PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika petina

obrazek
Splendor (edycja polska)
polecam,
gra dla każdego, dla dzieciaków już nawet od 8 lat, osób starszych, osób dużo grających i dopiero zaczynających przygodę z nowoczesnymi grami. szybka i przyjemna.

obrazek
Zamki Burgundii (wydanie europejskie)
ulubiona,
na tę chwilę nasza ulubiona gra Felda. uwielbiamy z mężem na 2 osoby, jak przygodzą znajomi, to i na 4 świetnie działa. łatwa i szybka do wytłumaczenia. dzięki różnym planszom, zyskuje na grywalnośći. ciagle dopasowywanie strategii do aktualnej sytuacji, kości nie są losowe, zarówno 1 i 5 mogą być dobre, każdą kość też możemy zmienić. Zamki Felda aktualnie w naszym top 5.

obrazek
Top Kitchen
losowość i niewiele więcej,
niestety po zobaczeniu gry na wspieram.to, tematyka gotowanie i ta patelnia zauroczyły mnie. pierwsza rozgrywka pokazała, iż gra jest całkowicie losowa (bardziej niż catan czy king of tokyo). Nie czuliśmy ani emocji ani przyjemności z 1 rozgrywki w 2 os. Daliśmy grze jeszcze drugą szansę, kolejna rozgrywka w 3 os. i niestety to samo. Wszystko zależne od rzutów kośćmi. Mechanika nas nie powaliło, klimatu gotowania też nie wyczuliśmy.

obrazek
Five Tribes
emocje,
gra dająca niesamowicie wiele emocji, przyjemności z rozgrywki. za każdym razem trochę inna strategia, dużo zmiennych wpływających na grywalność. zupełnie inna gra na 2 czy 4 osoby, skaluje się ciekawie. system licytacji dodający kolorytu grze,a sama mechanika bazująca na mankali jest dość unikatowa, nawet jeśli chodzi o nowoczesne planszówki.