gry planszowe przygodowe > Aliens: Another Glorious Day in the Corps
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Aliens: Another Glorious Day in the Corps

Aliens: Another Glorious Day in the Corps

Razem z Colonial Marines szukacie ocalałych i odpowiedzi.

cena:

219.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 14 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: Gale Force Nine (2020)
projektant: Andrew Haught

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Aliens: Another Glorious Day in the Corps! is a co‑operative survival board game in which you and your team of specialist Colonial Marines will gear up with serious firepower and head into Hadley's Hope to find survivors and answers. But you're not alone. To survive, you'll need to work together, keep your cool, and stay frosty to fight off relentless Xenomorph ambushes and get out of there alive.

Players can play up to six different missions, taking them into different areas from the Hadley’s Hope terraforming facility to the deep, dark recesses of an xenomorph nest. Aliens also offers an exciting campaign mode to play four of the missions linked together, so players will need to fight relentless xenomorph attacks and keep each other alive all the way to the end of the campaign. The remaining two missions are purely about survival, it’s kill or be killed. The players are dropped into the game with nothing more than a pistol. They will need to scavenge weapons and gear while hordes of Xenomorph aliens are trying to get at them. How long can you survive against the odds?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2022-06-18 Aliens: Another Glorious Day in the Corps autor: probe9

Fani uniwersum recenzji pewnie nawet nie potrzebują bo grę kupią w ciemno (tak jak ja). No i oni raczej z gry będą zadowoleni, jednak Ci, dla których klimat i sentyment to za mało - mogą być lekko rozczarowani. Niewątpliwym atutem gry jest wykonanie - stoi na najwyższym poziomie i trudno się do czegoś przyczepić (ewentualnie jakość kart mogłaby być większa). Figurki zebrały sporo krytyki, ale nie ze względu na jakość ale na fakt, że trzeba je skleić a do tego fani gier planszowych nie przywykli. No i faktycznie nie było to najlepsze doświadczenie (ogony obcych czasem wydają się zbyt ciężke i trudno je skleić) ale ogólnie figurki są zadowalającej jakości. Rzeczą, której natomiast nie rozumiem jest wizja twórców gry na to jak przechowywać figurki po ich sklejeniu. Zwyczajnie nie ma na nie miejsca ani żadnego insertu i trzeba je chyba wszystkie składować w kupie (co oczywiście będzie powodowało ich łamanie) lub poza pudełkiem... Kolejną wadą gry są wydane do niej dodatki. No i nie chodzi o to, że są złe, ale o to, że sprawaiają wrażenie wyciętych z podstawki. Warianty scenariuszy z dużego dodatku są lepsze i powinny pojawić się od razu w podstawce. Tak samo jak możliwości rozowju postaci z małego dodatku... Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę to wydała mi się nieco nijaka, nie było w tej grze żadnych ciężkich decyzji. Przy czym należy zauważyć, że główna mechanika traktująca karty zarówno jako punkty życia jak i "walutę" dzięki której wykonuje się akcje jest dość ciekawa. Niestety w mojej opinii nie została należycie wykorzystana. Wierni i oddani fani uniwersum powinni się dobrze bawić, bo klimat jest wyczuwalny - to trzeba grze oddać. Ale jak ktoś oczekuje też nieco więcej mechanicznie to będzie zawiedziony. Podobne uczucie będzie człowiekowi towarzyszyc kiedy podliczy ile będzie musiał wydać na grę z 2 dodatkami aby rozkoszować się pełnym doświadczeniem...
dodano: 2021-06-22 Gra pełna nostalgii z filmu i z świetną mechaniką autor: Miszon

W grze wcielamy się w rolę kolonialnych marines i samej Ripley.
Możemy ponownie przeżyć kultowe momenty filmowe, gdy gra się rozwija misja po misji.
Do każdej misji wyposażamy swoją drużynę w dowolną broń: Hicks na przykład zabiera miotacz ognia i pistolet, Ripley bierze ‘smart gun’, a Gorman karabin pulsacyjny. Broń znajdujemy w grze podczas ciągnięcia kart, a każda broń kosztuje karty aby ją wyposażyć i kolejne karty aby z niej użyć.
Gra zawiera 4 dwustronne, ładne i bardzo szczegółowe plansze do gry, które łączysz, aby utworzyć kolonię lub ‘hive’.
Gra zawiera świetne figurki, ALE UWAGA: figurki trzeba złożyć i skleić. Byliśmy tym trochę zaskoczeni ale ogólnie samo składanie było proste i dobrze się też przy tym bawiliśmy, ale jeśli ktoś nie lubi bawić się w składanie modeli to może być przykro zaskoczony.
Gra bardzo przypomina film: jeśli nie będziemy efektywnie zabijać Obcych, zostaniemy szybko przytłoczeni, a postacie mogą łatwo zginąć, jeśli nie będziemy ostrożni. Mogą też być schwytani i wtedy możemy wyruszyć na misję aby ich uratować przed losem wybuchającej klatki.
Rozgrywka jest dość szybka, dynamiczna i przyjemna.
Jednym minusem jest to, że zasady nie zawsze są jasne w danych sytuacjach, i tutaj rekomenduje na ściągnięcie FAQ ze strony wydawcy.
Ogólnie rzecz biorąc, gra świetnie podąża za akcją filmu i wręcz umieszczając nas w tej przygodzie.
Gra obowiązkowa dla fanów Obcych, i zarazem bardzo dobra gra co-op.