PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika rewer

obrazek
X-Wing Przebudzenie Mocy - zestaw podstawowy
Solidny produkt, jednak podstawka to mało.,
Produkt jest naprawdę solidny. W przystępny sposób wprowadza w mechanikę gry, z którą dobrze współgra klimat Gwiezdnych Wojen. Gra jest z tych, o których można powiedzieć, że jest łatwa do nauczenia, ale trudna do osiągnięcia poziomu mistrzowskiego. Niestety jest to też raczej pozycja nastawiona na granie turniejowe. Wiąże się z tym również konieczność ciągłego dokupywania dodatków. Niestety również sama podstawka to bardzo za mało, żeby w pełni cieszyć się grą. Jest to segment gier bitewnych, i raczej jest to normalne, aczkolwiek może być niezrozumiałe dla ludzi grających w gry planszowe, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z "bitewniakami". W pudle dostajemy statki, które możemy złożyć na maksymalnie 50 pkt., gdzie standardem jest gra na 100 pkt. Irytująca może być również zbyt mała liczba kości. Dlatego zaleca się zakup od razu 2 starterów, w tym wypadku można dokupić starter pierwszej edycji, czerwony. Wraz z nim otrzymamy inne statki oraz talię obrażeń, która przydatna w przypadku generycznych rozpisek, podczas gdy talia z niebieskiej, opisywanej właśnie podstawki, dobrze sprawdza się z statkami pilotowanymi przez asów. Podsumowując, myśląc o zakupie gry trzeba się od razu nastawić na dość spore wydatki związane z zakupem rozszerzeń, aby w pełni poczuć frajdę związaną z tworzeniem własnych rozpisek i testowaniem ich na planszy.

obrazek
X-wing YT-2400
Pączek potrafi wyprowadzić z równowagi,
Frachtowiec YT-2400 nazywany przez graczy również pączkiem, a to z uwagi na dedykowaną do niego budowę rozpiski, która w mechanice gry tworzy pole bardzo silnego ognia, ale w zasięgu tylko 2-3, tworząc tym samym popularnego amerykańskiego doughnuts'a, czyli pączka z dziurką w środku, poprzez brak możliwości ostrzału w zasięgu 1. Dodając do tego dużą wyporność statku oraz umiejętność pilota Dash Rendar, statek stanowi bardzo irytującą jednostkę wciąż obecną w topowych rozpiskach.

obrazek
Star Wars X-Wing: Weterani Imperium
Musisz go mieć,
Weterani Imperium to mój ulubiony dodatek do gry. Bardzo przemyślany i zbalansowany, w pięknym stylu na nowo wprowadzał do gry zapomniane i pomijane bombowce oraz myśliwce TIE Defender. Siłą dodatku są zarówno przemyślani piloci, o ciekawych umiejętnościach jak również karty ulepszeń. Nawet obecnie, po osłabieniu tytułów do TIE Defenderów, dodatek ten jest niezbędny dla każdego gracza imperium. Szczerze polecam.