PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika pachel

obrazek
Ryzyko
,
Seria gry Ryzyko jest chyba póki co najciekawszą z jaką się spotkałem. Bardzo wciągająca i nieprzewidywalna. Bardzo ciekawa jest możliwość zawierania sojuszy ( i ew. późniejsze zrywanie ich :P ) z innymi graczami. Powoduje to, że nigdy nikt nie może być pewnym zwycięstwa.
Wersja przedstawiona tutaj zawiera parę nowych elementów (stolice, miasta, cele, nagrody) co jeszcze bardziej zwiększa rywalizację i interakcję miedzy graczami.
Zdecydowanymi minusami tej wersji są:
1. brak miniaturek ludzików takich jak w poprzednich wersjach. Może i wydaje się to błahy problem jednak każdy gdy zobaczy jakieś zwykłe \"strzałki\" zamiast miniaturek żołnierzyków, koni i armat będzie bardzo zawiedziony.
2. Fatalnie napisana instrukcja- nadal nie wiem jak powinno się dokładnie rozłożyć wszystkie elementy na planszy (każdy układa swoje armie gdzie chce czy poprzez jakieś losowanie?) i jak powinno wyglądać przyznawanie nagród (za każdy cel konkretna nagroda czy losujemy też? w ogóle nie ma nigdzie napisane jak zdobywa się te nagrody, dodatkowo jest jakiś dziwny zwrot , że przy zdobyciu jakiegoś celu powinno się \"odłożyć karę\" i \"pobrać kartę\"- kompletnie nie wiaodmo o co chodzi :) )