gry planszowe przygodowe > Pluszowe opowieści
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Pluszowe opowieści

Pluszowe opowieści

Zupełnie nowy format gry zaklętej w księgę przygód.

cena:

319.90 287.90 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 287.9)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 7 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Cube

wersja językowa: polska

Opis


Nieświadoma niczego dziewczynka śpi głęboko w swoim ogromnym łóżku. To waszym – jej ukochanych pluszaków – zadaniem będzie ochrona jej przed zakusami złego ducha, który czyha w ciemności i dręczy we śnie. Czy uda się wam przepędzić nocne koszmary i ochronić swoją podopieczną? Weźcie w dłoń szpilki, guziki, łopatki, czy co tam jeszcze znajdziecie, a także oczywiście zapas pluszu i wyruszcie na fascynującą, pełną niebezpieczeństw, wyjątkową przygodę!


Pluszowe opowieści to:


Zupełnie nowy format gry zaklętej w księgę przygód. Rozgrywka toczy się nie na planszy, a specjalnej księdze, która skrywa wiele tajemnic. Z każdą kolejną kartą, coraz bardziej zagłębicie się w fascynującym świecie Pluszowych Opowieści!
Prawie 100 stron księgi a w niej siedem rozległych i wielowątkowych, połączonych ze sobą fabularnie opowieści. Każda z nich postawi przed Wami różnorakie wyzwania i wybory, które ostatecznie doprowadzą was do kilku możliwych zakończeń.
Prosta, dopracowana w najmniejszych szczegółach mechanika świetnie oddająca przygodowy i unikatowy charakter rozgrywki. W tej grze odnajdą się zarówno małe, jak i całkiem duże „dzieci”!
Kooperacyjny charakter rozgrywki, w której tylko współdziałanie i odpowiednie planowanie ruchów zapewni wam zwycięstwo!
Ogromna regrywalność wynikająca z mnogości przygód, wyborów, napotkanych postaci oraz możliwych do odnalezienia przedmiotów
Przepiękne wykonanie: niezwykle szczegółowe figurki, piękne grafiki, najwyższej jakości materiały.
I wreszcie niezapomniana fabuła, od której nie będziecie mogli się oderwać!

Spis komponentów:

1 Instrukcja 1 Księga Opowieści 40 Kart talii znalezisk 1 Plansza poboczna 6 Figurek pluszaków 17 Figurek sługusów 35 Kostek 1 Worek na kostki 15 Guzików 6 Kart postaci 29 Kart zagubionych 10 Kart snu 47 Kart przedmiotów 12 Kart sługusów 7 Kart otoczenia 34 Karty stanu 4 Karty pomocy 32 Żetony pluszu 16 Żetonów serc 4 Żetony celów 4 Żetony zagubionych 1 Żeton zakładki 1 Żeton czerwonego wózka 1 Żeton pociągu 1 Żeton drzwi

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-04-17 Opowieści z księgi. autor: wilczur

Świetna fabularna gra nastawiona na nie tylko wspólne granie ale spędzanie czasu i rozmowy "kształcące". Każda przygoda zamknięta w opowiadaniu z książki przygód stawia przed graczami inne wyzwania często stawiają ich przed decyzjami strachu przed nowym lub znanego zła.
Gra świetnie wykonana zarówno komponenty jak i figurki są bardzo dobrej jakości. Do grania z dziećmi w wieku powyżej 8 lat już w pełni świadomie i samodzielnie mogą grać oczywiście z pomocą rodziców. Po każdej przygodzie pozostają jeszcze pytania czy dobrze zrobiliśmy podejmując takie a nie inne decyzje? czy można było im pomóc? co by było gdyby ... ?

Te pytania zachęcają do powtórnej rozgrywki ale jak dla mnie to gra jednorazowa - drugie przechodzenie scenariusza głównego już nie napawa tylu emocji co za pierwszym razem. Nie jest jednak to gra legacy i można jak najbardziej kilkukrotnie przechodzić całą kampanię ponieważ na mapie pojawiają się co rusz ? czyli losowe zdarzenia.

Polecam serdecznie do rozegrania w rodzinnym gronie i jako wstęp do kolejnej gry tego typu czyli Magia i Myszy.