PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika tomaszwojas

obrazek
Colt Express (edycja polska)
Gra inna niż wszystkie,
Ta gra skradła moje serce. Jest jedną z mocniejszych tytułów na mojej półce, po który sięgamy ze znajomymi bardzo często. Jak dla mnie gra jest czymś w rodzaju pisania scenariusza westernowego napadu na pociąg. Jest dynamiczna, pełna zwrotów akcji, które sprawiają, że nasz misternie uknuty plan nie zostanie zrealizowany. Jest niesamowicie klimatyczna. Klimat aż wylewa się z pudełka - od bardzo dobrze wykonanych komponentów przez "planszę-wagoniki pociągu", matę i dodajace klimatu elementy terenu (jak kaktusy, czaski itp.)
Każdy z graczy dynamicznie układa scenariusz, którego wykonanie nie tylko zależy od niego, ale od pozostałych graczy.
W grze wcielamy się w jednego z bandytów. Możemy biegać po pociągu, po dachu, możemy okładać pięściami innych graczy, strzelać, kraść worki i walizki z pieniędzmi i dodatkowo trzeba unikać spotkania z szeryfem.

Bardzo serdecznie polecam ten tytuł.


obrazek
7 cudów świata
Polecam,
Tytuł warty uwagi.
Świetna, przyjemna, gra karciana ze stosunkowo prostymi zasadami o budowie miasta i stawianiu cudu świata. Bardzo dobrze skaluje się zarówno na 3 jak i na 7 osób (jest również dostępny dodatek wprowadzający również 8 gracza).
W grze każdy wykonuje ruch w tym samym czasie, więc nie ma czegoś takiego jak czas oczekiwania na wykonanie swojego ruchu (dla porównania zdarzają się gry, gdzie przy "myślicielach" czeka się po 10 min na swoją kolej).
Gra pozbawiona jest praktycznie w całości negatywnej interakcji i każdy skupia się raczej na budowaniu własnego miasta - szukając na siłe to do negatywnej interakcji można by podpiąć wojny toczące się po każdej erze.
Jak dla mnie najbardziej skomplikowaną częścią jest licznie punktów, co daje dodatkowy smaczek, bo nigdy do końca nie wiadomo, kto wygrał.


obrazek
Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)
Polecam,
Bardzo dobry tytuł. Jak dla mnie zaliczyłbym ją do "mózgotrzepów" - rozgrywka trwa stosunkowo długo (przy 2 graczach rozgrywka trwa ponad 2 godziny, ale już przy 4 graczach - rozgrywka może zająć nawet 6 godzin)
Jest to gra o budowanie i ewolucji własnej cywilizacji od antyku do współczesności, często z alternatywnym biegiem historii w tle - np. Bil Gates wprowadzający przy pomocy rewolucji ustrój komunistyczny :)
Jest to gra w której od początku trzeba zadbać o każdy aspekt społeczny, od zadowolenia, przez produkcje żywności, religie, naukę a na sile militarnej kończąc. W grze 3-4 osobowej można wypowiadać wojny innym cywilizacjom (graczom), zawierać sojusze.
Gra nie wybacza błędów - raz popełniony mści się do końca gry.
Ładnie wykonana, przyjemna dla oka.W stosunku do poprzedniej edycji w głównej mierze zmieniła się szata graficzna, która uprzyjemniła rozgrywkę.