych przez piratów. Morscy rozbójnicy przybywali potem na wyspę, by zakopać swój łup.


Niejeden śmiałek próbował odszukać zaginione skarby, ale nikomu się to nieudało.
Jesteś kapitanem pirackiego okrętu, który właśnie przybił do brzegów Martyniki.
Rankiem rzuciłeś kotwicę, wybrałeś czterech zaufanych ludzi i popłynąłeś szalupą na ląd. Zamierzasz odnaleźć splamione krwią złoto.


Czy odkryjesz legendarny skarb i dołączysz do panteonu największych
i najsławniejszych piratów siedmiu mórz?

 

Zawartość pudełka

  • 1 plansza
  • 8 piratów
  • 1 płócienny woreczek
  • 96 żetonów zdobyczy
  • 16 żetonów mapy
  • 3 żetony jokerów
  • 2 znaczniki

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-23 ok autor: chaga1

Typowa gra dwuosobowa. Chodzi o to, żeby odkryć gdzie zakopany jest tajemniczy skarb. W sposobie myślenia minimalnie przypomina Cluedo. Jeśli nikomu z nas nie uda się znalezienie skarbu o wygranej decydują małe skarby gromadzone przez nas podczas rozgrywki. Gra jest fajna, niedługa, dość ładna. Jedyny minus- długo się rozkłada
dodano: 2011-05-23 bez małpy, papugi, haka, przepaski i drewnianej nogi... autor: arhain

AUTOR: oopsiak

...czyli co to za pirat.

Yarrr, piraci! Ahoj przygodo! Tematyka żeglarko-piracka to coś, za czym przepadam w każdej dziedzinie - w planszówkach także. Dlatego gdy zobaczyłam prześliczną okładkę Martyniki od razu zastanawiałam się, czy jej nie kupić. Jakoś się nie złożyło, ale niedługo potem miałam okazję zagrać na konwencie.

Niestety gra okazała się ogromnym rozczarowaniem. Po dość długim setupie sama rozgrywka (niby krótka) ciągnie się i dłuży, dodatkowo jest strasznym "sucharem". Żadnych fajnych, oryginalnych rozwiązań, nic co mogłoby w jakiś sposób zaintrygować.

W grze są dwa istotne zadania - zbieranie punktów i zbieranie map w celu odkrycia skarbu, choć tak naprawdę zbieranie skarbów wydaje się być o wiele bardziej opłacalne.

Martynika w żadnym stopniu mnie "nie porwała". Postanowiliśmy dać jej kolejne szanse, jednak już trzecią czy czwartą partię z powodu wtórności przerwaliśmy w połowie.

Bardzo ubolewam nad tym, że nie mogę polecić nic w zamian - jeszcze nie udało mi się znaleźć ciekawej "dorosłej" gry o piratach. Co innego gry dla dzieci : )