PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika nowas

obrazek
Zooloretto edycja polska z dodatkiem Miś polarny
Bardzo fajna gra rodzinna,
Gra wykonana na wysokim poziomie. Zarówno plansze, żetony kartonowe jak i elementy drewniane są bardzo dobrze wykonane i trwałe.

Gra sprawia przyjemność nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Gra do pewnego stopnia jest grą losową (wybór kolejnych żetonów) co niweluje różnice pomiędzy dziećmi a dorosłymi :)

Polecam wszystkim szukającym ciekawej gry rodzinnej o niestandardowej tematyce :)


obrazek
Rush Hour 3
Polecam ten dodatek,
Gra podstawowa sprawia wiele radości, ale ten dodatek powoduje, iż gra w Rush Hour daje jeszcze więcej przyjemności i kolejne godziny miłej zabawy.

obrazek
Neuroshima HEX
Polecam,
Wydanie 2.5 znacząco odbiega wykonaniem od poprzedniego wydania. Widać, iż zmiana wydawcy pozytywnie i znacząco wpłynęła na jakość wydania gry.

W gry głównie grywam w dwie osoby.
Niestety ciężko znaleźć dobrą grę dwuosobową, ale okazało się, że Neuroshima bardzo dobrze sprawdza się jako gra dwuosobowa.

Gra ma spory element losowości ale nie wpływa to negatywnie na jakość rozgrywki. Dodatkowo prostota zasad powoduje, iż można bardzo łatwo i szybko nowej osobie wyjaśnić o co chodzi w grze i mieć nowego partnera do gry :)


obrazek
Szachy Ambasador
,
Nie ma sensu opisywać gry w szachy. Prawie każdy wie jak się gra w szachy.

Jedyne co opisywać można to wykonanie.
Figury są duże i bardzo przyjemnie się nimi gra. Każda figura podklejona jest oczywiście zielonym filcem co bardzo uprzyjemnia rozgrywkę. Wypraska bardzo dobrze trzyma figury kiedy gra jest złożono dzięki czemu nie mają jak się zniszczyć.

Kupiłem te szachy na prezent i zarówno ja jak i solenizant jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości wykonania.

Daję 5/5 za wykonanie ponieważ przy tej cenie otrzymujemy na prawdę solidnie wykonane szachy.


obrazek
Mr.Jack (edycja polska)
Kolejna zarwana noc ...,
Wykonanie:
Zgadzam się z poprzednikami: Jakość wykonania gry jest pierwszorzędna.
Klocki reprezentujące postacie są drewniane.
Natomiast nie zgodzę się z jednym z wcześniejszych komentarzy: nalepki które otrzymujemy z grą są bardzo ciekawe i bardzo dobrze dopasowane do drewnianych klocków. Na drewnianym klocku nie da się tak ciekawie namalować postaci z gry a dzięki nalepce otrzymujemy bardzo ciekawe i jednocześnie solidne klocki.

Plansza i karty wykonane są z grubego kartonu dzięki czemu nie ma mowy o przypadkowym zagięciu się kart. Tyle o wykonaniu.

Rozgrywka:
Reguły gry są bardzo proste i już po w pierwszej rozgrywce (po przeczytaniu instrukcji) da się spokojnie grać. Dzięki czemu możemy bardzo łatwo wyjaśnić komuś zasady gry i zagrać z osobą która akurat nas odwiedziła ;).
Dedukcja w tej grze jest najważniejsza i powoduje, że gra się naprawdę super.


obrazek
Ubongo Pojedynek
Super, choć wykonanie mogłoby być lepsze,
Tym razem zacznę od minusów. Minusy tyczą się tylko wykonania gry.
Plansze na których prowadzona jest rozgrywka są grubości zwykłej kartki. Powoduje to, iż rogi bardzo łatwo się zaginają. Tekturowe żetony/ klocki z których układane są figury są grubsze ale moim zdanie można było użyć lepszych materiałów.
Obawiam się jak ta gra wyglądała by po kilku grach młodszych dzieci :)
Jeszcze jeden minus: Zdradzę wam, że najczęściej na kostce wypada 13 :))


Tyle minusów. W tę grę gra się na prawdę super. Rozgrywki są szybki i zapewniają wiele radości. Z wielką chęcią grałem kilka razy pod rząd.

Kupując grę zastanawiałem się pomiędzy Ubongo Extreem a powyższym Ubongo Das Duell - wygrał Das Duell ponieważ nie znałem poziomu planszy. Pomimo wcześniej opisanych minusów i tak przymierzam się się do zakupu Ubongo Extreem :) - znając już minusy wiem na co uważać :).

Moja ocena:
Miodność: 5/5
Wykonanie: 3/5
Końcowa: 4/5


obrazek
Yinsh
Polecam tę grę,
Super gra logiczna.

Zdejmowanie pierścieni powoduje, iż osoba wygrywająca ma coraz trudniejsze zadanie. Dzięki temu nawet jeśli gracze reprezentują różny poziom zaawansowania rozgrywka jest bardzo wyrównana. Reguły gry są proste i łatwo jest je zapamiętać lub przekazać innej osobie.

Już po dosłownie minucie wyjaśniania reguł nowemu graczowi możemy cieszyć się rozgrywką.

Polecam wszystkim osobą lubiącym gry logiczne.


obrazek
Phase 10 (edycja niemiecka)
Miły przerywnik :),
Opis: Gra polega na zbieraniu konkretnych układów kart (np. Faza 2 - trzy takie same karty i 4 karty po kolei). Jak sama nazwa mówi gra składa się z 10 takich faz, które trzeba pokonać w odpowiedniej kolejności. Wygrywa ten kto jako pierwszy wykona wszystkie 10 faz.

Wykonanie: Gra jest bardzo dobrze wykonana. Chociaż gram bardzo często w 10 faz to po kartach w ogóle nie widać zniszczenia.

Opinia:
Dla mnie bardzo fajna gra.

Głównie mam okazję grywać w gry tylko w 2 osoby. Producent gry 10 Faz informuje iż gra ta nadaję się od 2 do 6 graczy. Jednak osobiście polecam zmienić trochę zasady przy grze w dwie osoby: Wygrywa ten kto jako pierwszy pokona wszystkie 10 faz jednak fazy może wykonać w dowolnej kolejności.obrazek
Al Cabohne
,
Po zakupie zabrałem tę gra na urlop z założeniem, że będzie to gra rezerwowa. Okazało się że była to gra w którą najczęściej grałem.

Bardzo jasne i łatwe zasady powodują, iż już po chwili gry możemy odłożyć instrukcję i zacząć cieszyć się grą.

Wykonanie kart jest bardzo dobre. Miła grafika na kartach powoduję, iż w Al Cabohne gra się z wielką przyjemnością.

Bardzo dużą zaletą tej gry jest możliwość gry w jedną osobę.


obrazek
Wikingowie
Udany mikołaj :),
Gra okazała się super trafionym prezentem od mikołaja :). Bardzo dobrze skaluje się na 2 osoby. Gra jest baaardzo dobrze wykonana - Drewniani wikingowie i żetony z grubej tektury o bardzo dobrej jakości i ciekawej grafice. Całość uzupełnia kolorowa bardzo dobrze i jasno napisana instrukcja.

Super pomysłem jest wprowadzenie koła z kosztem zakupu zestawów (żeton + wiking). W trakcie rozgrywki zestawy zmieniają swoją cenę dzięki czemu gracz musi zdecydować czy zapłacić za pożądany zestaw dużo pieniędzy czy zaryzykować jego stratę i poczekać aż będzie tańszy.