PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika telchar

obrazek
Carcassonne
Klasyka gier planszowych,
Świetna gra dla początkujących lub wprowadzenie w świat nowoczesnych pluszówek jeszcze niegrających znajomych. Zasady są na tyle proste, że zrozumieją je dzieci, a jednocześnie decyzje w grze na tyle ciekawe, że utrzymają zainteresowanie dorosłych. Do tego krótki czas gry zachęca do kolejnych partii.

WYKONANIE: Tutaj naprawdę nie ma się do czego przyczepić, klasyka niemieckiego designu, jest prosto, ładnie i porządnie wykonana.

ZASADY: Proste i zrozumiałe dla każdego. Instrukcja właściwie nie zostawia żadnych wątpliwości co do ich interpretacji. Gra może być za prosta dla zaawansowanych graczy, choć i oni mogą mieć ochotę na chwilę mniej mózgożernej rozrywki ;)

REGRYWALNOŚĆ: Partia trwa około 40 min więc gra nie nuży nawet początkujących, co wywołuje chęć rozegrania następnej partii. Plusem jest możliwość rozbudowy gry o kolejne dodatki które zwiększają liczbę dostępnych kafelków terenu i komplikują zasady dodając nowe elementy.

Carcassonne klasyka gier planszowych, którą powinien poznać każdy fan tego hobby i świetny sposób na werbowanie nowych graczy.


obrazek
Wyspa Skye
przyjemna gra ,
Kupiłem jako ciekawszy zamiennik Carcassone. Choć zasady gry są sporo inne to gra ma podobny klimat, budujemy własne królestwo z kafelków terenów próbując przy tym zgarnąć jak najwięcej punktów. Ma też lekki element negatywnej interakcji ale niezbyt odczuwalny.

Moim zdaniem przyjemny tytuł rodzinny lub jako przerywnik między cięższymi grami.
obrazek
Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game
Doskonała gra kooperacyjna w klimacie Obcego,
jesli lubisz uniwersum Aliena to doskonały wybór. Gra pomimo prostych zasad bardzo wciąga.

Plusy:
- klimat klimat klimat
- dobra skalowalność od 1 do 5 graczy
- możliwość dostosowania poziomu trudności
- prosta i klarowna mechanika
- klimatyczna oprawa graficzna

Minusy:
- dość długi czas przygotowania do rozgrywki
- brak wypraski, która baaaardzo by się przydała
- konieczność koszulkowania kart