gry planszowe przygodowe > Pandemic (Pandemia): Czas Cthulhu
GRY PRZYGODOWE
logo przedmiotu Pandemic (Pandemia): Czas Cthulhu

Pandemic (Pandemia): Czas Cthulhu

Na krawędzi szaleństwa, jesteś ostatnią nadzieją ludzkości!

cena:

129.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 40 min.

wydawca: Lacerta (2016)
projektant: Matt Leacock , Chuck D. Yager

wersja językowa: polska

Opis


Starożytne istoty o wyjątkowej inteligencji, zwane Przedwiecznymi, wiją się u bram swoich kosmicznych cel. Wraz z ich przebudzeniem rozpęta się era szaleństwa, chaosu i zniszczenia tego, co postrzegamy jako rzeczywistość. Wszystko, co kochasz i znasz, zostanie unicestwione!

Właśnie Ty niesiesz brzemię wiedzy, z którym zwykły śmiertelnik nie byłby sobie w stanie poradzić. Zło istnieje i musi zostać powstrzymane za wszelką cenę.

Będziesz walczył z kultystami i przerażającymi potworami, rodem z najbardziej mrocznego koszmaru, aby znaleźć wskazówki niezbędne do zapięczętowania bram i powstrzymania Przedwiecznych od przebudzenia.

Twoje śledztwo pcha Cię w stronę chaosu i szaleństwa, a Twoja poczytalność zostanie wystawiona na poważną próbę.

Pandemic: Czas Cthulhu jest grą kooperacyjną. Każdy gracz ma swoją rolę i specjalne umiejętności, które dobrze wykorzystane, zwiększą waszą szansę na wygraną. Wszyscy jednocześnie albo wygracie, albo przegracie.

Zawartość pudełka:

Plansza
7 figurek Badaczy
26 figurek Kultystów
3 figurki Shoggothów
4 żetony pieczęci
44 karty wskazówek
12 kart reliktów
24 karty przywołania
7 kart Badaczy
4 karty pomocy
12 kart Przedwiecznych
18 żetonów poczytalności
Kość poczytalności
instrukcja

Często kupowane razem z Pandemic (Pandemia): Czas Cthulhu:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-10-17 Pięknie wydana, klimatyczna i satysfakcjonująca kooperacja autor: Janusz Smoła

Podstawowa Pandemia to zaskakująco dobra gra kooperacyjna w której gracze wcielają się w zespół badaczy i zwalczają choroby panujące na całym świecie. W wersji Cthulhu, choć motyw jest zupełnie różny, należy zamykać bramy i nie dopuścić do przebudzenia Cthulhu, to sama gra jest bardzo zbliżona do oryginału.

Nie da się ukryć, że klimat w tej wersji jest znacznie bardziej interesujący. Nawet dla osób, które nie przepadają lub nie znają za tym wymysłem Lovecrafta, z pewnością docenią go bardziej, niż po prostu podróżowanie po zwykłym świecie. Sama gra również posiada kilka mechanicznych zmian, które nie tylko nawiązują do tematyki ale też idealnie pasują mechanicznie do gry. Każda rozgrywka w Pandemic: Cthulhu wygląda nieco inaczej z względu na różne rozłożenie startowe, a w szczególności na przedwiecznych, których przebudzenie wprowadza do gry interesujące efekty.

Mając ochotę na kooperacyjną rozgrywkę, nigdy nie odmówię propozycji zagrania w to cudo. Warto też zaznaczyć, że świetnie działa na dowolną liczbę graczy - nie zauważyłem by było prościej lub trudniej w jakimkolwiek gronie.