gry planszowe przygodowe > Claustrophobia
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Claustrophobia

Claustrophobia

Walka o przetrwanie dla dwóch osób

cena:

199.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Asmodee
projektant: Croc

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Zanurzasz się w labirynt tuneli gdzie za każdym zakrętem mogą czaić się zastępy demonów. Z każdym krokiem rośnie napięcie i choć na razie nie widać wrogów, to słyszysz jak się poruszają, jak się nawołują, jak mlaszczą i szepczą w ciemnościach czekając na moment by skoczyć ci do gardła. Krzepiony mocą kapłana wierzysz, że przeżyjesz i robisz kolejny krok w ciemności ściskając miecz i gotując się do walki.

Claustrophobia to gra typu survival-tactics dla dwóch osób (w przyszłości pojawią się scenariusze dla większej ilości graczy). Jeden gracz prowadzi drużynę ludzi do sieci jaskiń i tuneli, gdzie czają się krwiożercze demony, które prowadzone przez drugiego gracza starają się zabić i pożreć bohaterów. Rozgrywka toczy się według wybranego scenariusza i trwa około 45 minut.

Charakterystyka rozgrywki różni się znacznie w zależności od strony, którą operuje gracz. Drużyna ludzi to kilku bohaterów, którzy muszą umiejętnie poruszać się po tunelach, tak aby skutecznie odpierać ataki hord demonów. Każda postać (zazwyczaj 4 lub 5) dysponuje swoją charakterystyką walki oraz specjalnymi mocami i przedmiotami aktywowanymi zależnie od wyboru gracza. Ludzie nigdy nie wiedzą kiedy i skąd nadejdzie atak i choć każdy z nich bez trudu poradziłby sobie z pojedynczym demonem to groza wynika z niemal nieograniczonej ilości przeciwników czających się w ciemnościach i gotowych do ataku. Gracz operujący demonami zarządza diabelską hordą jako całością, decyduje kiedy i jaką siłą zaatakuje, wyczekując na najodpowiedniejszy moment do zniszczenia wroga.

Dodatkowo może też aktywować specjalne zdolności potworów i wreszcie posłać na wroga jednego, potężnego demona. Plansza tworzona jest w trakcie gry wraz z marszem bohaterów z przepięknie wykonanych kafli, na których widać w jakiego rodzaju tunelu się znajdujemy. Niektóre są wąskie, inne zalane wodą a w innych czają się mięsożerne rośliny. Gra ma prostą i dającą wiele taktycznych możliwości mechanikę i jest przepięknie wykonana. W zestawie obok kafli podziemii, kart oraz kości znajdują się wysokiej jakości pomalowane figurki bohaterów i demonów. Obok instrukcji znajdziecie Państwo scenariusze rozgrywki dzięki którym każda gra będzie inna.

 

Zawartość pudełka:

 • 36 kafli tuneli i komnat
 • 1 pomalowana figurka Redeemer
 • 2 pomalowane figurki Condemned Brute
 • 2 pomalowane figurki Condemned Blade for Hire
 • 11 pomalowanych figurek Troglodytów (demony)
 • 1 pomalowana figurka Demona
 • 5 kart postaci dla ludzi
 • 5 stojaków na karty postaci
 • 25 znaczników ran
 • 6 kart darów
 • 6 kart przedmiotów
 • 15 kart przewag
 • 1 plansza przeznaczenia
 • 7 kart demonów
 • 16 kart wydarzeń
 • 20 żetonów punktów zagrożenia
 • 10 żetonów ran
 • 3 żetony "dziur w ziemii"
 • 2 żetony "twardy troglodyta"
 • 1 żeton "odwaga"
 • 1 żeton "błogosławieństwa"
 • 4 żetony skarbu
 • 3 żetony "pieczęć ochronna"
 • 1 kostka d10
 • 12 kości d6
 • 1 instrukcja ze scenariuszami

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-12-08 autor: flowermaiden

Gra bardzo mi się spodobała już od pierwszej chwili. Przede wszystkim klimat i jakość wykonania! Dla mnie to bardzo ważne, bo lubię, gdy gra mnie przyciąga jak magnes, zanim jeszcze poznam jej reguły. Polecam szczególnie dla osób, które lubią dark fantasy, krwawe pojedynki wręcz i walkę sił zła z ludzkimi śmiałkami:-)
Ale i mechanika przypadała mi do gustu. Gra niesymetryczna, która daje zupełnie inne wrażenia w zależności od tego w kogo się wcielimy - czy poprowadzimy grupkę ludzkich najemników jako Odkupiciel, czy też będziemy nasyłać mordercze chordy demonów jako władca demonów i troglodytów.
Jest miejsce na przemyślaną taktykę, jest miejsce na akcję i suspence przy rzucie kośćmi.
Nie mam dużego doświadczenia w grach planszowych, ale ten tytuł przypadł mi do gustu.
dodano: 2010-04-24 Szybko i klimatycznie autor: smoku68

