PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika onufry7

obrazek
List miłosny
Jak dlamnie świetna gra.,
Świetna gra w której próbujemy odgadnąć kto ma jaką kartę w obecnym momencie na ręce. Całość tak badanej sprawy komplikuje to że z każdą kolejką sytuacja się zmienia, więc cały czas trzeba obserwować przeciwników i ich zagrania. Gra zawiera niewiele elementów a daje bardzo dużo radochy - śmiech na pewno będzie przy niej towarzyszyć. Posiada bardzo proste zasady do tego banalna mechanika gry - dociągasz kartę, odrzucasz jedną z dwóch i wykonujesz jej opis. To sprawia że każdy jest wstanie ją opanować w niecałe 2 minuty. Gra jest dla 2-4 graczy i myślę że w każdym z tych wariantów się sprawdza oczywiście im więcej osób tym lepiej. Nie uważam by przy dwóch graczach bardzo traciła na grywalności. Co do wykonania polskiego wydania: karty nie są jakiejś rewelacyjnej jakości i przy emocjach jakie mogą towarzyszyć grze oraz dość częstym używaniu szybko się zużywają. Dlatego radzę się od razu zaopatrzyć w koszulki (Koszulki MAYDAY Standard - 63,5x88mm spokojnie będą pasować). Niestety karty w koszulkach bardzo ciężko wchodzą do pudełka które mogło by być o 5mm szersze i wyższe i nie było by już kłopotu. Polecam również dokupić sobie 13 jakichś niewielkich znaczników które ułatwiają liczenie zwycięstw.
Podsumowując:
Plusy: Prosta mechanika i zasady, niewielka cena gry, niewielkie rozmiary.
Minusy: Jakość kart, małe pudełko --> koszulki, brak znaczników.

Warto kupić zwłaszcza że gra nie kosztuje wiele a daje bardzo dużo zabawy. Ponad to rozwija spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia - przy zachowaniu losowości.


obrazek
Wsiąść do Pociągu: Europa
Świetna klasyka gier planszowych,
Bardzo fajna gra w której to zagrywając specjalne kart wagonów tworzymy połączenia kolejowe za które dostajemy punkty. Połączenia losujemy dobierając karty biletów. Gra naprawdę daje dużo możliwości do rozmyślania o tym jak najlepiej połączyć trasy i jak zrobić to zanim ktoś inny zajmie nam tą trasę. Proste zasady sprawiają że prawie każdy może do niej zasiąść. Serce tej gry stanowią małe plastikowe wagoniki za pomocą których budujemy trasy oraz karty o prostych ale naprawdę ładnych grafikach. Polskie wydanie (nie wiem jak inne) ma w środku bardzo fajną wypraskę w której zmieści się również dodatek - który również warto kupić i to najlepiej od razu.
Pomimo prostych zasad ta gra ma w sobie coś co przyciąga ludzi w każdym wieku. Podsumowując proste zasady, ładne wykonanie, świetna wypraska, ciekawy temat. Minusy: czasami można się zgubić na mapie - planszy. ;-)


obrazek
Tokaido (polska edycja)
Rewelacja,
Podróżując z Kioto do Edo zbieramy pamiątki, wspomagamy świątynie, spotykamy innych podróżników, zażywamy kąpieli w gorących źródłach, jemy w gospodach...
Gra polega na poruszaniu się swoim pionkiem po wyznaczonej trasie. Każde pole tej trasy, na którym się zatrzymamy pozwala nam dobrać odpowiednią kartę za którą dostaniemy punkty. Z tych kart tworzymy sety, (komplety) które dają nam jeszcze więcej punktów.
Gra ma bardzo ciekawą i prostą mechanikę poruszamy się do przodu po trasie i kolekcjonujemy karty. Warto tu zwrócić uwagę na mechanikę poruszania się po planszy - zawsze porusza się ten gracz którego pionek zajmuje obecnie ostatnie miejsce na trasie. Sprawia to że gracze starają się robić jak najmniejsze ruchy.
Cała gra pomimo swojej prostoty bardzo zachwyca. Gra się naprawdę bardzo lekko nie czuć strasznej rywalizacji między graczami a jednak ona występuje. Gra samym swoim wykonaniem jest przepiękna grafiki na kartach które zbieramy są naprawdę rewelacyjne. Gra potrafi uspokoić i pomimo rywalizacji bardzo dobrze się przy niej odpoczywa. Dobra na rodzinne spotkania czy choć by na wieczory po ciężkim dniu.
Co do wykonania bardzo proste ale niesamowicie piękne, kart s dość wytrzymałe a w pudełku jest porządna wypraska. W ostatnim wydaniu było parę skarg na niedopasowane elementy gry jak i samą wypraskę.


obrazek
Tokaido Rozdroża
Baedzo fajny,
Dodatek do gry Tokaido wprowadza kilka nowych postaci (w polskim wydaniu dostaniemy również promocyjną postać - Eriku) oraz dodatkowy wybór na każdym z pól gry. Teraz będziemy musieli zdecydować stając na polu którą kartę dobrać. Gra z tym dodatkiem daje jeszcze więcej możliwości wygrania. Bardzo fajnym urozmaiceniem jest hazard. Do dodatku dołączona jest kostka którą będziemy mogli teraz rzucać stając na polu zarobku i w zależności od wyniku szybko się wzbogacić albo stracić pieniądze. Dodatek sprawia że gra staje się jeszcze bardziej nieprzewidywalna.