gry planszowe przygodowe > Kroniki zbrodni
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Kroniki zbrodni

Kroniki zbrodni

Kroniki zbrodni to innowacyjne połączenie gry planszowej, aplikacji i wirtualnej rzeczywistości.

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Fox Games
projektant: David Cicurel

wersja językowa: polska

Opis


Gracze wspólnie prowadzą dochodzenie i starają się rozwikłać wielopoziomowe sprawy kryminalne, które doprowadzą ich do wielkiego finału. Tradycyjna plansza i karty przedstawiają lokacje, napotkane osoby czy dowody rzeczowe. Prosta w obsłudze aplikacja wprowadza do gry dowolność w prowadzeniu śledztwa i pozostawia graczom ogromne pole do popisu. Sama wizyta na miejscu zbrodni to możliwość zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości i obejrzenia lokacji z perspektywy 3D!
Niespodziewany telefon od komisarza nie wróżył niczego dobrego. W Hyde Parku znaleziono ciało młodej kobiety, ale to był dopiero początek kłopotów. Londynem wstrząsnęła fala tajemniczych zbrodni, a ich przyczyny wydają się sięgać znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Wciel się w rolę członka specjalnej grupy dochodzeniowej i przeżyj przygodę rodem z najlepszych powieści kryminalnych!
Kroniki zbrodni to połączenie tradycyjnej planszówki z aplikacją i wirtualną rzeczywistością. Lokacje, policyjni eksperci, osoby napotkane podczas prowadzenia dochodzenia, kategorie dowodów rzeczowych i specjalne przedmioty reprezentowane są za pomocą kart i planszetek. Każda z nich ma nadrukowany kod QR, który możemy zeskanować za pomocą aplikacji, która pozwala prowadzić śledztwo. Wyobraźmy sobie, że chcemy udać się do wskazanej lokacji. Szybko skanujemy kod QR i aplikacja powiadamia nas, że na miejscu spotkaliśmy konkretną postać. Wyjmujemy jej kartę z talii i umieszczamy na planszetce danej lokacji. Od tego momentu zawsze będziemy mogli zapytać ją o dowolne miejsce, osobę czy przedmiot, który spotkamy na swojej drodze podczas prowadzenia dochodzenia. Wszystko to umożliwi nam prosta i intuicyjna aplikacja. To właśnie ogromna dowolność w prowadzeniu śledztwa jest jednym z największych atutów tej gry.
Walutą w grze jest czas. Rozgrywka nie toczy się oczywiście w czasie rzeczywistym, ale każda akcja (np. zadanie pytania przesłuchiwanemu czy przemieszczenie się pomiędzy lokacjami) kosztuje nas cenne minuty, które na koniec scenariusza będą jedną ze składowych naszego sukcesu lub porażki. Ważniejsza będzie jednak seria pytań zamykających śledztwo. Mimo że czasem będziemy wiedzieć, kto jest winnym zbrodni, to być może umknie nam jego motyw czy narzędzie, którym się posługiwał. Śledztwa w Kronikach zbrodni są wielopoziomowe i kryją wiele zagadek. Tak więc niejednokrotnie będziemy chcieli wrócić do nich jeszcze raz, żeby poznać pozostałe niuanse, które umknęły nam za pierwszym razem.
Podstawowa wersja gry oferuje 6 śledztw jedno szkoleniowe i pięć pełnych. Trzy z nich tworzą swoistą kampanię, a dwa są zupełnie osobnymi historiami

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-12-22 Poważny konkurent Detektywa z Portalu autor: Piotr Bajda

W Detektywie z Portal Games bardzo doceniam głębokość fabuły, intrygi, dbanie o szczegóły, nowoczesne podejście do tematu budowy historii. Ale bardzo brakuje mi tam możliwości "zadawania własnych pytań"

Kroniki zbrodni w jakiś sposób ten problem rozwiązały.

W trakcie historii odkrywamy wiele przedmiotów, postaci, miejsc i w trakcie rozmów możemy łączyć dowolnymi konfiguracjami dwie karty - czyli np. spytać osobę o dany przedmiot. Kazda akcja kosztuje czas w grze (podobnie jak w Detektywie), ale tutaj my sami musimy wydedukować do kogo idziemy i o co pytamy, a w Detektywie również wiele ścieżek jest "ślepych", ale to gra nam jest podpowiada, nie my sami.

Lecz Kroniki zdecydowanie odbiegają poziomem w stosunku do głębokości przygody. O Detektywie potrafiliśmy rozmawiać długie godziny, snując różne nasze domysły i powiązań pomiędzy postaciami. Kroniki są o wiele lżejsze, przygody się przechodzi trochę jak w filmach Sherlocka Holmsa - fajna przygoda, raczej do zapomnienia kolejnego dnia.

W grze używa się aplikacji do przeszukiwania miejsca zbrodni - mi ten motyw bardzo się podoba - to od nas zależy jakie ślady znajdziemy na miejscu zbrodni, a nie mówi nam to końcówka karty w Detektywie.

Kupuję wszystko do Detektywa, ale to nie gra bez wad. Tak samo Kroniki - mam wersję kickstarterowe, bardzo wspieram pomysły twórców i liczę na to, że kiedyś ktoś połączy te dwa pomysły w jedno - to byłaby wtedy niesamowita przygoda!
dodano: 2020-03-25 Zabawa w detektywa autor: corqan

Kroniki zbrodni są grą dedukcyjną, w której wcielamy się w detektywa i mamy za zadanie rozwiązywać różne zbrodnie. Robimy to poprzez skanowanie przy pomocy komórki QR kodów, które znajdują się na kartach postaci, lokacji, przedmiotów. Dzięki tej mechanice możemy rozmawiać z ludźmi i pytać o różne przedmioty i inne postacie. Jest to bardzo fajna mechanika i działa dobrze - czasami tylko nie wiadomo jak zmusić postać do odpowiedzenia na pytanie pomimo od kogoś innego już wiemy że osoba kłamie.
Rozgrywka trwa około godzinę, sprawy są bardzo różnorodne i jest ich sporo (dodatkowe można dokupić w aplikacji). Jednak każdą sprawę można rozegrać tylko raz (za kolejnym razem znasz już fabułę i nie ma z tego radości). Gra wykonana jest bardzo ładnie, super wypraska na karty.
Jeżeli lubisz bawić się w detektywa i nie przeszkadza Ci używanie apki w grze to bardzo polecam.