gry planszowe przygodowe > Arcadia Quest: Inferno
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Arcadia Quest: Inferno

Arcadia Quest: Inferno

Samodzielne rozszerzenie do gry Arcadia Quest.

cena:

459.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: CoolMiniOrNot (2017)
nr katalogowy: AQ018

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Inferno is a standalone expansion to Arcadia Quest. It is 100% compatible with the original base game and introduces four new Guilds: Sharks, Tigers, Crows, and Serpents. It features new types of heroes, such as Alchemists and Gladiators.

There is a new branching campaign system, and the storyline revolves around the guilds descending into a fiery abyss. There are Brimstone cards that make the terrain risky to navigate, which operate similarly to the Tombstone cards from Arcadia Quest: Beyond the Grave.

A new mechanism called "Damnation" will tempt the heroes with powerful weapons that can corrupt the characters over time or change the behavior of nearby monsters. There are also Angels, which are allied characters for the heroes to rescue, escort or assist. Working with the Angels can affect the branching campaign path system and even allow the player to recruit them for use in later missions.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2023-03-17 Great game ! autor: Andcho

Pierwszy raz zasiadając do gry byłem bardzo sceptyczny. Tylko parę scenariuszy zawarte w instrukcji nie wyglądało zachęcająco za grę w takiej cenie... Jak bardzo się myliłem ! Na razie jestem po około 15 partiach i nie żałuję ani jed rk wydanej złotówki!
Po pierwsze gra ma naprawdę zabawny klimat przywodzący na myśl gry komputerowe ( a historia opowiedziana w instrukcji jest świetnie napisana). Mechanika i zasady są banalne ! Gra jak każda kościańska jest niestety ciężko kalkulowana ale awet spory pech/szczęście nie definiuje tutaj zwycięzcy. Co więcej jest ona przepięknie wykonana co sprawia że naprawdę trudno się od niej oderwać - aż żałuję że nie zakupiłem Kickstarteowej wersji ze znacznie większą ilością bohaterów. Jest tylko jeden niewielki minus - setup partii potrafi naprawdę sporo zająć - bardzo duża ilość tokenów daje się we znaki.
Podsumowując - jeżeli zastanawiacie się nad zakupem - przestańcie i weźcie w ciemno na pewno nie pożałujecie tak jak ja =) !
dodano: 2017-11-18 Rewelacja! autor: Hubert Leszczyński

Zagrałem w Arcadię odrazu całą ekipą (4 osoby). Były to osoby głęboko zanurzone w świecie fantasy i wszyscy szybko odnaleźliśmy się w tym świecie. Grało się rewelacyjnie, rywalizacja między sobą (PVP) oraz walki z potworami (PVE) były super. Jesteśmy w trakcie kampanii - po każdej misji czuje się że coś się osiągnęło. Postać się rozwija dostaje nowe przedmioty, tytuły i bonusy.

Jeżeli chodzi o wykonanie to ekhm... rewelacja, nie widziałem lepiej wykonanej gry! Na stole prezentuje sie super.

Wadą jest jedynie brak wypraski. Jak wypchniecie żetony to ułożenie ich w pudełku jest ciężkie : ) Dodatkowe wyzwanie za darmo po każdej grze.