PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika stokroteczka15

obrazek
Great Western Trail (edycja polska)
Gra warta świeczki,
Jest to bardzo ciekawa i złożona gra euro. Dróg do zwycięstwa jest wiele, a co za tym idzie strategi aby je osiągnąć. Wykonanie gry stoi na wysokim poziomie. Każdy gracz ma własną talie krów, dodatkowa talia krów dostępnych na targu.Grałam z osobą, która nie jest zapalonym fanem gier planszowych, Great Western Train jest pierwszą grą euro w naszej kolekcji przy której nie kręciła ona nosem. Przed zakupem Great Western Train przeczytałam wiele recenzji o tej grze, które oceniały ją bardzo dobrze i polecały. Od siebie dodam: polecam. Gra jest warta swojej ceny. Jest w niej zaprezentowana różnorodność strategii, duża liczba komponentów, ciekawy pomysł związany z handlem krowami, rozwojem swojego stada, realizacją celów. Jeśli chodzi o klimat - ja go czuję. Dla mnie osobiście rozwój własnego stada, zatrudnianie pracowników jest angażujące.

obrazek
7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon
Miłe urozmaicenie,
Póki co podstawka "Pojedynek" jest naszą ulubioną grą dwuosobową (nasza kolekcja się powiększa - ale póki co spośród gier dwuosobowych Pojedynek jest na pierwszym miejscu). Po dodatku Panteon spodziewaliśmy się wiele. Trzeba przyznać, że komponentów w zestawie jest sporo. Są one dobrze wykonane, a sama plansza Panteonu idealnie wpasowuje się w resztę planszy. Kart bóstw jest po 3 dla każdej z cywilizacji (moim zdaniem idealnie byłoby po 5). Super sprawą jest dodatek dwóch nowych kart cudów(aż się prosi o jeszcze chociaż 4, bo cuda z podstawki się już nam oparzyły). Wprowadzona 4 akcja wprowadza zew świeżości do gry. Jednym słowem bardzo często graliśmy w samą podstawkę "Pojedynek", będziemy grać z rozszerzeniem, ale nie jest ono naszym zdaniem na tyle niezbędne, żeby przyszłe partie rozgrywać tylko z nim.

obrazek
Patchwork (edycja polska)
warto mieć w domowej kolekcji,
Poszukiwaliśmy dobrej ale zarazem lekkiej, dwuosobowej gry i ... znaleźliśmy. Patchwork jest dobrym wyborem jeśli ktoś poszukuje tytułu który będzie spełniał powyższe kryteria. W grę grałam z osobami w różnym przedziale wiekowym (50-11 lat). Moja bratanica po szybkim wytłumaczeniu zasad przed pierwszą partią świetnie się bawiła i była w stanie samodzielnie podejmować trafne decyzje. Jakość wykonania gry stoi na wysokim poziomie (pomijając wykonanie żetonów guzików, które jest mniej estetyczne i funkcjonalne od reszty komponentów). Gra jest zdecydowanie regrywalna- w każdej rozgrywce ułożenie skrawków wokół głównej planszy będzie inne. Do tego tytułu wracamy stosunkowo często. Nie byłam przekonana do tego zakupu, ale z całą pewnością nie żałuję tej decyzji i wydanych pieniędzy.