gry planszowe przygodowe > Arkham Horror - Dunwich Horror Expansion
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Arkham Horror - Dunwich Horror Expansion

Arkham Horror - Dunwich Horror Expansion

Dodatkowa plansza i miasteczko do Arkham Horror

cena:

214.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 8
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 180 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:VA32
projektant: Kevin Wilson

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Dunwich Horror jest zestawem uzupełniającym do gry Arkham Horror, obejmującym dodatkową planszę oraz całe miasteczko Dunwich dostępne z Arkham przy pomocy pociągu. Dodatek wprowadza mnóstwo nowych zasad i elementów, możliwych do wykorzystania bez dodawania planszy Dunwich. Oto one: Miasteczko Dunwich na nowej planszy z nowymi lokacjami i nowymi zasadami! Zawartość pudełka 8 nowych badaczy4 nowych PrzedwiecznychNowe karty Ran, elementy gry jak wzbieranie bram, czy sam koszmar z Dunwich.Ponad 20 żetonów nowych potworówtuziny nowych przedmiotów i umiejętnościnowe spotkaniarazem ponad 300 dodatkowych kart!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-23 klimatyczny autor: Marcin Milczarek

Od lat jestem miłośnikiem H.P. Lovecrafta i gdy tylko miałem okazje to zaopatrzyłem się w Arkham Horror , ale jak to bywa po jakimś czasie poczułem niedosyt i zwróciłem swoje oczy w stronę dodatków. Wielka niespodziankę sprawił Horror w Dunwich. Dodatek ten przeciwieństwie do swojego poprzednika, który był praktycznie jedynie zbiorem dodatkowych kart posiada nowa plansze , czyli praktycznie przedstawia nam nowe miejsca , a mianowicie małe miasteczko Dunwich. Nowa plansza to jednak tylko przedsmak tego co oferuje nam HwD, zawiera on nowych badaczy, nowe potwory i przedwiecznych oraz wiele innych nowych elementów.
Ogólne odczucia do tego dodatku są bardzo pozytywne , wykonanie nie odbiega standardem od wykonania podstawki Arkham Horror, sam dodatek podwyższa sporo poprzeczkę trudności gry co ucieszy wielu graczy. Jedna z rzeczy która jest na wielki plus jest to ze instrukcja dodatku bardzo usprawnia grę w Arkham Horror gdyż wyjaśnia parę wątpliwości graczy.
Podsumowując Dunwich Horror jest dodatkiem zdecydowanie wartym uwagi godnym polecenia wszystkim miłosnikom Horror w Arkham i jedynym minusem może być to ze przy zwiększeniu poziomu trudności i wprowadzeniu tylu nowych elementów gracze mogą mieć mało czasu by zwiedzić Dunwich w czasie gry, ale nie psuje to w żaden sposób miodności tego dodatku.
dodano: 2009-08-27 Więcej horroru w horrorze autor: Epidares

Grałeś już w Arkham Horror? Uważasz ze rozgrywka stała się zbyt łatwa, zdarzenia się powtarzają? Czas utrudnić sobie życie!
Dunwich to pierwszy dodatek z planszą do Arkhama. Tak, dostajemy do dyspozycji planszę z całym miasteczkiem do którego można się dostać pociągiem. Temat jest oczywiście oparty o opowiadanie "Horror z Dunwich" Lovecrafta. Tak się składa że będziesz musiał stawić czoło tej potworności w bezpośredniej walce :)
Ponadto dodatek daje nam do dyspozycji nowe zdarzenia, zarówno w Dunwich jak i w Arkham, co naprawdę uprzyjemnia rozgrywkę. Nowi przedwieczni stanowią większe wyzwanie, więc już nie będzie tak łatwo. Dostajemy też, obecne tylko w tym dodatku, a bardzo klimatyczne, karty szaleństwa i kalectwa. Można dostać jedną z tych kart zamiast trafić do Arkham bądź szpitala. Mamy nowe potwory i postacie. Dochodzą też kolejne karty czarów i przedmiotów.
Dużą wadą dodatku jest to że jeżeli dodamy karty mitu do tych z podstawki to często miasto Dunwich będzie całkiem puste przez całą grę... Najlepiej to rozwiązać poprzez rzucanie kostką i w zależności od wyniku ciągnąć kartę mitu z podstawki bądź dodatku.
Warto pamiętać że w internecie dostępna jest do pobrania oficjalna karta heralda specjalnie dla Dunwich, a z nim rozgrywka staje się naprawdę interesująca!
Podsumowując, jest to niezły dodatek, ale nie pozbawiony wad. Mając wybór pomiędzy zakupem Dunwich, a najnowszym dodatkiem- Insmouth, po dłuższym wahaniu raczej zdecydowałbym się na ten drugi. Najbardziej kuszące jest oczywiście posiadanie obu ;)
Patrząc na cenę dodatków w stosunku do podstawki Arkham można by sądzić że zawierają tyle samo. Niestety tak nie jest, duże dodatki zawierają ilościowo około połowę elementów Arkham. Jest to chyba największym rozczarowaniem po otwarciu pudełka i trzeba się z tym liczyć.