PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika przemoo99

obrazek
Abalone Quattro (stare wydanie)
Cieżko będzie... :),
Grę Abalone Quattro \"dostałem\" pod choinkę (tak, miałem wtedy... 31 lat). Otworzyłem, poczytałem, pomyślałem że nie będę miał z kim w to grać ale...
I tu zaczyna się historia bo gra ma BANALNE wręcz zasady prostsze od gry w warcaby. Po godzinie graliśmy z teściem i 2 szwagrami i jeszcze było mało. A następnego dnia wciągnąłem 2 braci.
Jednak nie sugerujmy się prostotą zasad. Jeśli współgracze mają choć troszkę analityczne umysły to z pomocą kulek potrafią ukarać za najmniejszy nawet błąd.
Gra wymaga myślenia, obserwacji i jeszcze raz myślenia. Po 1 wieczorze kładłem się spać z potężnym bólem głowy.

Wciąga okropnie.
Nic dodać, nic ująć...


obrazek
Epoka Kamienia
Świetna gra rodzinna,
Mógłbym się o tej grze rozpisywać do woli ale wolę przedstawić kilka konkretów na plus i na minus:
+ Ilość strategii - można wygrać na kilka sposobów zbierając np. narzędzia i odpowiednie karty cywilizacji albo ludzi i znowu odpowiednie karty lub np. budynki ale odpuszczenie sobie któregoś elementu często \"boli\" bo inni gracze na tym korzystają
+ Łatwość i przyswajalność - wytłumaczenie na czym gra polega to było ostatnio 10 minut, potem 2 kolejki w grze z pytaniami \"A mogę to zrobić?\" lub \"czy mi się to opłaci?\" a potem dostałem \"baty\" od nowicjusza :)
+ obra skalowalność - od 2 do 4 graczy i zawsze padają pytania \"musiałeś to zrobić?\" :) I zawsze jest ciekawie :)
+ Dość szybki setup gry - jeśli zadbamy aby elementy byly w osobnych woreczkach co nie jest ani trudne ani kosztowne

- Długość gry - podliczanie punktów i akcji po każdej turze na 2 gtraczy jest jeszcze ok, ale jak gramy na 4 to zanim ostatni gracz zakoćnczy swoje ruchy to można spokojnie pół piwa wysiorbać :)


Ogólnie:
Świetna gra rodzinna, do wprowadzenia nowych ludzi w świat gier planszowych, ale i starzy \"wyjadacze\" chętnie w to zagrają:)

POLECAM