PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika ulusiek

obrazek
Posiadłość Szaleństwa
przyjemna kooperacja,
Posiadłość szaleństwa to gra kooperacyjna, która wciąga od pierwszych minut gry. Każda rozgrywka odbywa się na podstawie jednego ze scenariuszy. Jednak żadna rozgrywka nie jest podobna do drugiej, nawet jeśli gramy po raz kolejny w ten sam scenariusz. Każda historia równa się innej planszy, innym potworom, innym wskazówkom, innemu zakończeniu. Jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, zaś pozostali tworzą grupę dzielnych badaczy.
Przygotowanie do gry zabiera trochę czasu – zwykle ok.30 minut, więc lepiej niektóre rzeczy zrobić już wcześniej. Wszelkie elementy gry są bardzo dobre jakościowo, fajnie zilustrowane kafelki planszy.
Każdy z graczy – badaczy jest inny, ma różne umiejętności i kierują nim inne motywy. Niektórzy nastawieni są na walkę z potworami, a inni na rozwiązywanie łamigłówek. Należy o tym pamiętać podczas gry. Strażnik tajemnic musi bacznie obserwować ruchy badaczy, aby w jak najlepszy sposób móc im przeszkodzić w osiągnięciu kolejnych wskazówek. Nie jest to proste zadanie 
Podsumowując, gra jest warta swojej ceny. Gra klimatyczna, która spodoba się każdemu, kto choć trochę potrafi się wczuć i odgrywać rolę. Jak dla mnie gra najlepiej się sprawdza na 4 – 5 graczy.
Zalety:
+ klimat
+ bardzo wysoki poziom wykonania poszczególnych elementów gry
+ niewielka losowość
+ prosta mechanika
+ wsparcie (nowe scenariusze, dodatki do gry)
+ brak lidera decydującego o wszystkim
Wady:
- czas na przygotowanie rozgrywki
- przydługa instrukcja


obrazek
Dixit Odyseja
,
Dixit Odyssey wprowadza dwa nowe tryby, co naprawdę odświeża tą grę i daje możliwość gry w większym towarzystwie. Pudełko zostało zaprojektowane tak, aby można umieścić karty z Dixit i Dixit 2. Tabliczki do głosowania są w porządku, po prostu nie można nimi rzucać, to wtedy nic nie wypada. Pionki do oznaczania punktów stabilne, nie wywracają się.
Sama rozgrywka jest przyjemna i polega na skojarzeniach. Cała partia to zwykle ok. 30 minut. Ja gram zwykle 2-3 partie, gdyż po prostu nie można się oderwać, bo wciąż przychodzą nowe skojarzenia. Na początku może być ciężko z wymyślaniem skojarzeń, ale przy kolejnych rozgrywkach graczy naprawdę ponosi fantazja.
Rewelacyjna gra dla całej rodziny! Łatwe zasady, przepiękne wykonanie, mnóstwo zabawy sprawiają, że wracamy do tej gry bardzo często. Jedna partia jest na tyle krótka, że ta gra nie może się znudzić. Polecam wszystkim tym, którzy chcą się oderwać od cięższych pozycji.


obrazek
Sabotażysta
znakomita gra,
Sabotażysta jest jedną z pierwszych gier karcianych, w jakie miałam okazję grać i następnie kupić. Gra jest dobrze wykonana, sprawia wiele radości wszystkim graczom. Znakomicie sprawdza się w podróży, gdyż pudełko swobodnie można zmieścić do torebki.
Rozgrywka jest na pewno ciekawsza w większym gronie. Wzajemne podejrzenia sprawiają, że na koniec rundy niemal za każdym razem ktoś jest zaskoczony rolą innego gracza, gdyż podejrzewał go o coś zupełnie innego. Pamiętam rozgrywkę, gdzie wygrali kopacze i to tylko dlatego, że dwóch jedynych sabotażystów przeszkadzało tylko sobie, gdyż byli przekonani, że ten drugi jest kopaczem.
Polecam Sabotażystę, gdyż jest grą przyjemną i szybką.