PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika patryk85

obrazek
Szeryf z Nottingham
Genialna gra zapewniająca mnóstwo śmiechu.,
Fantastyczna gra w którą uwielbiamy grać na rozluźnienie:-)

Czasem mamy wrażenie, że jedyne zasady w tej grze to brak zasad:-) - oczywiście oprócz nakreślonych zasad co do których należy się stosować.

Można kłamać, obiecywać przysługę, przekupywać - warto przy tym oczywiście tworzyć odpowiedni klimat, tj. wczuć się w tamte czasy i w rolę osoby, która chce coś przemycić pod nosem szeryfa.
Komplementowanie szeryfa i Króla oczywiście to obowiązek w takim przypadku:-)
Wtedy rozgrywka jest znacznie ciekawsza i zapewnia mnóstwo śmiechu.


obrazek
Scythe: Fenris Powstaje
Najlepszy wydany do tej pory dodatek do gry,
Bardzo ciekawie stworzony dodatek do gry, który wprowadza nas w klimat ciekawej kampanii.
Moim zdaniem najwięcej emocji dodatek dostarcza przy pierwszych grach.

Odpowiedni klimat buduje czytanie scenariuszy epizodów oraz odpakowywanie po kolejnych epizodach zawartości pudełek (zawartość potrafi nie raz zaskoczyć:-) ).
Zawartość dodatku można z powodzeniem wykorzystywać potem przy standardowych rozgrywkach.

Do tego dochodzi mnóstwo ciekawych wariantów i ulepszeń frakcji o których gracze mogą decydować w trakcie rozgrywania kampanii.


obrazek
Architects of the West Kingdom
Ciekawa gra od Garphill Games,
W grze przenosimy się do klimatu średniowiecznego imperium, gdzie staramy się zdobyć najwięcej punktów za wykonanie różnych czynności.

Do dyspozycji mamy określoną ilość robotników, którzy mogą być wysyłani (po 1 przy każdym ruchu w rundzie) do różnych zadań - pozyskiwanie surowców, budowy różnych budynków, werbunku postaci specjalnych oraz innych ciekawych lokacji.
Ogólnie im więcej naszych robotników w danej lokacji tym większy otrzymujemy bonus. Oczywiście w takim przypadku nie może zabraknąć interakcji z przeciwnikami. W przypadku takiego nagromadzenia naszych robotników przeciwnik może skorzystać ze specjalnej lokacji na planszy i wysłać do aresztu naszych robotników (mając oczywiście z tego korzyści).

Przyjemna gra z którą nie będą miałby problemu nawet zaczynający przygodę z grami planszowymi.


obrazek
One Night Ultimate Werewolf
Dobra gra imprezowa,
Szybka i zapewniająca dużo emocji gra.
Z doświadczenia wiem, że niektórzy dłużej się rozkręcają przy niej, ale po 2-3 rozgrywkach każdy się wczuwa w grę.

Postacie typu Robber, Drunk, Troublemaker mogą naprawdę zamieszać i finalnie może się okazać, że graliśmy do złej bramki:-)

Polecam przy tym ściągnięcie oficjalnej aplikacji ze sklepu Google/Apple Store z lektorem!:-) Super sprawa ponieważ mamy możliwość zaznaczenia postaci, które mamy w grze i lektor odczytuje odpowiedni skrypt (można też wybrać muzyczkę w tle z odpowiednim klimatem)