PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika uciek

obrazek
Biblios
,
Bardzo dobra gra typu "filler" - na 10-30 minut, żeby zagrać przed jakąś większą pozycją albo podczas podróży, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca. Jest w pewnym stopniu losowa, ale mimo wszystko grało mi się bardzo przyjemnie.

Minusem dla mnie jest fakt, że kości są praktycznie niewykorzystywane, służą jedynie do punktacji. Lekki przerost formy nad treścią, szczególnie, że to całkiem porządne kości : )


obrazek
Spirit Island
majstersztyk : ),
Najlepsza gra kooperacyjna, w jaką grałem. Tona kombinacji, jeśli chodzi o duchy i karty mocy, scneariusze o podwyższonym poziomie trudności, dwustronna plansza. Gra wręcz zmusza by myśleć do przodu, zapobiegawczo. Dzięki wspomnianym kombinacjom, nie uświadczy tu się też "quarterbackingu" czyli nikt, kto ograł się już z gra nie będzie Ci mówić co robić, bo sam będzie ślęczał nad swoją kawałkiem planszy: ) Do gry dostępny dodatek, w który jeszcze nie grałem ale dodaje jeszcze więcej różnorodności. Z kolei następny kickstarter z nowymu duchami rusza w październiku 2018.

Naprawdę jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić to czas gry przy 4 graczach. Wynosi on tak 3-4h, a pierwsza gra będzie jeszcze dłuższa. Przy mniejszej ilości ludzi jest on znośny, a gra się równie dobrze.