PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika wacho

obrazek
Horror w Arkham
,
Horror w Arkham to bez wątpienia klasyka wśród gier planszowych. Od wielu lat cały czas w czołówkach - wszystkich cieszących się poważaniem - zestawieniach gier z tego gatunku.
Poniżej moje 10 powodów, dlaczego warto „wejść w ten temat”:
1. Klimat bazujący na twórczości H.P. Lovecrafta – dla tych, co nie wiedzą, o co chodzi – odsyłam do księgarni… i w ramiona szaleństwa oczywiście!
2. Gra – „na poważnie” dla osób lubiących popuścić wodze wyobraźni, a co za tym idzie wczuć się w rolę prawdziwego Badacza Tajemnic zmagającego się z...
3. Horror w Arkham – to tytuł przemyślany i rozbudowany – o bardzo dużej regrywalności, żeby dobrze ograć podstawkę potrzebujemy kilku ładnych miesięcy…
4. Gra posiada całe morze dodatków – małych i dużych – doskonale rozbudowujących uniwersum i możliwych do zastosowania w formie, „kto co lubi” – uwaga dodatki oprócz nowych elementów bardzo fajnie rozbudowują podstawkę.
5. Gra jest dość długa – ok 2-3h – dla mnie, w tym przypadku to niewątpliwie zaleta dla innych może być wadą…
6. Gra równie dobrze spisuje się, kiedy gramy w nią samemu jak i przy większej liczbie gracy – testowałem w 6 osób i było ok.
7. Kooperacja – „prawdziwa” nieudawana… czasami bez pomocy innych graczy lub podwójnej ilości badaczy nie zrobimy zbyt wiele…
8. Wykonanie – elementy, grafiki, karty … (opcjonalnie kości, woreczki i figurki) – na najwyższym poziomie!
9. Wysoki poziom trudności – czasami po wygranej jeszcze długo wspominaliśmy doskonałą partię… po przegranej – cóż start od nowa…
10. Jeszcze raz KLIMAT, KLIMAT, KLIMAT!!!

Zdecydowanie polecam!!!


obrazek
Władca Pierścieni LCG - Zestaw podstawowy
Zdecydowanie polecam!!,
Władca Pierścieni LCG to jedna z najlepszych gier, w jaką grałem - na pewno ma miejsce „na podium” – a z planszówkami mam do czynienia od ładnych kilku lat m in.: Talisman, Arkham Horror, WH Inwazja, Chaos w Starym Świecie, Znak Starszych Bogów, Dracula, Gra o Tron, Neuroshima, Posiadłość Szaleństwa itd.
Dlaczego WP LCG to taka dobra gra?
1. Tolkien i Śródziemie… dla lubiących to uniwersum sprawa jest oczywista…

2. Władca Pierścieni to gra LCG – cykliczność, mnogość i różnorodność dodatków (mam wszystkie) a także tempo ich wydawania to strzał w 10- tkę! (finansowo nie wygląda to już tak fajnie  ale czego się nie robi dla swojego hobby ). Zwyczajnie gra nie może się szybko znudzić.

3. We Władcę Pierścieni LCG można grać samemu !!! (oczywiście nie tylko samemu) a do tego system ten sprawdza się znakomicie. Nota bene jestem bardzo zaskoczony wcześniejszym wpisem – ale cóż nie każdy lubi to samo… a i gra szczególnie w wersji solo do łatwych nie należy. Moim zdaniem – jeśli chcesz mieć „swoją grę” , która cały czas zmienia swoje oblicze – WP to właśnie to!

4. Możliwość przeżycia przygód wprost z kart książek – obecnie to Hobbit, niebawem pierwsze przygody z książkowego WP – gdzie nie tylko bohaterowie, ale i scenariusze super oddają klimat powieści.

5. Mechanika gry – prosta, przejrzysta, do szybkiego nauczenia – ale jak pokazują kolejne „słowa kluczowe”, karty i dodatki potencjał na zmiany i „mieszanie” jest duży, gra pod tym względem bardzo rozwojowa… Gra czasami zajmuje 30 min. czasami dużo dłużej – nic nie jest tu sztampowe i do końca przewidywalne.

6. Przepiękne wykonanie – grafiki poza nielicznymi wyjątkami to naprawdę pierwsza liga.

7. Zapowiedzi do kolejnych dodatków – wprowadzające tryb Kampanii i coraz bardziej rozbudowany wątek narracyjny – robi się z tego takie karciane RPG…

8. Gra nie jest łatwa – szczególnie w trybie jednoosobowym – tak, więc wymaga główkowania, kombinowania i „tworzenia” a i czasami szczęścia… ale wykonanie misji pozwala odczuć naprawdę dużą satysfakcję i dumę ze swoich podopiecznych 

9. Kooperacja – walka przeciwko wspólnemu wrogowi – dla mnie to zaleta, dla innych może być wadą…

10. Rozwijanie poszczególnych ras – dla każdego coś miłego…

11. Grałem już dobrze ponad 300 razy (rekord myślę na dzień dzisiejszy nie do pobicia przez inną grą z mojej kolekcji) i ciągle… ciągle mi mało!!!

Zdecydowanie POLECAM!!!