PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika zawalska

obrazek
X-Wing - Asy Imperium
bardzo dobry,
\"Asy Imperium\" to dodatek bardzo wzbogacający podstawową wersję gry X-Wing. Dwa nowe myśliwce dają dużo większe możliwości taktyczne, można dzięki nim budować większe eskadry i w pełni wykorzystać możliwości tych statków jako szybkich i nieuchwytnych łowców. Nowi piloci posiadają nie tylko umiejętności dające większe możliwości manewrowania statkiem, ale także zwiększające siłę ognia. Ponadto już same statki z dodatku \"Asy Imperium\" dysponują większą siłą ognia od zwykłych myśliwców TIE i posiadają dodatkowo ackję dopalacza, niejednokrotnie ratującą przed wrogim ostrzałem lub pozwalającą zyskać dogodną pozycję ofensywną. Ze względu na przynależność do elitarnych eskadr, koszty pilotów zaczynają się od 21 punktów. Nie jest to jednak bardzo poważny problem, gdyż statki tego typu zwykle nie mogą zostać ulepszone dodatkowymi kartami (z obecnymi tu pewnymi wyjątkami!). Grając jako Imperium, najbardziej lubię latać kilkoma myśliwcami TIE, wspieranymi przez prom typu Lambda. Polecam zwłasza graczom, którzy wybrali podobny do mojego wariant taktyczny.

obrazek
Władca Pierścieni LCG - Bitwa o Miasto na Jeziorze DnŻ
świetny,
Gra bardzo wciągająca i wyróżniająca się wśród pozostałych scenariuszy niezwykłą oryginalnością. Wymaga dlatego poświęcenia chwili czasu na obmyślenie odpowiedniej strategii i wielu nieudanych podejść, nim wreszcie uda się pokonać Smauga! Wśród nowych postaci znajdziemy

obrazek
Władca Pierścieni LCG - Hobbit Górą i Dołem
świetna,
Gra niezwykle wciągająca, przenosząca graczy w świat tak wspaniale wykreowany przez Tolkienia w \"Hobbicie\" i ukazany w najnowszym filmie. Trzy nowe scenariusze pozwalają nam razem z Bilbem i kompanią krasnoludów opuścić zaciszne Shire, by spotkać się oko w oko z trzema trollami i zmierzyć się z Gollumem w pojedynku na zagadki. Choć mechanika gry pozostaje wciąż niezmienna, jednak autorom udało się znakomicie zaadaptować ją do nowych wyzwań. Doskonałym przykładem jest trzymający w napięciu do ostatniej chwili wspomniany już pojedynek na zagadki. Choć jest w nim również element losowy, to jednak wiele zależy od inteligentnego wyboru i dobrej znajomości swojej talii gracza! Warto też pamiętać schodzące karty, podobnie jak podczas gry w blackjacka.

Nie jest zaskoczeniem, że jednym z nowych bohaterów jest oczywiście młody Bilbo Baggins. Choć karta jego postaci pojawia się w również w innych zestawach, ta jednak jest dość szczególna! Możemy też liczyć na pomoc wielu innych członków kompanii, którzy w większej grupie zyskują dodatkowe zdolności. Postać Thorina można z powodzeniem wykorzystać także w rozgrywaniu innych scenariuszy, jednak zawsze warto dbać o zgodny z fabułą dobór bohaterów do rozgrywanego scenariusza.

Chyba najtrudniejszym scenariuszem jest ucieczka z rusztu trollom, których postacie posiadają indywidualne zdolności i mogą pochwycić bohaterów w worki! Razem z bratem spędziłem nad nim zdecydowanie najwięcej czasu. Jako wskazówkę mogę polecić przygotowanie wystarczającej siły militarnej, by przynajmniej jednego trolla można było zabić już w pierwszym uderzeniu. Zdecydowanie ułatwia to późniejszą rozgrywkę, choć bynajmniej nie przesądza jeszcze o zwycięstwie.


obrazek
Smart Games IQ Twist
absorbujaca,
Wciągająca łamigłówka dla cierpliwych. Znakomita w podróży i w czasie choroby. Nadaje się praktycznie dla osób w każdym wieku. Wyzwania są ułożone według stopnia trudności. Do tego miałabym zastrzeżenia. W moim przypadku zupełnie to się nie sprawdziło. Tak naprawdę, to trochę przypadek. Jeśli poprawnie ustawimy pierwszy klocek, to pójdzie nam szybciej. Niektóre wzory z początku zajęły mi więcej czasu niż końcowe.

obrazek
Władca Pierścieni LCG - Khazad-dum
świetna,
Ogólnie rzecz biorąc gra jest świetna. Od kilku tygodni, niemal co wieczór, gram z bratem w trybie dwuosobowym. Choć wcześniej spędziliśmy dużo czasu grając w zestaw podstawowy i dodatki z serii \"Cienie Mrocznej Puszczy\" mieliśmy trudności z wygraniem pierwszego scenariusza, choć teoretycznie jest on prostszy od np. \"Ucieczki z Dol Guldur\". Nowi bohaterowie są zaprojektowani tak, aby byli przydatni w nowych scenariuszach, choć mogą okazać się przydatni również przy innych rozgrywkach. Przeciwnicy są bardzo zróżnicowani, niejednokrotnie bardzo mocni. Szczególnie duży problem sprawiły nam punkty zagrożenia. Polecam wszystkim fanom Władcy Pierścieni!