gry planszowe przygodowe > Mystery of the Abbey
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Mystery of the Abbey

Mystery of the Abbey

Czy uda ci się rozwiązać zagadkę opactwa ?

cena:

179.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Days of Wonder
projektant: Bruno Faidutti , Serge Laget

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis w serwisie BGG

Opis


Ciche opactwo Templariuszy jest niezwykłą oazą spokoju dla strudzonych podróżników. Miałeś okazję przekonać się o tym, kiedy przybyłeś tutaj wczoraj późnym wieczorem. Jednak ten spokój został przerwany dzisiejszego poranka, kiedy u podnóża klasztornego urwiska, odkryto martwe ciało brata Adelmo. Czy znany ze swojej ostrożności brat popełnił prosty błąd, który spowodował jego śmierć? Czy ktoś pomógł mu w tym upadku? Wszystkie znaki wskazują na nieczyste zagranie... to właśnie dlatego ciebie i twoich towarzyszy opat poprosił o przeprowadzenie śledztwa na terenie opactwa i znalezienie odpowiedzi na pytanie, "kto zabił brata Adelmo?" Zawartość opakowania plansza reprezentująca opactwo Templariuszy 6 miniaturek mnichów 6 zeszytów dedukcji 90 ilustrowanych kart 1 blok kart podejrzanych 3 drewniane kostki Dzwoneczek wzywający mnichów na mszę Webkarta Days of Wonder Instrukcja  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-02-15 klimat i rozrywka autor: minja

Bardzo dobra pozycja dla tych, którzy mają detektywistyczne zapędy. Jednocześnie nie wyklucza świetnej zabawy, jeśli potrafimy wczuć się w klimat i od początku traktujemy się jak mnichów w klasztorze, którzy próbują rozwiązać zagadkę popełnionego morderstwa - zabawa jest przednia. Dodatkowo klimat pogłębiają zadania z kart wydarzeń specjalnych jak też dzwoneczek wzywający na mszę. Możemy w pewnych okolicznościach podpytywać naszych braci lub siostry o ich ewentualne "przemyślenia" na temat mordercy, możemy szperać w ich celach w poszukiwaniu informacji lub podsłuchiwać w konfesjonale. Mamy sporo możliwości do eliminacji kolejnych podejrzanych. Możemy też wygłaszać nasze podejrzenia publicznie i w ten sposób dostawać lub tracić punkty. Bardzo ciekawa, sympatyczna gra z klimatem. Polecam.
dodano: 2015-01-01 uwielbiam autor: alia

Jak tylko na rynku pojawia się coś wydawnictwa Days of Wonder to od razu podejrzewam, że będę chciała to mieć :) Na dodatek jako fanka kryminałów i świetnego "Imienia Róży" - nie mogłam przejść obojętnie obok "Tajemnicy Opactwa". Wykonanie gry (jak zawsze w Days of Wonder) na najwyższym poziomie. Plansza, karty, pionki, kości - wszystko z dobrych jakościowo materiałów, powinno wystarczyć na wiele rozgrywek. Ja do kart dokupiłam koszulki żeby móc umieścić w nich wydrukowane polskie tłumaczenie kart (nie wszystkie osoby z którymi gram znają angielski). Gra jest bardzo klimatyczna - mamy nawet załączony dzwonek, który zwołuje na mszę - i ma ciekawą fabułę. Naszym celem jest wskazanie mordercy i/lub jego cech szczególnych. Trzeba tylko uważać żeby dobrze typować bo za błędne typy są punkty ujemne. Zasady są dość proste - do wytłumaczenia w 10 minut, zatem nawet ktoś nieobeznany w planszówkach może dołączyć do rozgrywki. Kombinowania jest sporo, są też elementy losowości (karty zdarzeń) więc nawet wytrawni gracze nie powinni się jakoś specjalnie nudzić. Polecam Tajemnicę Opactwa wszystkim fanom gier kryminalnych, którzy mają dość cluedo i cenią sobie ciekawą fabułę w grze.
dodano: 2009-03-07 autor: antek

Bardzo ładnie wydana gra, dopracowana w najmniejszym szczególe. Jedynym problemem jest wersja językowa gry - część elementów
dodano: 2008-03-19 Detektyw Colombo :] autor: Mateusz Górski

Świetna gra detektywistyczna. Cluedo może się schować. Jest trochę losowości, ale frajda z gry jest ogromna. Chodzimy sobie po klasztorze pytamy innych co wiedzą i uważamy na to co mówimy bo jedno złe słowo może nas kosztować zwycięstwo. Ciekawym rozwiązaniem jest przekazywanie sobie na każdej mszy kilku kart podejrzanych, wiec wiemy coraz wiecej i wiecej. Ciekawym pmysłem jest tez możliwość ujawnienia tylko jednej cechy podejrzanego dziki czemu możemy wygrac nawet jeżeli sami go osobiście nie zdemaskujemy.
Gra ma tylko jedna wadę - nie można jej brać zbyt powżnie o wtedy staci cały swój urok :]

POLECAM zwłaszcza w 5 osób