PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika nycte

obrazek
Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game
Jedna z lepszych gier w jakie grałem,
Przy zakupie Legendary zastanawiałem się którą część wybrać (Marvel, czy Alien). Mimo tego, że uwielbiam filmy Marvela wybór padł na Aliena (mechanika wydała mi się ciekawsza) i się nie zawiodłem.
Najpierw sama zawartość
Dużo ludzi narzeka na bałagan w kartach i to jest prawda. Spędziłem parę godzin na układaniu kart w jakiś porządek (przydały się zakładki dodane do gry).
Plansza w postaci maty to strzał w 10. Obawiałem się o jej wytrzymałości ale po kilkudziesięciu grach jest jak nowa. Grafiki na kartach, które początkowo mnie troszkę odrzucały (jak oglądałem w internecie wolałem by były to sceny z filmów) tak teraz nie zamieniłbym je na inne. Stwarzają niepowtarzalny klimat (kolejny +).
Mechanika i sama gra wzbudza emocje. (szczególnie nieznane zbliżające się korytarzami niebezpieczeństwa - zyskuje w porównaniu do Marvela). Jeszcze raz - czuć klimat OBCEGO
Klimat budują też poszczególne scenariusze, w których korzystamy z postaci z danej części filmów.
Obawiałem się, czy w takiej grze będzie dużo planowania czy po prostu dobierz, zagraj i powtarzaj czynność. Okazało się, że istnieje sporo sposobów na zazębianie kart i robienia z nich przyjemnych combosów.
Teraz coś czego się najbardziej nie lubię w grach czyli powtarzalności i nudy z kolejnymi partiami. Scenariusze są 4 (każdy dotyczy innej części filmu), a jak już się znudzą to można tworzyć gry z różnych celów (3 na scenariusz). co jednak powoduje odejście od filmowości i trochę cierpi na tym klimat. Ja jednak jeszcze tego nie próbowałem bo mimo kilkudziesięciu partii wciąż mnie bawią te podstawowe scenariusze.
POLECAM!


obrazek
Labirynt - Wojna z terroryzmem
Dobra gra 2 osobowa,
Większość ludzi kojarzy zapewne Zimną Wojnę (gra okupująca pierwsze miejsce na bgg). Grałem w ZW i Labirynt i mi mimo wszystko bardziej podoba się Labirynt.
Zacznę od największego minusu tej gry czyli instrukcji i jej tłumaczenia. Przejść przez nią jest niebywale ciężko (wymaga kilku powtórzeń) ale gdy nam się to uda nagrodzi nas z nawiązką.
Bardziej cenię Labirynt z tego powodu, że granie każdą ze stron konfliktu jest zupełnie inne. USA stara się wprowadzić spokój (szczególnie w krajach arabskich i ma ku temu różnego rodzaju karty i akcje), a fundamentaliści starają się te kraje sprowadzić na jedyną, słuszną dla nich ścieżkę.
Największe podobieństwo między ZW a Labiryntem to sposób zagrywania kart jest podobny do ZW (PKT z karty lub jej treść).
PLUSY:
-obecna CENA!! (naprawdę za taką cenę żal nie kupić)
- inne akcje dla poszczególnych stron
- inne wymogi zwycięstwa (dla USA i islamistów)
- kilka możliwości zwycięstwa (i wszystkie tak samo możliwe)
- ma trochę odniesień do rzeczywistości
- jeszcze raz... obecna CENA
MINUSY:
- instrukcja instrukcja instrukcja
- czasami tłumaczenie kart nie jest do końca zrozumiałe
- wydarzenia dla przeciwnika odpalają się dużo rzadziej niż w Zimnej Wojnie