PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika yarood

obrazek
Wysokie Napięcie
Dobra,
Gra jest dobra, a zasady łatwe do zapamiętania. Grafika na pierwszy rzut oka nie zachęca, ale gdy rozpocznie się grę wrażenie jest całkiem inne (drewniane surowce, mapa i karty elektrowni wykonane są bardzo solidnie i estetycznie).

Początkowo gra wciąga, lecz po rozegraniu dużej ilości gier (dla mnie było to jakieś 10) w krótkim odstępie czasu traci na grywalności. Wydaje się, że każda następna partia będzie podobna do którejś z poprzednich (zwłaszcza po wypracowaniu własnej taktyki jakie elektrownie i kiedy kupować). Na pewno gra się dużo ciekawiej gdy graczy jest 4 lub więcej, wówczas dochodzi element walki o miasta.


obrazek
Bausack
Zdecydowanie nie tylko dla dzieci,
Długo wąchałem się czy kupić tę grę, cena jest dość zaporowa nie da się ukryć.

W wariancie 2 osobowym warianty rozgrywki z licytacją niestety nie bardzo się sprawdzają. Pozostaje więc zacząć od wariantu \"Łańcuch\" (swoją drogą nie wiem gdzie ten wariant zawiera licytacje no ale może wybieranie klocków ze stosu i układanie przed sobą w łańcuch można tak nazwać), w każdym razie podzielony jest on wyraźnie na dwie części właśnie ustawianie łańcuchów, a potem budowanie wieży, przy czym w każdym kroku można wybierać ze wszystkich elementów stojących na pierwszych miejscach w utworzonych łańcuchach (znowu im nas więcej tym weselej).

Po doświadczeniach z gry w dwie osoby (w tym nie zbyt udanych próbach gry z licytacją). Nie próbowałem nawet gier z licytacją w grze więcej osobowej. \"Łańcuch\" okazał się przynosić wystarczająco dużo frajdy.

Tak się rozpisałem o zasadach gry, a nic nie napisałem o elemencie najważniejszym i łączącym wszystkie sposoby zabawy o budowaniu wież. Sprawa jest niesamowita, klocki mają tak wymyślne kształty, pozwalają na tyle przeróżnych wygibasów (to napięcie w oczekiwaniu, czy przeciwnikowi się uda dołożyć następny klocek, czy zaraz mnie czeka podobna trudność). Przy bardziej zaciętych rozgrywkach bardzo przydaje się aparat do uwieczniania budowli (klocki bardzo ładnie wychodzą na zdjęciach).

Jeszcze jedna uwaga, powtórzenie tytułu recenzji mimo, że gra polega na ustawianiu klocków daje mnóstwo radości tak dzieciom jak i dorosłym, a kombinowanie przydaje się w każdym wariancie rozgrywki.

Gorąco polecam.


obrazek
Rój
Dobra,
Na wstępie chciałem powiedzieć, że gra jest bardzo ładnie wykonana. Ciężkie elemnty \"planszy\" dodają grze prestiżu.

Bardzo miłym elementem jest również dynamiczność planszy, każda rozgrywka prowadzi do nowych kształtów często pojawiają się możliwości zaskakujących ruchów.

Chciałem też troszke powiedzieć na temat wda. Znalazłem dwie, ale za to dość poważne, obie odnoszą się raczej do zasad niż czegokolwiek innego.
1. Gre można wygrać w zasadzie tylko dzięki błędowi przeciwnika(głównie przeoczeniu)
2. Z powodu zasady spojności roju w grze zazwyczaj jest tylko kilka owadów(reszta lezy unieruchomiona).

Jendak ogólne wrażenie pozostaje dobre.


obrazek
Spadamy
Średniak,
Ja rozumiem, że gra przy której jest głośno i jest dużo zamieszania bardzo dobrze sprawdza się na imprezach. Ale poza takimi okazjami w zasadzie nie wiadom z kim w tę gre grać.

Głównym elementem przemawiającym na niekorzyść jest całkowita losowość, nie raz zdażyło nam się, że osoba grająca pierwszy raz wygrała i ciągle nie bardzo wiedziała jak i dlaczego. No to po co komu taka gra? Tak jakby rzucanie kostką i obstawianie wyników.
Co za tym idzie gra dość szybko się nudzi.

Jednak na te kilka partii ze znajomymi na imprezie gra jak znalazł.