Świetna i szybka gra w klimatach fantasy.Rewelacyjny klimat ,tutaj nie walczy się z demonami ,tutaj się ucieka .Postać robi się coraz słabsza ,coraz gorzej się broni ,zadaje słabsze ciosy i w końcu pada w mrocznych korytarzach zalana przez hordy troglodytów. Gra wydana przepięknie. Figurki już pomalowane i bardzo fajny system pulpitów na których prowadzimy cechy postaci.Również gracz demonów musi kombinować z rozdziałem kości.Dużo lepszy mechanizm niż w Space Hulk ,gdzie wysyła się tylko potwory.Gra ma bardzo proste i czytelne zasady. Bardzo szybki setup i losowy wygląd korytarzy ,kafle dociągamy w trakcie gry.W sieci są do ściągnięcia dodatkowe scenariusze i pełne tłumaczenie ,łącznie z tłumaczeniem kart i pulpitu. Znajomość angielskiego wystarczy na poziomie podstawowym i bez znajomości też można zagrać.Miłośnikom szybkiej rozgrywki z mocnym i gęstym klimatem,bez wczytywania się w statystyki z odpowiednim poziomem losowości gorąąąąąąco polecam tu nie ma czasu na nudę. Za jakość wydania gra na pewno warta swojej ceny.
dodano: 2010-02-03 autor: pogons

Claustrophobia - lubisz lochy, smoki i przygody? nie masz czasu na siedzenie 5 h przy planszy? a może procz jednego kolegi, nikogo nie interesują gnomy i gobliny? jesli tak to wlasnie znalazles panaceum na swoj problem! C. jest gra tzw surviwal horror. Jeden z graczy kieruje bohaterami którzy muszą uciec z lochów przed hordą krwiorzerczych potworów. Drugi zaś kieruje pomiotami ciemności uprzykrzajac grę koledze:) tak wyglada główna zasada tej gry. Po otwarciu pudeka ukazują nam się bardzo łądnie pomalowane figurki postaci i potworów, kilka żetonów o raz sporo części modularnej planszy. Jak wygląda mechanicznie? bardzo prosto...gracz kierujący bohaterami za każdym razem rzuca koścmi tyloma ile postaci ma na stanie a później przyporządkowuje je do konkretnej. Wynik na kostce pokazuje którymi statystykami konkretna pstać będzie dysponowała na tą rundę. Dzięki temu zabioegowi musimy czasem zmieniać plan działań, wkońcu nawet bohaterom zdarzają się gorsze chwile ;) potem następuje ruch i ewentualne zagrywanie kart pomocy, a to nowy sprzęt a to jakiś czar, jak to w fantastyce być powinno.Następnie jest runda pana ciemności i to on rzucając kostkami określa co będzie robił, czyli układa swoje kostki na swojej planszy pomocniczej. Różne kombinacje wyników dają mu różnorakie bonusy a to wypuści tryglodytów, uruchomi pułapke, przywali czarem czy naśle na bogu ducha winnego bohatera najmocniejszego potwora. Kiedy figurki postaci i potworów znajdą się na tym samym pomieszczeniu następuje walka. Atakujący rzuca tyoma koścmi ile posiada ataku a żey trafić musi rzucić wartość równą bądź wiekszą niż obrona przeciwnika. Proste i logiczne. W grze nie da sie bohaterami powstrzymać potwornych kreatur. Wszystkie zabiegi polegaja na tym żeby tylko się bronić i powoli uciekać z lochów ku światł, wszystko zalezy od scenariusza jednak konwencja zawsze pozostaje taka sama. Gra oferuje naprawde świetna zabawę a co najlepsze nie trwa to długo gdyż średni czas rozgrywki nie rpzekracza półtora godziny. Ja jestem zadowolony że ta pozycja jest w mojej kolekcji i jeśli lubisz gry przygodowe, nutke dreszczyku...polecam, dopiero w momencie otaczajacych Cie hordom potworów, kiedy Twoi bohaterowie ledwo żyją a korytaże zaczną się zwężać poznasz uczucię...klaustrofobii. 10!!