PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika tagan870715

obrazek
Nox
,
Właśnie wróciłem z wieczoru gier z moją rodziną i miałem okazję grać w Nox\'a, który okazał się hitem dla całej rodziny, dlatego zdecydowałem się od razu zamówić tą grę i cieszyć się nowymi rozgrywkami.
Zasady gry są bardzo proste, ciekawiej jest gdy gra się w 6 osób.


obrazek
Palce w pralce
,
Świetna gra dla całej rodziny. Można się przy niej nieźle uśmiać.
Idealna na spotkania rodzinne, imprezy i na każdą możliwą okazję.
Oczywiście ciekawiej jest gdy gra większa liczba osób.
Już nie mogę się doczekać kiedy odbiorę swój egzemplarz \"Palce w Pralce\" :)


obrazek
Taboo (nowe wydanie)
Bestseller,
Taboo polecam wszystkim. Gra bardzo fajna, która opiera się na kojarzeniu, refleksie i współpracy grupy. Taboo idealnie sprawdza się na imprezach i spotkaniach rodzinnych. Mam nadzieję, że wkrótce będzie dostępna i wzbogacę swój zbiór o kolejny Bestseller.

obrazek
Koszulki Standard American Green (57x89mm)
,
Jedne z najlepszych koszulek jakie miałem okazje zakupić. Są sztywne, nie niszczą się zbyt szybko. Sztywność czasami jest minusem gdyż rogi są ostre ale z czasem się wyrabiają na tyle ze absolutnie to nie przeszkadza. Co najważniejsze dla wielu graczy idealnie dopasowane do kart (miedzy innymi do Fasolek czy Cytadeli). Stosunek ilości do ceny nie jest zbyt dobry ale jakość koszulek przemawia za zakupem.
Jedyny istotny minus zakładania tych koszulek jest to, że potrafią nie mieścić się do pudełka (grubość koszulek jest dość spora co jest plusem).
Bardzo polecam zakup koszulek szczególnie do Cytadeli gdzie karty się dość szybko niszczą.


obrazek
Cytadela
,
Jedna z ciekawszych gier w jakie miałem okazje zagrać, lecz jej największą wadą jest wykonanie. Karty się bardzo szybko niszczą, najszybciej można zauważyć to na kartach postaci gdyż to właśnie nimi najwięcej się operuje w tej grze. Warto przy zakupie tej gry od razu pomyśleć o zakupie koszulek.
Gra wymaga interakcji z innymi graczami co jest dla mnie ważnym elementem. Zdarzają się wybuchy emocji pozytywne ale i negatywne (kłótnie, dyskusje, obrażanie się) wszystko zależy od towarzystwa w jakim się gra. Mimo to i tak warto ją zakupić, mimo tych emocji można wszystko obrócić w śmiech i świetnie się bawić, nie raz wspominać rozgrywki kiedy ktoś został uśmiercony kilka razy pod rząd bądź też okradziony.
Czas rozgrywki w tej grze jest bardzo różny, wszystko zależy z kim się gra, najszybsza nasza rozgrywka to troszkę ponad 20 minut a najdłuższa ponad godzinę.
Bardzo polecam na długie wieczory.


obrazek
La Isla Bohnita
,
Jako fan fasolek liczyłem, że ten dodatek bardzo urozmaici grę jednocześnie się pomyliłem i miałem racje. Ogólnie troszkę się zawiodłem. Dużo czasu zajęło mi i moim znajomym na wyjaśnienie zasad gry które nie są moim zdaniem do końca jasno napisane.
Poza tym rozgrywka się dość znacznie zmienia, dochodzą elementy statków. Które troszkę ułatwiają grę. Wymaga więcej myślenia niż w podstawowej wersji.
Czas gry także się wydłuża.
Ogólnie jest to fajne urozmaicenie gry ale mnie troszkę zawiódł, gdyby troszkę zmienić zasady byłoby o wiele ciekawiej. Mimo to dla odmiany aby zagrać raz na jakiś czas bardzo polecam.


