PROFIL
Historia recenzji i ocen użytkownika mazz2

obrazek
Arkham Noir: Case #2 – Called Forth By Thunder
Kapitalny pasjans w klimacie Cthulhu,
W grze wykładamy kolejne rzędy kart i dobieramy je na rękę. Karty wykładamy tak żeby powiązać ze sobą sąsiadujące symbole na bokach kart. Musimy zebrać odpowiedni układ aby rozwiązać jeden z elementów śledztwa. W talii pojawiają się przeszkadzajki z symbolem pioruna, które utrudniają nam grę (tego brakuje w pierwszej części tej gry i przez to uważam, że jest gorsza od drugiej).

Ogólnie cenię sobie gry ze świetnymi grafikami i ta do nich należy. Chociaż sama mechanika jest trochę abstrakcyjna to jednak właśnie ilustracje na kartach trzymają całość w ryzach i dodają tu atmosfery. Rysunki mogłyby ilustrować książki Lovecrafta.

Jedynym drobnym minusem jest dość obszerny rozkład elementów gry. Kilka talii rozkładamy na układzie siatki pamiętając aby zachować miejsce dla kolejnych kart w kilku rzędach co przy mniejszych stołach może sprawiać problem. Plansza nawet w formie rozkładówki pomogła by to uporządkować.

Ogólnie gra bardzo dobra gra solo i zdecydowanie godna polecenia fanom AH, Lovecrafta i pasjansów.


obrazek
PARKS: Nightfall Expansion
Kapitalny dodatek,
Godny polecenia dodatek do podstawki Parks. Gra dodaje kilka nowych elementów, którymi są:

- nowe karty parków (nie wszystkie są jednak kompletnie nowe, czasami jest to ta sama grafika parku z podstawki w innej kolorystyce)
- urozmaicają sposoby dobierania nowych zasobów lub ich wymieniania
- podnoszą ilość decyzji w grze (namioty)
- wreszcie całkowicie zastępują karty celów rocznych nowymi. Te nowe punktują już w inny sposób, który pozwala przy odpowiednim szczęściu i wypracowaniu zasobów, punktować kilkukrotnie ten sam cel.

Zwłaszcza nowy sposób punktowania odświeża grę i podnosi rangę kart celów rocznych. Do tego dodatek dodaje kilka nowych żetonów zwierząt. Jakość wykonania to ponownie 5/5. Polecam.