PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika michaelius

obrazek
Koszulki Standard CCG Ultra-Fit 100
Tania standardowa koszulka,
Dobre do gier karcianych w standardowym rozmiarze.

Natomiast chociaż w nazwie użyte jest słowo "fit" to nie nadają się do zastosowania jako koszulka wewnętrzna przy podwójnym koszulkowaniu posiadanych kart, ponieważ nie mieszczą się w standowego rozmiaru koszulki FFG/Ultra Pro.


obrazek
Arkham Horror
rewelacja,
Arkham Horror jest kooperacyjną grą przygodową umieszczoną w świecie mitów H.P. Lovercrafta, choć należy zaznaczyć ,że znajomość tychże nie jest w jakikolwiek sposób wymagana do pełnej radości z gry, a conajwyżej pozwala docenić kunszt z jakim gra oddaje atmosfere beznadziejnej walki z pradawnym złem.

Choć z tą beznadziejnością bywa różnie bo gra jest zbalansowana na 3 osobową drużynę badaczy przynajmniej na początku (przy zgranej ekipie i dobrych postaciach nawet w trójkę może robić się ciut zbyt łatwo).

Dla większych grup zalecany jest zakup dodatków choć tych jeszcze nie miałem przyjemności wypróbować.

Celem gry jest nie dopuszczenie do pojawienia się jednego z wielkich przedwiecznych w naszym świecie lub jeśli to się nie uda odesłanie go spowrotem w ostatniej desperackiej walce.

Pod względem mechaniki wszystko jest rozstrzygane poprzez wykonanie rzutu pulą kości zależną od wysokości charakterystyk naszego badacza i porównanie ilości osiągniętych sukcesów z poziomem trudności testu. Ciekawostką jest możliwość sterowania charakterystykami naszych postaci w pewnym zakresie co pozwala nam albo tworzyć postać uniwersalną lub specjalizującą się w pewnych rodzajach testów.

Z technicznego punktu widzenia gra jest świetnie wydana i trudno jej coś zarzucić.

Szczerze polecam wypróbowanie Horroru wszystkim którzy poszukują gry kooperacyjnej na kilka osób.