obrazek
Wsiąść do Pociągu: Europa
,
Wsiąść do pociągu Europa jest jedną z moich ulubionych gier. Pierwszą zaletą dla mnie jest to, że rozgrywka jest raczej spokojna, nie występują przy niej wybuchy emocji (chyba, że ktoś próbuje zablokować Tobie trasę, wtedy emocje wzrastają;) Wykonanie planszy jest bardzo dobre, gra praktycznie się nie niszczy.

obrazek
Prawo dżungli (stare wydanie)
Imprezowa,
Prawo dżungli jest świetną grą, w której liczy się przede wszystkim spostrzegawczość. Gdy za pierwszym razem w nią graliśmy nie dostrzegliśmy drobnych szczegółów, którymi różną się karty z podobnymi symbolami. Rozgrywka jest ciekawsza gdy wszyscy gracze poznają dobrze symbole z kart.
Najśmieszniej jest gdy ktoś popełni błąd lub w ostatniej chwili zauważy, że jednak karta przeciwnika jest inna niż jego i zgrabnie ominie berło dłonią. Moja wskazówka: obetnijcie paznokcie przed rozpoczęciem gry:)


obrazek
Fasolki
REWELACJA,
Fasolki odkryła moja bratowa, po kilku rozgrywkach wiedziałem, że muszę mieć tą grę. Od momentu kiedy kupiłem Fasolki cała rodzina spędza wieczory na sadzeniu i handlowaniu fasolkami. Jest to gra, która króluje w naszym domu.
Plusem gry jest interakcja zachodząca między graczami podczas handlu fasolkami. Niektórzy za minus mogą uznać czynnik losowości jednak ja uważam, że nie jest on tak istotny w tej grze, liczy się umiejętne handlowanie fasolkami.
Cała moja rodzina poleca Fasolki. Zasady gry są bardzo proste i można je opanować po próbnej rozgrywce.
Zakupiliśmy również polskie rozszerzenie Fasolek, dzięki któremu możemy urozmaicić grę na wiele sposobów. W planach mamy zakup kolejnego dodatku La Isla Bohnita.


obrazek
Sabotażysta
,
Sabotażysta jest fajną grą, jednak po kilku rozgrywkach zdecydowaliśmy się na modernizację zasad. Przy mniejszej ilości graczy (4 osoby) zmniejszyliśmy ilość kart blokady, ponieważ bez tego zabiegu po pierwszych 2 rundach wszyscy byli zablokowani i budowa tunelu była praktycznie niemożliwa. W zależności od doboru graczy ciekawość gry wzrastała lub malała. Zbyt szybkie ujawnienie się sabotażystów zmniejszało atrakcyjność gry. Jeśli ktoś ma dużo sprytu i jest sabotażystą może sprawić, że nikt nie domyśli się tego jaką jest postacią.
Według mnie najciekawiej gra się gdy w rozgrywce uczestniczy co najmniej 6 graczy.


obrazek
Fasolki: Rozszerzenie
,
Rozszerzenie Fasolek wzbogaca podstawową wersję gry. Dzięki rozszerzeniu możemy zagrać w dwie osoby, gdy nie mamy dodatkowych graczy pod ręką. Jednak najbardziej upodobaliśmy sobie Fasolufkę. Od momentu zakupienia rozszerzenia Fasolek Fasolufka zdecydowanie dominuje w długie jesienne wieczory w naszym domu. Fasolkopająk jest dla nas jeszcze tajemnicą, ale zbliżamy się do jej odkrycia.

obrazek
Kakerlakenpoker
dla rodziny,
Blefuj ma proste zasady, dzięki czemu przedział wiekowy graczy jest praktycznie nie ograniczony. W Blefuja świetnie się gra podczas rodzinnych spotkań. Jest to gra, która może służyć jako rozgrzewka do bardziej skomplikowanych gier. W mojej rodzinie wszyscy świetnie się bawimy podczas gry. Mama mówi, że po raz kolejny załatwiła Tatę na Żabę:) W tej grze może i trzeba umieć kłamać, ale tak naprawdę liczy się zabawa.